Oras

Apklausa

Kuri santvarka patinka?

Dienos informacija (day.lt)


Įvykiai, politika
Baltijos šalys pralaimėjo „naują šaltąjį karą“

       Kol Lietuvos, Latvijos ir Estijos valstybių vadovai ragina pratęsti sankcijas prieš Rusiją, Donaldas Trampas formuoja prezidento komandą iš prorusiškų veikėjų, o į Europos valdžią eina politinės jėgos, kurios rinkėjams žada panaikinti sankcijas ir draugystę su Maskva.

Read more...

Artimųjų Rytų sukarpymas įžengė į praktinį etapą

       Konfliktų, kurie krečia taip vadinamų Didžiųjų Artimųjų Rytų valstybes, slapta prasmė vis labiau išlenda į paviršių.

Read more...

Lenkija –Ukraina: iš pradžių restitucija, po to teritorijos?

       Pagal parlamento rinkimų rezultatus spalio mėnesį kokį pavidalą neįgautų nauja vyriausybės koalicija Lenkijoje, Ukrainos krizės kaitinamas lenkų susidomėjimas tuo, ką jie vadina Rytų Kresais (rytiniais Lenkijos pakraščiais), tikriausiai augs.

Read more...

Graikijos referendumas - pamoka kitiems

       Graikijoje įvykęs referendumas dėl tarptautinių kreditorių reikalavimų priėmimo klausimo Europos naujausioje istorijoje tapo precedento neturinčiu įvykiu.

Read more...

Ispanijoje protestavo hologramos

       Ispanai sugalvojo naują protestavimo būdą, kuris nepažeistų galiojančių įstatymų.

       Penktadienį Madride įvyko pilietiškai aktyvių žmonių ir žmogaus teisių gynėjų protesto akcija „Hologramos už laisvę“ („Hologramas para la Libertad“) prieš neseniai Ispanijoje priimtas įstatymo pataisas, kurios kelia grėsmę saviraiškos ir susirinkimų laisvei šalyje. Ir apskritai demokratijai.   

Read more...

Čekijos ir Slovakijos rezervistai NATO pareiškė, kad nekariaus prieš Rusiją

      Praha, balandžio 9 d. Keturių visuomeninių organizacijų - CSLA, PS, ВМВ, SNB, kuri jungia Čekijos ir Slovakijos rezervistus ir atsargos karininkus, atstovai padarė viešą pareiškimą, kuris Europoje sukėlė šoką. Kariai pareiškė, kad pasirengę ginti savo Tėvynę, bet jie jokiomis aplinkybėmis nesirengia remti NATO kare prieš Rusiją. Dokumentas pavadintas „Memorandumu“ ir paskelbtas grupės, kuri jungia CSLA, PS, ВМВ, SNB narius, Facebook‘e.

Read more...

Angelos Merkel Votergeitas

       Vokietijos kanclerės Angelos Merkel politinis ilgaamžiškumas seniai intriguoja žurnalistus, ekspertus, politikus. Neseniai vykusio krikščionių demokratų suvažiavimo išvakarėse VFR finansų ministras Volfgangas Šoiblė Angelą Merkel prilygino Napaleonui Bonapartui. Partijos bendražygis įsitikinęs, kad Vokietijos vyriausybės vadovas demonstruoja naują vadovavimo kokybę, „kuri yra ne tokia puolanti, kaip Napaleono, bet labiau sėkminga“.

Read more...

Vokietija: apmaudu būti bananine respublika

       Vokietija – Vakarų pažangios demokratijos šalis, ir žiniasklaida čia eina rikiuote, sutartinai  žingsniuodama pagal vyresniojo politinio kapralo komandą. Todėl laida, kurios pavadinimas „Bananinė respublika?“, Vokietijos federalinio kanalo ZDF programoje „Frontal 21” vokiečių žiniasklaidos visuotinio tarnybinių pažiūrų vienodumo fone buvo gana neįprastas reiškinys.  

Read more...

„Islamo valstybė“ – amerikiečių kilmės projektas

       JAV, pakėlusios karo su „Islamo valstybe“ (IV) vėliavą, aviacijos smūgius IV pozicijoms suduoda ne tik Irake, bet ir Sirijoje. Tai daroma be Sirijos vyriausybės sutikimo ir be JT Saugumo Tarybos atitinkamo sprendimo priėmimo. Pradeda pasiteisinti Maskvos ir Teherano baiminimasis, kad raketinių bombų smūgių tikslas yra galutinis Sirijos infrastruktūros sunaikinimas.

Read more...

Kol kas ne vėlu Baltijos valstybėms sustoti...

       Europos politinio žemėlapio pasikeitimai dėl Europos Sąjungos plėtimosi pareikalavo naujo požiūrio į teritorijos vystymosi socialines ir ekonomines problemas. Amžiaus pradžioje Europos Sąjunga, dalyvaujant tarptautinėms organizacijoms (Europos investicijų bankas, Sanglaudos fondas, struktūriniai fondai), priėmė sprendimą pasikeitusioje teritorijoje sukurti transeuropinį transporto tinklą (TEN-T). Buvo manoma, kad šio tinklo gyvybingumo pagrindiniu principu bus ekonominės, transporto ir prekybos sąlygos, esamos bei būsimos krovinių ir keleivių srautų apimtys, ir tik po viso to – politiniai sumetimai.

Read more...

Marina Silva – Brazilijos destabilizavimo projektas

       Vašingtonas pradėjo galingą propagandos kampaniją – ir Brazilijoje, ir už jos ribų – siekdamas paremti Mariną Silvą, „savą žmogų“ prezidento rinkimuose. Įvairiomis variacijomis retransliuojama tezė apie neva garantuotą Silvos, Socialistų partijos kandidatės, pergalę antrame rinkimų ture, kuris turi įvykti spalio 26 d.

Read more...

