Oras

Apklausa

Kuri santvarka patinka?

Dienos informacija (day.lt)


Antonio Houvo kinetinės skulptūros

http://www.howeart.net/       Antonis Houvas (Anthony Howe) tipiškas miesto gyventojas, kurio biografijoje kiekviename žingsnyje galima sutikti Manheteną ar Sietlą. Skulptorius gimė 1954 metais Solt Leik Sityje (Jutos valstija, JAV). Savo kūrybos kelią jis pradėjo, kaip dailininkas ir tik persikėlęs į Niujorką, tapybą iškeitė į skulptūrą. Labiausiai jis išgarsėjo 10 –ojo dešimtmečio pabaigoje.

       Nepaisant to, kad A.Houvas išaugo ir gyveno mieste, jam pavyko surasti bendrą kalbą su gamta ir savo kūryboje ją padarė savo sąjungininke. Vėjas tapo pagrindiniu jo kūrybos komponentu, be kurio A.Houvo skulptūros negalėtų veikti bei džiuginti žmonių.   

       A.Houvas kuria judančias skulptūras, kurios vadinamos kinetinėmis. Ši kryptis mene atsirado praėjusio amžiaus 6 – ojo dešimtmečio viduryje. Menininkas skulptūras gamina iš metalo, daugiausiai naudoja nerūdijančio plieno armatūrą, diskus, padengtus stiklo pluoštu.

       A.Houvas kinetines skulptūras kuria jau maždaug  20 metų. „Aš bandau sukurti objektus, kurių išorė asocijuotųsi su mokslinės fantastikos atributais, taip pat ir su biologiniais ir astronominiais modeliais, - sako autorius.

       Menininko sukurtos skulptūros esant ramiam orui stebina savo elegantiškumu, o papūtus mažiausiam vėjeliui, pradeda judėti ir sukuria nepaaiškinamą bei paslaptingą harmoniją.  

 Skulptūra „Octo“

 Skulptūra„My Father's Influence“ („Mano tėvo įtaka“)

Skulptūra„Bubbles“ („Burbulai“)

Skulptūra„Bob-sythe“

       Daugiau Antonio Houvo kinetinių skulptūrų.

2013-06-19

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys yra privatus ir nerodomas viešai.

Archyvas