Oras

Apklausa

Kuri santvarka patinka?

Dienos informacija (day.lt)


Bekurė energetika

       Išlikti ir tapti nepriklausomais galima:

     1) sparčiai mažinant įvežamo kuro sunaudojimą, užtikrinant vietinį iki šiol neįprastą apsirūpinimą šiluma, šalčiu ir elektra be kuro deginimo ir be atominės elektrinės;

2) sparčiai vystant labgebos sistemą Lietuvoje.

     Žemiau pateikiu sąrašą mano padarytų išradimų, kuriuos įgyvendinus, galima būtų daugumą vienkiemių, individualių ir daugiabučių namų visiškai aprūpinti šiluma, šalčiu ir elektra nenaudojant kuro deginimui.

     Aš šių išradimų nepatentuoju, nes esamas Patentų Įstatymas yra nusikalstamas ir garantuoja tik išradėjų apiplėšimą, jei tie išradimai yra iš didžiosios energetikos ar svarbūs visuomenei. Įgyvendinimo laikotarpyje šimtai tūkstančių žmonių gautų darbą, kurį finansuotų patys Lietuvos žmonės ir nereikėtų paskolų iš užsienio. Tai leistų sparčiai išeiti iš krizės, žymiai pakelti gyvenimo lygį Lietuvoje ir sustabdyti laisvanoriškai-priverstinę deportaciją iš Lietuvos.

     Energijos aplinkui pilna tik reikia priversti Seimo narius, Vyriausybę, Energetikos Ministeriją, mokslininkus bei profesorius priversti tą labai pigią energiją paversti į pavidalus tinkamus naudojimui.

    Apmaudu tai, kad ir ankstesnė ir dabartinė Energetikos ministerijos vykdo "mafiozinių" grupių politiką ir viską daro, kad Patentų Įstatymas neleistų Lietuvos išradėjams patentuoti išradimus iš svarbių visuomenei sričių.

     Nuo Perestroikos laikų Lietuvos valdžia ir Energetikos ministerija tai gerai žino, tačiau vykdo didžiulių pinigų atidavimą Rusijos "mafiozinėms" grupuotėms už kurą. Tai neregėto masto nusikaltimas, kurio pasekmė yra pusės Lietuvos gyventojų išvarymas iš Lietuvos.

     Išradimai iš didžiosios energetikos:

    1. Stambios elektrinės, nenaudojančios kuro;

    2. Stambios šiluminės jėgainės, nenaudojančios kuro;

    3. Naujais principais dirbančios hidroelektrinės ir hidroakumuliacinės elektrinės;

    4. Išradimai esamų šiluminių elektrinių naudingo veiksmo pakėlimui;

   5. Energetinių sistemų, neįjungtų į bendrą monopolinę energetinę sistemą, kūrimas;

   6.Originalūs įrenginiai alternatyvių autonominių energetinių sistemų aptarnavimui.

     Įrenginiai, nenaudojantys elektros ir kuros šalčio gamybai:

     1. Šalčio saugyklos prie karvių fermų, daržovių, mėsos, šaldytos žuvies saugyklų ir kitų šaltį naudojančių statinių. Jos gali būti padarytos, kaip giliūs baseinai, kuriuose vanduo savaime užšaldomas į ledą iki didelio gylio;

     2. Specialūs šaldytuvai strateginėms daugiametėms atsargoms laikyti;

     3. Didelės talpos šaldytuvai individualiems ūkiams ir vienkiemiams;

    4.Visus metus laikantys šaltį pastatai. Prie jų priskiriami sandėliai daržovėms, obuoliams, bulvėms, runkeliams, ledainės, specialūs tvartai šiauriniams ir kailiniams žvėreliams bei paukščiams auginti;

     5. Virtuviniai šaldytuvai ir kameros, taikomos temperatūrų artimų nuliui (virš ar žemiau nulio) palaikymui. Jie beveik ar visiškai nenaudotų elektros. Ypač tiktų naujai projektuojamiems pastatams.

     Tokius pastatus būtina turėti ūkininkams ir didesnių individualių žemės valdų savininkams. Tokie pastatai turėtų būti naudojami turguose, ypač mėsos ir kitų greitai gendančių produktų paviljonų įrengimui. Obuoliai, kriaušės, bulvės, runkeliai ir daug kitų vaisių bei daržovių pradedamos sandėliuoti patalpose, kuriose temperatūra 14 laipsnių ar didesnė, ir todėl greitai genda. Geras sandėliavimas turi prasidėti prie šilumos artimos nuliui. Tokius reikalavimus gali patenkinti siūlomos patalpos. Būtina išvystyti elementų tokiems pastatams gamybą. Elektra nebus naudojama arba jos sunaudojimas šalčio sudarymui bus šimtais kartų mažesnis.