CŽV kandidatė prezidento rinkimuose Brazilijoje

       Marina Silva, Socialistų partijos kandidatė į Brazilijos prezidentus, į CŽV akiratį pateko 9-ojo dešimtmečio viduryje, kai mokėsi Akrės valstijos Federaliniame universitete. Tada ji buvo susidomėjusi marksizmu, įstojo į pusiau legalią Revoliucinę komunistų partiją. Tačiau netrukus atsikratė kairiųjų pomėgių ir pradėjo dalyvauti akcijose už Amazonės biologinių išteklių išsaugojimą. Tuo regionu visada domėjosi JAV specialiosios tarnybos, tikėdamosis, kad „esant ypatingoms geostrateginėms aplinkybėms“ pavyks įtvirtinti jo kontrolę. 

Read more...

„Islamo valstybė” – dar vienas bumerangas į Vakarų galvą

        Siaubinga ir tuo pačiu lydima stipriausios pastatymo estetikos JAV žurnalisto Džeimso Foulio (James Foley) žūtis Irake nuo „Islamo valstybės“ (IV) organizacijos budelio rankų yra labai simboliška. Kardas, prazvimbęs virš jo galvos, atrodė kaip bumerangas, kuris vienu metu pačių Vakarų buvo paleistas savanaudiškais ir trumparegiškais tikslais, o dabar labai greitai skrenda atgal tiesiai jiems į galvą. Beje, prieš mirtį Foulis taip pat pasakė apie Vakarų lyderių atsakomybę už ją. Ir kam jam tuo momentu būti nenuoširdžiu? Dėmesio verta ir budelio asmenybė – reperis iš Londono pakraščių – tipiška šiuolaikinės Europos civilizacijos karta. 

Read more...

Charkovas - policijos teroro rezervatas. Politinės bylos

       Kartais atrodo, kad Charkovas, kuris neseniai išsiskyrė pilietinio protesto prieš Kijevo chuntą užsiliepsnojimu, nutilo amžinai. Charkovą ne veltui vadina Ukrainos pirmąja sostine – protestų sprogimo šiame mieste naujas Kijevo režimas tikrai bijo. Naktį į balandžio 8 d. Charkove buvo suimtos beveik septynios dešimtys anti maidano aktyvistų, liepos mėnesį mieste prasidėjo politiniai procesai. Šiandien „besiveržiantys į Europą“ Charkove teisia kitų pažiūrų žmones. Politinis nepritarimas naujam režimui turi būti sunaikintas kartu su nesutinkančiais, ir tokią tvarką nauja valdžia bando įtvirtinti visoje Ukrainoje...

Read more...

„JAV vyriausybė visam pasauliui siunčia siaubingą signalą“

       Prieš šešiasdešimt devynerius metus, 1945 metų rugpjūčio 6 ir 9 d., ant Japonijos Hirosimos ir Nagasakio JAV pilotai numetė branduolines bombas. Karinės būtinybės tam nebuvo, prieš kelias dienas japonai pranešė, kad yra pasirengę kapituliuoti. Ir, nors amerikiečiai apie tai žinojo, po bombardavimo jie pasakė, kad tokios informacijos neturėjo.

Read more...

Sankcijos ir kontrsankcijos. Iššūkis ir atsakymas

       Karas Donbase, kurį Kijevas sukėlė po valstybinio perversmo, ir kurį parėmė Jungtinės Valstijos ir Europos Sąjunga, Vakarų yra nuosekliai naudojamas Rusijos demonizavimui, politiniam, ekonominiam ir informaciniam jos spaudimui.

Read more...

Ačiū, Malaizija!

       Liepos 22 d.

Read more...

ESBO: Krymas Rusijai atiteko taikant restituciją

       Nespėjo pas amerikiečius nurimti skandalas dėl Lenkijos URM vadovo Sikorskio, kaip Lenkijos savaitraštis „Wprost“ vėl „atgimė“ su sensacija. Kalbama apie tikrą ESBO Parlamentinės asamblėjos rezoliucijos tekstą, atsisakant pripažinti, kad Krymo įėjimas į RF sudėtį yra Ukrainos vientisumo pažeidimas. „Wprost“ straipsnis turi katastrofiškas pasekmes Ukrainos valstybei. Pagal dokumentą, atsisakymo priežastis yra birželio 27 d. asociacijos sutarties su Europos Sąjunga pasirašymas. Ji visoms ES narėms, net asocijuotoms numato privalomą restituciją. (Restitucija – visų ankstesnių teisių ir pirmenybių atstatymas, atšaukimas, sugrąžinimas).

Read more...

Ukrainoje jau statomas Ketvirtasis reichas

       Pagrindinis karas, kuris šiandien vyksta prieš Rusiją, - tai informacinis ir psichologinis karas, kuris yra skirtas ne tik politinių pažiūrų pakeitimui, bet ir tautos visos pasaulėžiūros pakeitimui.

Read more...

Bašaras Asadas neginčijamas Sirijos prezidentas!

       Sirijoje paskelbti prezidento rinkimų galutiniai rezultatai. Už Basarą Asadą balsavo 88,7 procentai rinkėjų (daugiau kaip 10,3 milijonų žmonių). Už jo konkurentus – Hasaną Abdelį Iliachį an Nurį ir Maherą Abdel Hafizą Hadžarą – atitinkamai 4,3 procentai ir 3,2 procentai. Rinkėjų aktyvumas buvo 73,42 procentai. Rezultatas daugiau nei įtikinamas, be to atitinkantis susiklosčiusį politinių jėgų išsidėstymą ir teritorijų kontrolės pobūdį. Ypač šia prasme yra parodantys Libano visuomenės veikėjų vertinimai, įskaitant kritikuojančius Bašarą Asadą. Jie liudija, kad tarp daugelio šimtų tūkstančių pabėgėlių, esančių Libano teritorijoje, kuriame palei sieną taip pat buvo įrengtos rinkimų apylinkės, rinkėjų aktyvumas ir politinis pasirinkimas buvo toks pat, kaip ir vidutiniškai Sirijoje. Daugelis Sirijos gyventojų prieš kamerą prisipažino, kad nėra dabartinio prezidento šalininkai, bet vis tiek už jį balsuoja, nes būtent su juo sieja viltį, kad valstybėje bus įvesta patvari taika. Iš 14  Sirijos provincijų sostinių rinkimai nevyko tik toli esančioje ir retai apgyvendintoje Rakėje, kurią kontroliuoja džihadistai. Tačiau Vakariuose, kaip ir buvo tikėtasi, paskubėjo nepripažinti balsavimo rezultatų, net nebandydami įsigilinti į tai, kaip jie vyko ir koks didžiulis skaičius siriečių į juos atėjo. Pagal G7susitikimo rezultatus priimtame komunikate, pavyzdžiui, sakoma: „Mes smerkiame birželio 3  d. fiktyvius prezidento rinkimus: Asadui nėra ateities Sirijoje“.

