Oras

Apklausa

Kuri santvarka patinka?

Dienos informacija (day.lt)


Propaganda

       Apie Šiaurės Korėją esame daug girdėję: kad ten totalitarizmas, vadinamas komunizmu, asmens kultas, kad žmonės gyvena skurdžiai, kad yra nelaisvi, kad už bet kokį menkniekį gali atsidurti kalėjime ir t .t. Labiausiai įsiminė ne tokie jau seni vaizdai iš Šiaurės Korėjos po jos lyderio KimJong-Ilo mirties, tūkstančiai isteriškai raudančių žmonių. Pasaulio ir Lietuvos žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad abejingi savo savo lyderio mirčiai korėjiečiai gali būti nubausti 6 mėnesiais darbų specialiose drausmės stovyklose, mažai gedėję atleisti iš darbo, o ypač graudžiai raudoję, atvirkščiai, galėjo tikėtis paaukštinimo tarnyboje. Norint žinoti kada rašoma tiesa, o kada tai yra Vakarų propaganda, reikėtų ne vienerius metus pagyventi Šiaurės Korėjoje. O apie Vakarų gyvenimą per 20 metų mes jau pakankamai daug sužinojome, nors būna, kad dar ką nors naujo sužinome, atrandame ir tarsi vaikai nustembame. Todėl žiūrėdami Šiaurės Korėjos dokumentinį filmą „Propaganda“, galime atsakyti: ar jame pateikta nuomonė apie Vakarų propagandą, gyvenimą yra komunistinė propaganda, ar tiesa.

       Prie informacijos apie filmą „Propaganda“ rašoma, kad jis sukurtas 2012 metais. Filmą Sabina gavo iš Šiaurės Korėjos disidentų Seule, kurie jos paprašė jį išversti į anglų kalbą, kad pasaulis apie šį filmą sužinotų. Būdama korėjiečių kalbos vertėja, ji išvertė filmą ir patalpino Youtube, nes žiniasklaidai jis buvo nereikalingas ir niekas nenorėjo jo viešinti. Tai tokia trumpa šio filmo atsiradimo Youtube istorija. Facebook‘e yra filmo puslapis.

       Tie, kurie domisi pasaulio įvykiais, žino apie manipuliacijos žmonėmis būdus, žiūrėdami filmą nieko naujo nesužinos ir neišgirs, ko nebūtų anksčiau žinoję. Bet filmą įdomu žiūrėti vien dėl to, kad jis sukurtas tolimoje ir mums paslaptingoje šalyje – Šiaurės Korėjoje.

Filmas rusų kalba

2012-08-25

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys yra privatus ir nerodomas viešai.

Archyvas