Oras

Apklausa

Kuri santvarka patinka?

Dienos informacija (day.lt)


„Hyperloop“ – ateities transportas

       Elonas Maskas (Elon Musk, gimė 1971) - amerikiečių inžinierius, verslininkas, milijardierius, vienas iš „Space X“ įkūrėjų, pasiekęs reikšmingų pasiekimų informacinių technologijų srityje. Jis dalyvavo pradinėje „PayPal“ sistemos sukūrimo stadijoje, kuri 2002 metais buvo parduota už 1,5 mlrd. dolerių. Vadovauja “Tesla Motors” ir “SolarCity” direktorių tarybai.

       Savo tinklaraštyje E.Maskas papasakojo apie savo ilgai laukto “Hyperloop” projekto planus. “Hyperloop” – tai novatoriška transporto sistema, kuri gali pakeisti lėktuvus ir traukinius, ir kuri leis iš Los Andželo į San Franciską atvykti labai greitai, maždaug per 30 minučių. Transporto priemonė veiks pneumatinių vamzdžių principu, kurį taikė dar XIX amžiuje.

       Šia transporto sistema keleiviai ir kroviniai bus vežami aliuminio kapsulėse, kurios skries vakuuminiuose vamzdynuose, įrengtuose virš žemės. Kapsulės greitis apie 1287 km/h. Vamzdynai bus įrengti ant specialių atramų, kurių aukštis 50-100 metrų.

       Transportas naudos saulės energiją.

       E.Maskas teigia, kad ši transporto sistema yra daug saugesnė ir pigesnė lyginant su įprastais greitaisiais traukiniais.

       Kadangi kūrimui naudojamos tik esamos technologijos, tai demonstracinį projektą galima įgyvendinti per 3-4 metus. „Jeigu tas projektas būtų mano pagrindiniu uždaviniu, aš jį padaryčiau per 1-2 metus“ – pasakė E.Maskas.

       Šiuo metu E.Maskas dirba su „Tesla SpaceX“ ir artimiausiuose jo planuose nėra „Hyperloop“ projekto įgyvendinimo. Bet jis ketina surasti susidomėjusius investuotojus ir inžinierius, kurie imtųsi šio projekto, kurio įgyvendinimui reikia 6 mlrd. dolerių.

2013-08-14

 

Susiję:

Ateities autobusas

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys yra privatus ir nerodomas viešai.

Archyvas