Read more...

Krymo atnaujinimas

       Ukrainos žiniasklaida toliau gąsdina: dabar investicijos į Krymą neis, Krymo ekonomika greitai žlugs, gyventojai nuskurs, dar nedaug – ir Krymo gyventojai paprašys  atgal. Trumpai pamirškime apie tas informacinio karo salves ir pažiūrėkime į faktus.

Read more...

Bilderbergas 2014. Reikalai ir žmonės

        Nespėjo Kopenhagoje atsidaryti 62 –as kasmetinis Bilderbergo klubo susirinkimas (gegužės 29 d.- birželio 1 d.), kaip kilo skandalas. Du danų žurnalistus, iš anksto  apsistojusius „Marriott“ viešbutyje, į kurį susirinko Bilderbergo nariai, sugriebė apsauga. Žurnalistai atsisakė sunaikinti nuotraukas, kurias spėjo padaryti, ir juos su konvojumi nuvedė į policijos nuovadą. Nukentėjo ne tik danai. Iš viešbučio skubiai iškeldino britų „Guardian“ ir amerikiečių interneto portalo Infowars.com darbuotojus. Amerikiečiai neliko skolingi, savo portale patalpino susidorojimo su žurnalistais nuotraukas, ataskaitą apie grėsmingą konferencijos pobūdį, apie policininkus su šunimis, apie uždarytą grotomis tvirtovę, į kurią pavirto penkių žvaigždučių viešbutis laukiantis VIP asmenų…

Read more...

Dėl ko Ukrainoje kariauja Lenkijos mirties eskadronai

       Gegužės 11 d. į Kijevo oro uostą, esant didžiausiam slaptumui, atskrido lėktuvas, kurį sutiko kariškiai, o ne oro uosto etatiniai darbuotojai. Iš lėktuvo buvo iškrauta NATO pavyzdžio karinė uniforma, 500 paketų su amfetaminais ir talpos su nuodingų medžiagų ženklinimu. Pagal Kijevo SBU įsakymą kariai, krovinys ir talpos su nuodingomis medžiagomis nebuvo patikrinti ir oro uosto pastatą paliko automobiliais su patamsintais langais. Krovinį lydėjo JAV CŽV pareigūnas Ričardas Maiklas. Atvykusiame lėktuve taip pat buvo „Pravyj sektor“ ir Lenkijos privačios karinės kompanijos ASBS Othago („Analizy Systemowe Bartlomiej Sienkiewicz“), kurią prieš keletą metų sukūrė Lenkijos Vidaus reikalų ministras B.Senkevičius, kovotojai.

Read more...

Krymo riba politiniame vystymesi

                        Policentrizmo įtvirtinimas

       Krymo susijungimas su Rusija tapo įvykiu, kurio tarptautinis mastas, kaip dabar jau aišku, pranoksta ne tik Rusijos ir Ukrainos santykių mastą, bet ir Europos formatą pasaulio politikoje, ir net didesnį „Vakarai – Rusija“ formatą. Be perdėjimo galima pasakyti, kad šis įvykis parodė pasaulinio lygio perversmą, kuris atvėrė pasaulinės politikos naujus horizontus. Paaiškėjo, kad pasaulis jau visai ne tas, kaip 2013metų pabaigoje...

Read more...

Gedulo varpas Odesoje skamba Europai

      Odesos Profsąjungų rūmų gaisre, kaip įgyvendintame košmariškame sapne, susipynė tamsiausios Europos praeities veikos, apie kurias jos klestintys gyventojai jau buvo įpratę manyti, kad tai yra seniai perbrauktas puslapis. Iš pradžių - atvirai pagal sumanymą ciniška, akiplėšiška pagal įvykdymą, siaubinga provokacija. Daugybė mėgėjų nufilmuotų vaizdo įrašų rodo, kaip prieš dvi dienas iki įvykio maidano šimtininkas, kriminalinis nusikaltėlis Nikolajus Volkovas gauna instrukcijas iš į Odesą atvykusio buvusio maidano komendanto, o dabar Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretoriaus ir vieno iš nusikalstamo režimo pagrindinių veikėjų A.Parubijaus; vėliau gegužės 2 d. šimtininkas minią veda į Kulikovo lauką, po to vadovauja Profsąjungų rūmų apgulčiai ir sudeginimui, ir pats nusitaikęs šaudo iš pistoleto į iš gaisro besigelbstinčius žmones...

Read more...

Naujas konfliktas Kijeve: ochlokratė Tymošenko prieš oligarchą Porošenką

        Artėjant prezidento pseudo rinkimams Ukrainoje, kurie paskirti gegužės 25 d., valstybę vis labiau krečia dar nuo vieno konflikto, kuris didina jos destabilizavimą. Vyksta atviras karas tarp dviejų pagrindinių režimo atstovų – prezidentinių lenktynių lyderio milijardierio Piotro Porošenkos ir Julijos Tymošenkos, kuri pareiškė: „Aš daugiau nenoriu būti atsakinga už revoliucijos nesėkmę. Bet jeigu šalis išrinks kitą prezidentą, o, asmeniškai, šiandien aš turiu vieną konkurentą, aš manau, kad mums teks įeiti į trečią revoliucijos ratą...“

Read more...

Kas patarinėja Baltiesiems rūmams Rusijos klausimu

        „Dabartinis Ovalaus kabineto gyventojas labiau nekompetentingas, nepatikimas ir pavojingas ilgalaikiams JAV interesams nei niekam netinkamiausias iš Džordžijos fermerių“, teigia Metas Margolis (Matt Margolis) ir Markas Nunanas (Mark Noonan), naujo amerikiečių bestselerio „150 Reasons Why Barack Obama Is The Worst President In History” („150 priežasčių, dėl kurių Barakas Obama yra blogiausias prezidentas istorijoje”) autoriai.