     Įrenginiai, nenaudojantys elektros ir kuro šilumos gamybai:

    1. Didelio šilumos kiekio kaupikliai. Tinka apsirūpinti šiluma žiemos metu ir žymiai atpigina šilumą;

   2. Kaimų, vienkiemių ir miestelių gyvenamieji namai, šiltnamiai ir kiti ūkiniai trobesiai, kuriuose temperatūra palaikoma virš +12 laipsnių žiemos metu, praktiškai nenaudojantys kuro ar centralizuotai teikiamos energijos apšvietimui, šildymui bei karštam vandeniui. Jie žymiai efektyvesni už šiluminius siurblius ir įprastines vėjo elektrines. Būtina apsirūpinti energija neatiduodant pinigų Rusijai už kurą;

    3. Buitiniai ir stambūs kolektyvinio naudojimo vėjo energetiniai įrenginiai nuo 5 iki 20 kartų efektyvesni ir naudingesni už įprastines vėjo elektrines;

    4. Pigūs saulės karščio rinktuvai nuo kilovato iki kelių šimtų kilovatų galingumo karšto vandens gamybai, koncentruotam šildymui, virinimui, lydymui, aukšto slėgio garo gavimui, išsvilinimui ir daugeliui kitų pritaikymų. Neužteršia gaminio ir ekologiški;

    5. Įvairios paskirties ir konstrukcijų šiluminių vamzdžių gamyba ir naudojimas;

    6. Šilumos siurblių neįprastas naudojimas ir džiovyklos;

    7. Neįprasti šilumos, šalčio ir elektros generatoriai, nenaudojantys kuro ar elektros;

    8. Mažos buitinės elektrinės ir energijos kaupikliai, užtikrinantys nepertraukiamą elektros tiekimą vienkiemiams, individualiems namams ir t.t.;

    9. Ekologiniai laivai. Tinka turizmui, žvejybai, budėjimui, mokslo darbams. Gali plaukti bet kuria kryptimi bet kuriuo laiku nenaudodami kuro ir tiesiai prieš vėją. Gali turėti kurą nenaudojantį šilumos šaltinį. Burlaiviai ir jachtos tiesiai prieš vėją neplaukia ir negali manevruoti siauruose kanaluose!

     Daugumą siūlomų dalykų galima apginti nuo konkurencijos Lietuvos ir ES išradimų patentais. Net neapginti patentais jie galėtų atnešti didelį pelną jų gamintojams ir žymiai sumažinti energetinę priklausomybę nuo Rusijos.

 

Pigaus ledo gamybos pavyzdys

     Seniau ledą kirsdavo iš ežero ir vežimais gabendavo į saugojimo vietą. Ten ledą sukraudavo į didelę krūvą ir užklodavo storu pjuvenų sluoksniu. Tai buvo sunkus darbas. Taip ledas išsilaikydavo iki kitos žiemos. Paveiksle parodyta, kaip sukaupti didelį ledo kiekį šalčio naudojimo vietoje baseine, nieko nedarant. Užšaldymą iki didelio gylio užtikrina ilgi suskystintų dujų balionai, kurie iki pusės pripildomi suskystintų dujų. Balionai — tai šiluminiai vamzdžiai, kurie varo šaltį žemyn, kai tik oro temperatūra tampa žemesnė už baseino temperatūrą. Jie šilumos žemyn nevaro! Vietoje balionų tikslingiau naudoti šilumokaičius ar radiatorius. Telkinio vandens temperatūra labai artima nuliui. Tokie įrenginiai ypač naudingi prie karvių fermų, nes leidžia daug kartų sumažinti elektros sunaudojimą pieno šaldymui ir atpiginti pieno savikainą.    

                                 

                                                                                      Laivelis, plaukiantis tiesiai prieš vėją

Pigaus ledo gamybą paaiškinantis paveikslas

 

 

 

 

Išlikimo strategijos vadovėlio — knygos „Labgeba“ (Kaunas, 2008 — 256 pusl.) autorius, labgebas, išradėjas, m. d., doc. Edvardas Satkevičius, satkevichius@yahoo.com. Knygą galima įsigyti pas autorių, Humanito knygyne Kaune, Donelaičio g. VDU patalpose ir Vilniuje Universiteto g. 4, šalia VU. 

2009-07-27 

Komentarai

Isradimai skamba graziai ,

Isradimai skamba graziai , bet ju igyvendinimo teorija labai abejotina... Nera faktu ir teorinio pagrindo kad tai butu tiesa.
Reiketu nedeti tokiu straipsniu.

Galbūt tai ir abejotina, bet

Galbūt tai ir abejotina, bet tai tik siūlymas, gal kam iš to kils geresnių minčių :)

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys yra privatus ir nerodomas viešai.

Archyvas