Oras

Apklausa

Kuri santvarka patinka?

Dienos informacija (day.lt)


Indai, kurie patys išsiplauna

       Gera naujiena žmonėms, kurie labai nemėgsta plauti nešvarius indus – švedų mokslininkai sukūrė indą, kuris išsiplauna pats.

       Švedijos dizaino studija „Tomorrow Machine” kartu su kompanijos “Innventia” kūrėjais sugalvojo lėkštes, kurios sukonstruotos taip, kad jų molekulinis paviršius atstumia bet kokius skysčius ir kitas medžiagas, priverčia juos rinktis į klanelius ir iš lėkštės nuolydžio kryptimi ištekėti. Maistas prie lėkštės neprilimpa ir nepridžiūsta, o norint, kad ji išsiplautų, tereikia lėkštę atnešti prie plautuvės ir palenkti - maisto likučiai ir bet kokie skysčiai patys iš jos nutekės į plautuvę. Indai yra labai slidūs, todėl jų net nereikia šluostyti po to, kai nešvarumai nuo jų pasišalina.  

       Indai gaminami iš medžio celiuliozės, jų paviršius padengiamas super hidrofobine danga. Hidrofobinė danga nėra įdomiausias išradimo elementas, įdomesnė yra pati medžiaga, iš kurios gaminama lėkštė. Indas daromas iš plokščių medžio celiuliozės lapų, kurie karštai presuojami, įgyja reikalingą formą ir sukietėja. Iš pažiūros lėkštės atrodo, kaip būtų pagamintos iš keramikos, bet nedūžta ir yra labai lengvos.

       Indų kūrėjai mano, kad jų išradimas galėtų spręsti ir aplinkosauginę problemą - platus tokių indų panaudojimas labai sumažintų vandens suvartojimą. Bet kol kas jų išradimui patekti į rinką trukdo patikrinimas, koks yra hidrofobinės dangos poveikis maistui. Kai tik kūrėjai atliks visus reikalingus bandymus ir patikrinimus, indus bus galima įsigyti parduotuvėse.

2013-12-30

 

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys yra privatus ir nerodomas viešai.

Archyvas