Read more...

JAV Ukrainai rengia antrą Černobylį

        Černobylio AE katastrofos 28 metų išvakarėse Ukrainos žiniasklaidoje pasirodė pranešimai, kurie kalba apie nerimą keliančią šios šalies branduolinės energetikos ateitį.

Read more...

Omidjaro tinklas, arba maidano Silicio sponsorius

       Kaip dabar jau visi supranta, Kijevo maidanas buvo visai ne spontaninė reakcija į V.Janukovičiaus sprendimą sustabdyti pasirengimą asociacijos sutarties su ES pasirašymui. Maidanas buvo suplanuotas iš anksto ir toli už Ukrainos ribų.

Read more...

Kam skirta finansinė pagalba Ukrainai

       Kiekvieną dieną Kijevo chuntos ruporas Jaceniukas kalba apie finansinę pagalbą Ukrainai iš visų pasaulio vietų. Štai štai ateis 11 mlrd. eurų kreditas iš Europos Sąjungos, o kol kas ES sutiko „skubiai“ suteikti 610 mln. eurų. Kanada žada skirti 220 mln. dolerių. Vyksta derybos su Japonija, tiesa, nesuprantama apie ką. Dar truputėlį ir plačia upe liesis milijardai dolerių iš Jungtinių Valstijų, po to ateis 15 mlrd. dolerių iš TVF.

Read more...

Doneckas: oligarchų samdinių armijos pradeda kruviną pjūtį Ukrainos rytuose

       Kovo 13 d. įvykiai Donecke, kai apsiginklavusių armatūra ir kuokomis „maidanutinių“ žaliūkų įvykdyto prorusiškų demonstrantų užpuolimo metu vienas žmogus žuvo ir dešimtys buvo sužeisti, pradėjo naują etapą Ukrainos tragedijoje.

Read more...

Kam Pentagonui biologinė laboratorija Kazachstane?

       JAV Gynybos departamentas Kazchstane stato labai brangią dvejopos paskirties biologinę laboratoriją. Ši laboratorija skirta papildyti analogiškų objektų sistemą, kurie Pentagono yra išdėstyti pagal Rusijos sienų perimetrą, potencialiai kelia grėsmę RF ir Centrinės Azijos valstybių saugumui.

Read more...

Po Vilniaus Vakarai pastatė ant Kličko

       Iki paskutinių audringų įvykių Kijeve Vakarų spauda Ukrainos nelepino savo dėmesiu, paprastai Ukrainos tematika į pirmą planą išeidavo dėl kokių nors įvykių sporto pasaulyje. Kitas dalykas yra dabar, kai prezidento V.Janukovičiaus priešininkai Kijeve yra užgrobę administracinius pastatus, o jo šalininkai sostinės centre suorganizavo neterminuotą mitingą. 

Read more...

Lenkų pasirodymas Kijeve

       Su vizitu į Kijevą atvyko Lenkijos konservatyvios, klerikalinės partijos „Teisė ir teisingumas“ lyderis, buvęs Lenkijos ministras pirmininkas Jaroslavas Kačinskis. Atvyko, norėdamas paremti mitinguojančius eurointegracijos šalininkus. Situacijos ironija yra ta, kad savo tėvynėje J.Kačinskis žinomas, kaip euroskeptikas, Lenkijos prisijungimo prie euro zonos priešininkas ir religinių bei šeimos vertybių gynėjas. Partija „Teisė ir teisingumas“ turi katalikų bažnyčios, konservatyvių visuomenės sluoksnių paramą. Tokios pažiūros akivaizdžiai prieštarauja ideologijai, kurią yra priėmusi šiuolaikinė Europa, kurioje visuotine praktika tapo seksualinių mažumų rėmimas, o bažnyčios įtaką visuomenei stengiamasi išvis sunaikinti. Beje, kai kuriose Europos valstybėse tai jau yra įvykdyta. Pagal socialines apklausas, viena iš labiausiai ateistinių ES valstybių yra Čekija. Europos teologai išreiškė nuogąstavimus, kad ši šalis gali būti viena iš pirmųjų Europos Sąjungos narių, kurioje religinės vertybės bus visiškai sunaikintos. Lenkai, lyginant su čekais, pasižymi dideliu religingumu, ir kai kalbama apie Europą ne apie kaip darinį „prieš Rusiją“, o kaip apie ekonominį ir civilizacinį Europos valstybių susijungimo projektą, anti religinės Briuselio iniciatyvos Lenkijos visuomenėje neranda supratimo. Šis Lenkijos elektorato segmentas kaip tik ir balsuoja už „Teisės ir teisingumo“ partiją.

Read more...

JAV rengiasi 9/11 pasikartojimui?

       Neseniai buvo dar vienos tragiškos dienos – rugsėjo 11 d. siaubingo teroristinio akto – metinės, kuris nulėmė tai, kad išnyko vienas iš JAV simbolių – Pasaulio prekybos centro pastatai, garsieji „broliai dvyniai“. Žuvo daugybė žmonių, buvo sudarkyti tūkstančių žmonių likimai. Bet buvo ir kiti rezultatai – JAV specialiosios tarnybos gavo papildomą finansavimą ir papildomus įgaliojimus kovai su „Al Qaeda“.

Read more...

Apie tikrąsias karo prieš Siriją priežastis

       Kiekvienas specialistas savaip vertina Vašingtono manevrus Sirijos atžvilgiu ir savaip supranta tų manevrų prasmę. Kiek ekspertų, rašančių Sirijos krizės tema, tiek ir supratimų apie vykstančio karo prieš Siriją tikslus. Pavyzdžiui:

Read more...

Sirijos krizės genezė ir JAV amžinas karas

       Per Didžiąją depresiją JAV 32 –as prezidentas ir vienas iš ХХ amžiaus pirmos pusės iškiliausių valstybės veikėjų Franklinas Delanas Ruzveltas pasakė: „Vienas iš pagrindinių mano uždavinių - apsaugoti bankininkus ir verslininkus nuo savižudybių“. Šis jaudinantis rūpestis pasisuko didžiausia visos žmonijos tragedija, Antruoju pasauliniu karu, kurio pagrindiniais sukėlėjais buvo JAV pramonininkai ir finansininkai. Tame kare žuvo daugiau kaip 54 mln. žmonių, 90 mln. buvo sužeisti, 28 mln. iš bendro skaičiaus sužeistų tapo invalidais.

Read more...

Karas, kaip būdas paslėpti Vakarų cheminio ginklo panaudojimo įrodymus

www.veteranstoday.com       Ir taip, JAV paskelbė apie galimą karo prieš Siriją pradžią artimiausiu metu. Maskva sureagavo akimirksniu. Buvo suformuluotas labai griežtas Rusijos URM pareiškimas. Jame primenami dešimties metų senumo įvykiai, kai „kaip pretekstą naudodama melagingą informaciją apie tai, kad irakiečiai turi masinio naikinimo ginklą, JAV, apeidama  JT, žengė į avantiūrą, kurios padariniai visiems gerai žinomi“. URM pareiškime pabrėžiama, kad sprendimas dėl galimos karo prieš Siriją pradžios buvo padarytas esant visiškam daugybės faktų ignoravimui, kurie rodo tai, kad ši akcija buvo taip vadinamos opozicijos provokacija.  

Read more...

Vakarai praranda demokratinio įvaizdžio likučius

www.trifectaresista.org       Kaip rodo įvykių vystymasis, žmogaus teisių pažeidimų sistemingos praktikos Jungtinėse Amerikos Valstijose atskleidimų serija, kaip sprogstamoji banga pakelta Džuljano Asanžo ir ne mažiau garsiai pratęsta Edvardo Snoudeno, net nemano nuslopti. Galima pasakyti daugiau: ant tos bangos susidaro įlaja, kuri susiurbia vis naujus faktų klodus, parodydama, kas mūsų pasaulyje yra tikra, neišgalvota „Blogio imperija“.

Read more...

Kariniai ekspertai: NATO nespės pagelbėti Baltijos valstybėms

www.khaama.com       Kaip rašo laikraštis „Õhtuleht, pagal neseniai atliktus Suomijos karo analitikų tyrimus paaiškėjo, kad Rusijos užpuolimo atveju Baltijos valstybės gali pasikliauti tik savimi, nes, akivaizdu, kad NATO rankos bus per trumpos pagalbos suteikimui Baltijos valstybėms.

Read more...

JAV visuotinis Brazilijos šnipinėjimas. Kokiu tikslu?

http://www.brazilcouncil.org/Blog       Pirmas Dilmos Rusef valstybinis vizitas į Jungtines Valstijas įvyks spalio 23 d. Pasirengimą jam aptemdė atskleisti faktai, kuriuos pateikė Edvardas Snoudenas. Iš jų sužinota, kad būtent Brazilija yra ta valstybe Vakarų pusrutulyje, kurioje JAV specialiosios tarnybos žvalgybos dirba aktyviausiai. Pagal tuos duomenis, kurie prasiskverbė į žiniasklaidą, amerikiečius domina viskas – nuo ginkluotųjų pajėgų vystymosi strategijos ir karinio-techninio bendradarbiavimo su Kinija, Rusija, Indija planų turinio iki Brazilijos politinės ir karinės vadovybės asmeninio gyvenimo. Ypatingas dėmesys skiriamas prezidentę Dilmą Rusef ir jos artimiausią aplinką kompromituojančios medžiagos rinkimui... 

Read more...

Klaidingas pasirinkimas: Didysis brolis arba Viską matanti akis?

http://nouveaustudios.com       Paskutiniai įvykiai vis labiau liudija, kad pasaulio elitas pereina į atvirą visos žmonijos kontrolę, panaudodamas naujausias informacines ir kompiuterines technologijas.

Read more...

Pasaulis po JAV specialiųjų tarnybų ir bankų informaciniu gaubtu

www.liberalamerica.org  Finansų pasaulis, kaip informacinė sistema

       Šiuolaikinė tarptautinė finansų sistema - tai pirmiausia informacinė sistema, tai yra informacijos apie bankų, draudimo kompanijų, pensijų fondų, investicinių fondų, kitų finansinių kompanijų ir organizacijų klientus rinkimo, apdorojimo, saugojimo ir panaudojimo sistema. Renkama įvairiausios rūšies informacija. Jeigu tai yra fiziniai asmenys, tai duomenys apie piliečių finansinę padėtį, sveikatą, darbą, turtą, gimines, gyvenimo sąlygas ir pan. Jeigu tai yra juridiniai asmenys, tai duomenys apie esamą finansinę ir ekonominę padėtį,  kreditų istorijas, duomenis apie siūlomus investicinius projektus, vadovus, akcininkus ir vadybininkus, kontraktus, kompanijų pagrindinių fondų padėtį ir t.t. ir pan.

Read more...

„Votergeitas“ – „Snoudengeitas“: panašumai ir skirtumai. 40 metų klajojimų po dykumą, ieškant demokratijos

       Prieš 40 metų, 1973 metų sausyje prasidėjo įsilaužėlių teismas, kurie pateko į „Votergeito“ kompleksą, turėdami tikslą dėl respublikonų prezidento Ričardo Niksono interesų Demokratinės partijos kandidato į prezidentus Džordžo Makgoverno štabe įrengti pasiklausymą. Kada šis, beveik du metus trukęs procesas, pasibaigė prezidento Niksono atsistatydinimu dėl apkaltos grėsmės, amerikiečius, o ir visą pasaulį įtikinėjo, kad JAV gyvenime nieko panašaus įvykti daugiau negali, kad visos istorinės pamokos išmoktos, o demokratija Amerikoje įrodė savo pergalę ir viską nugalinčią jėgą. Bet štai praėjo laikotarpis, kurio savo laiku užteko Mozei, kuris savo tautą vedžiojo po smėlynus, kad iš jos ištrintų paskutinius prisiminimus apie vergovę, o Jungtinių Valstijų vyriausybės neteisėto įsiveržimo į amerikiečių, o ir į visos pasaulio bendruomenės, gyvenimą mastai ne tik nesumažėjo, bet ir daug kartų išaugo. Be to, naudojami visi mokslo ir technikos revoliucijos pasiekimai. Yra ir kitas skirtumas. Tada vis tik, nepaisant įnirtingų Niksono ir jo aplinkos bandymų paslėpti savo smerktinas veikas, iš pat pradžių buvo viltis, kad šis reikalas bus išspręstas iki galo, nes buvo paliesti demokratinės partijos galingo isteblišmento interesai. Bet štai garsų „Votergeito“ skandalą pakeitė objektyviai daug didesnio masto demaskavimas, žurnalistų jau pakrikštytas pagal jo pagrindinės figūros pavardę - „Snoudengeitas“-, o Amerikoje iš visur jau tik ir girdima: „Nukryžiuoti jį, nukryžiuoti!“ Ir ne tik iš valdančiųjų demokratų pusės, bet ir iš respublikonų stovyklos, kurie taip pat padarė nemažai dėl PRISM viską matančios akies sukūrimo. Pasirodo, kad laisvė egzistuoja tik siauram „dvipartinio“ rato elitui, visi likusieji turi būti atidžiai kontroliuojami. Bendras sutarimas pasiektas.   

Read more...

Edvardo Snoudeno antisisteminė misija

www.standard.co.uk       Jaunas amerikietis Edvardas Snoudenas pasauliui tapo žinomu per naktį, kai visuomenei pateikė dokumentais pagrįstą informaciją apie tai, kad JAV specialiosios tarnybos kontroliuoja pasaulio elektroninės komunikacijos priemones ir vykdo visuotinę visų piliečių sekimą savo valstybėje ir užsienyje. Visų – tai reiškia, kad iš tikrųjų visų: nuo prezidentų iki valkatų, nuo pikčiausių priešų iki artimiausių draugų su dosjė rinkimu realiu laiku, įskaitant skambučius, telegramas, faksus ir šifro faksus, tinklo kontaktus, elektroninį paštą, bankų pavedimus. Trumpai tariant, viską!

Read more...

JAV gyventojų skurdas

http://anticap.wordpress.com       JAV Gyventojų surašymo biuro oficialūs duomenys rodo, kad JAV, kurioje gyventojai mano, kad priklauso vidurinei klasei, vienas iš šešių amerikiečių gyvena žemiau skurdo ribos. Iš tiesų situacija daug blogesnė.

Read more...

Nuo Bilderbergo prie Guglebergo: pasaulio elito technokratinis persitvarkymas

http://prometheanpost.com       Įvykiai pasaulyje vis aiškiau rodo, kad pasaulio elito pagrindiniu uždaviniu tampa visuotinis žmogaus sąmonės pertvarkymas ir net žmogaus prigimties pakeitimas. Tiesą sakant, tai ir yra „naujosios pasaulio tvarkos“ tikslas ir sukūrimo priemonė. Ypač tai parodė paskutinis Bilderbergo grupės susitikimas, kuris vyko 2013 m. 6-9 d. Didžiosios Britanijos “Grove” viešbutyje, kuris yra Londono priemiestyje…

Read more...

Po JAV specialiųjų tarnybų elektroniniu gaubtu

http://gizmodo.com        Į Honkongą pabėgusio buvusio CŽV ir NSA (JAV Nacionalinio saugumo agentūros) darbuotojo Edvardo Snoudeno atskleista medžiaga dar kartą parodė, neabejotinai pagal savo pobūdį, nusikalstamo šnipinėjimo, kurį atlieka Jungtinės Valstijos, pasaulinį mastą. Snoudenas pažvelgė į NSA didžiulę veiklą ir pasibaisėjo. Šiandien jis ieško patikimos slėptuvės, kad galėtų tęsti NSA veiklos demaskavimą...

Read more...

Vakarų «sandoris su velniu“ Sirijoje

       Taigi, Baltieji rūmai vis tik priėmė sprendimą dėl ginklų Sirijos sukilėliams tiekimo. Jau anksčiau apie tai paskelbė Londonas ir Paryžius. Ir nors visiems akivaizdu, kad šio žingsnio pagrindas yra baimė po pergalės Damaske likti pralaimėjusia puse jų pačių inicijuotame konflikte, jam pagrįsti pagrindinės Vakarų sostinės jau ne kartą pasiūlė cheminio ginklo panaudojimo versiją.

Read more...

Nauja JT rezoliucija prieš Siriją: pralaimėjimas ar pergalė?

       Gegužės 15 d. JT Generalinė Asamblėja priėmė rezoliuciją „Padėtis Sirijos Arabų Respublikoje“. Ši rezoliucija buvo priimta pagal projektą, kurį parengė trisdešimt septynios valstybės. [1] Už ją balsavo šimtas septynios valstybės, prieš – dvylika (įskaitant Rusiją) [2] ir penkiasdešimt devynios valstybės susilaikė. [3]

Read more...

„Čečėnų“ terorizmo sponsoriai ir sprogimai Bostone

                                                                   I

       Po sprogimų Bostone JAV masinės informacijos priemonės, tarsi pagal komandą, užsipildė pranešimais „apie čečėnų teroristus“ ir antraštėmis tokiomis, kaip „Rusijos Kaukazas – terorizmo židinys“, „Rusijos Čečėnija – palanki dirva terorui“. O apie tai, kad Rusijoje daugelis uždraustų ekstremistų ir teroristų organizacijų laisvai veikia Vakaruose, pirmiausia, JAV ir jų sąjungininkių Europoje teritorijose, pasaulio naujienų agentūros stengiasi neminėti. Todėl užpildysime kai kurias spragas.

Read more...

Heroininis taikos palaikymas

       Balandžio pradžioje RF Federalinės narkotikų kontrolės tarnybos (FNKT) vadovas V.Ivanovaspareiškė, kad heroino gamyba Afganistane nuo NATO operacijos pradžios išaugo 40 kartų. Esant amerikiečių „Nenugalimos laisvės“ sąlygoms, dėl gaminamų narkotikų žuvo daugiau kaip milijonas žmonių. V.Ivanovas konstatavo, kad Afganistane bendroji narkotikų produkcijos vertė, pagal kukliausius skaičiavimus, viršija 100 mlrd. dolerių, „bet iš tikrųjų suma daug didesnė“.

Read more...

Suomijos uostas teroristams

       Nuo kažkurio laiko Skandinavijos ir Baltijos šalys pradėjo panašėti į saugius uostus teroristams. Ta istorija trunka nuo Čečėnijos pirmosios kampanijos laikų, kai šiose šalyse Kaukazo banditų pogrindis rado pagalbą ir paramą. Tada Čečėnijos separatistų lyderį Džocharą Dudajevą pavertė į „kovos už nacionalinį išsilaisvinimą“ herojų, o jo žūtis sukėlė aršius Skandinavijos ir Baltijos demokratų išpuolius prieš Rusiją. Šiandien atminimas apie pirmąjį „Ičkerijos“ prezidentą įamžinta visose Baltijos valstybių sostinėse. Rygoje yra Džocharo Dudajevo vardo alėja, Vilniuje – skveras, o Estijos Tartu mieste - memorialinė lenta.

Read more...

Libija po dvejų metų

       Kovo mėnesį Barako Obamos susitikime su Libijos ministru pirmininku Ali Zeidanu Muhamedu, JAV prezidentas, kreipdamasis į Libijos žmones dvejų metų „demokratinės revoliucijos“ toje šalyje proga, pasakė simbolinę frazę: „Jūs nusipelnėte to, ką jūs padarėte“... O tuo metu nedideliame Kufros miestelyje Libijos pietuose vyko ginkluoti susirėmimai tarp tubų genties atstovų ir karinio būrio „Libijos skydas“, kurį sudaro tie, kurie nuvertė Muamarą Kadafį.

Read more...

JAV karai ir manipuliavimas sąmone

       Kovo pabaigoje JAV televizijos kanalo CNN korespondentė Amber Lion padarė sensacingą pareiškimą apie tai, kad televizijos kanalo darbuotojams duoda nurodymus į eterį pateikti sufabrikuotas naujienas ir blokuoti informaciją, kurios paskelbimas JAV administracijai yra nepageidautinas. Pasak žurnalistės, amerikiečių žiniasklaida manipuliuoja naujienomis ir dabar „vyksta tas pats, kas buvo su Iraku“: demonizuojami Sirija ir Iranas, formuojama visuomeninė nuomonė karo palaikymui prieš tas valstybes...

Read more...

Vatikanas ir „nauja pasaulio tvarka“

http://tr.wikipedia.org       Popiežius Benediktas XVI atsižadėjo sosto tais pačiais metais, kurie jo paties paskelbti Tikėjimo metais. Naujo popiežiaus rinkimai – įvykis daug reikšmingesnis pasaulio likimui nei apie tai galima sužinoti iš žiniasklaidos. Visa esmė realiame, labai mažai nušviečiamame Vatikano vaidmenyje – stambiausias istorijoje savininkas, žinių monopolistas Europos pasaulyje ir vienas iš seniausių politinių subjektų, aktyviai stumiančių globalizacijos procesus. Pavyzdžiui, beveik nežinoma, kad Europos Sąjungos sukūrimo idėjos priklauso Šventajam Sostui, kuris į ją žiūri, kaip į Pasaulio sąjungos sukūrimo pirmą etapą.

Read more...

Įsilaužimas į elektroninį paštą atskleidė „Vašingtono patvirtintą“ planą – organizuoti ataką Sirijoje, panaudojant cheminį ginklą

http://patriotaction.net       Galimas „Britam“ gynybos rangovo nulaužtas elektroninis paštas atskleidė „Vašingtono patvirtintą“ ir Kataro finansuojamą planą dėl išpuolio, panaudojant cheminį ginklą, organizavimo Sirijoje ir tuo apkaltinant Asado režimą, įvykdant tai, dėl ko Obamos administracija aiškiai leido suprasti, kad taps „raudona linija“, kuri pareikalaus JAV karinės intervencijos.

Read more...

Zbignevas Bžezinskis, kaip JAV devoliucijos veidrodis

http://www.prezydent.pl      Trisdešimties metų kelias, praeitas per penkioliką metų

       Nueinantieji 2012 metai pasižymėjo, be kita ko, labai svarbiu procesų, kurie vyksta pasaulyje ir JAV, supratimu Zbignevo Bžezinskio pasirodžiusioje knygoje „Strateginė vizija: Amerika ir pasaulio valdžios krizė“ („Strategic vision: America and the crisis of global power“). (1) Autorius žinomas savo labai neabejingu požiūriu Rusijos atžvilgiu. Apie jo įtakos JAV politikai laipsnį daug ginčijasi – vertinimai prieštaringi. Tačiau yra ir neklaidingi kriterijai. Pakanka pažiūrėti į jo reguliariai publikuojamus mąstymus, o po to sulyginti su vienais ar kitais JAV administracijos veiksmais, ypač su po tam tikro laiko išeinančiais doktrinos dokumentais, kaip „JAV nacionalinio saugumo strategija“, galima lengvai pamatyti daugybę tiesioginės įtakos. Dažnai skirtumas yra tik stiliuje ir tame, kad su oficialiais postais nesusijęs Bžezinskis savo mintis formuluoja žymiai tiesiau ir net ciniškai.

Read more...

Pasaulio elitas mūsų prašo numirti anksčiau. Apie Japonijos viceministro atvirumą

www.bulgariautre.bg       Ne, ne seniems šis kraštas. Jaunuoliai

       Glėbiuose, lakštingalos užsimiršime,

       Lašišos upių gerklėse, tunai jūrose.

       Viljamas Batleris Jeitsas(William Butler Yeat)

Read more...

Argentina prieš „USuotą tarakoną“

http://www.er24.com.ar       Argentina jau daugiau kaip 10 metų atkakliai kovoja su 2001 metų ekonomikos katastrofos pasekmėmis, kuri buvo sukurta liberalų, vadovaujamų TVF, pastangomis. Toje kovoje valstybė liko be užsienio paskolų, bet sugebėjo išlipti iš duobės. Kas ir kodėl Argentiną bando įgrūsti atgal ir ar sugebės prezidentė Kristina Kiršner atsilaikyti?

Read more...

Kieno vėliava išsiskleis virš Islandijos?

www.randburg.com       Pasaulio ekonomika vis labiau panašėja į TSRS ūkio struktūrą, nors kol kas neaišku, kur joje yra Valstybinis plano komitetas(Gosplan‘as). Galbūt jo vaidmenį atlieka „Didžiojo aštuoneto“ viršūnių susitikimai ir jo pakomitečiai, o pagrindinio mokslinių tyrimų instituto vaidmenį – Romos klubas. Sovietinis įvaizdis pasaulio ekonomikai giminingas dar ir dėl vienos savybės – kategoriškas priešiškumas bet kuriam nepritarimui „generalinei linijai“. Toks modelis labai jautriu padaro pasaulinio „Gosplan‘o“ ekonominių sankcijų taikymą „atstumtosioms valstybėms“, ar tai būtų Iranas su Baltarusija ar 300 tūkst. islandų, kurie referendume nusprendė, kad už bankų aferas jie neatsakingi ir jų skolų nedengs... Pagal „atstumtųjų“ išmetimo iš pasaulinio darbo pasidalinimo teoriją, jos turi būti atvestos prie „atgailavimo“, arba prie „revoliucinio“ valdžios pakeitimo, kurį įvykdo patys valstybės gyventojai, nepatenkinti tiekimo sutrikimais ir gamybos sustojimu. Tačiau praktikoje ši priemonė ne visada suveikia, kaip rodo Irano ir Baltarusijos pavyzdžiai.

Read more...

Kas slypi už informacinių atakų prieš FED

noticebored.com       Finansų pasaulis kiekvienais metais tampa vis audringesniu. Stebimi staigūs indeksų svyravimai akcijų rinkose, nuolat kintantys valiutų kursai, masiniai bankų bankrotai, netikėti tarpvalstybiniai „karštų“ pinigų judėjimai – dešimtys ir šimtai milijardų dolerių, pasaulio finansų sistemos bendro nestabilumo išaugimas. Palaikant tokią pasaulio finansų būklę didelį vaidmenį vaidina informacinės atakos -  sensancingų naujienų, dažnai šokiruojančio pobūdžio, išmetimas į informacinę erdvę.

Read more...

Bilderbergo narių „atostogos Romoje“

www.contre-info.com/       Šiuolaikiniame pasaulyje egzistuoja keletas struktūrų, kurių veikla, kaip taisyklė, neviešinama, bet sulaukia didelio dėmesio dėl reikšmingo, o kartais išskirtinio jų narių vaidmens pasaulio politikoje. Tokioms institucijoms priskiriami: Romos klubas, Trišalė komisija, Taryba tarptautiniams reikalams(Council on Foreign Relations CFR) , „Grupė“ arba „Mes“ (įkurta žinomo Didžiosios Britanijos pasaulinio viešpatavimo apologeto, deimantų imperijos „De Beers“ įkūrėjo Sesilio Rodso (Cecil Rhodes)). Na ir, žinoma, Bilderbergo klubas, sukurtas 1954 m. gegužės mėn. Rokfelerių iniciatyva.

Read more...

Apie JAV Federalinę rezervų sistemą ir „pasaulio pabaigos“ atidėjimą dvejoms dienoms

http://www.themoneymasters.com       Internete sparčiai plinta dar viena sensacija, kuri iki šiol turėjo kodinį pavadinimą „21.12.12“. Dabar ši sensacija pasirodė su kodiniu pavadinimu „23.12.12“.

Read more...

Saakašvilį patraukia nuo „didžiosios šachmatų lentos“

http://smsportal.ge       Ir taip, Michailo Saakšvilio valdymo epocha, kuri tęsėsi beveik dešimt metų, pasibaigė.

       Saakšvilio pašalinimo technologijos nors ir ne naujos, bet vertos nagrinėjimo vien dėl to, kad pasauliui su jomis teks susidurti dar ne kartą. 

Read more...

Bioterorizmas ir Nauja pasaulio tvarka

http://www.sott.net/       Josemičio nacionaliniame parke (Kalifornijos valstija, JAV) netikėtai kilo nežinomo hantaviruso protrūkis – susirgimas, kuris pasižymi dideliu plitimo greičiu. Nuo nepagydomos plaučių infekcijos jau mirė trys turistai, o dar aštuoni žmonės, kurie įtariami užsikrėtę, yra ligoninėje. Visi mirę nakvojo palapinėse įrengtose parko teritorijoje. Pagal amerikiečių leidinio „USA Today“  informaciją, yra grėsmė, kad pavojingu virusu gali užsikręsti dar 22 tūkstančiai turistų, kurie šią vasarą apsilankė Josemityje. Be to, 2,5 tūkst. žmonių – tai užsieniečiai iš 40 valstybių, kurie jau sugrižę į savo tėvynę... Užsikrėtimui pakanka tik įkvėpti kelio dulkių daleles arba paspausti ranką užsikrėtusiam žmogui. Kaip manoma, ligos pernešėjais gali būti pelės ir žiurkėnai.

Read more...

JAV ambasadoriaus Libijoje nužudymas, kaip Baltųjų rūmų politikos Artimuosiuose Rytuose žlugimo simbolis

                                                                           Pasėjęs vėją, saugokis audros

Read more...

Rugsėjo 11-osios paslaptis

       Pagal JAV atliekamus sociologinius tyrimus, dauguma amerikiečių mano, kad 2001 metų rugsėjo 11-oji yra „daug reikšmingesnis istorinis įvykis negu JAV karinės bazės užpuolimas Perl Harbore 1941 metais“. Taip mano net respondentai iš likusių 1941 metų įvykių liudininkų.

Read more...

Apie Sirijos situacijos vystymąsi

http://www.realclearworld.com       Dabartinės Sirijos situacijos vystymesi be anksčiau išvardintų momentų (radikalaus islamizmo įtakos sustiprėjimo; pato situacijos kariaujančių šalių pusių balanse) reikia pažymėti dar ir šiuos dalykus.

Read more...

Energetinė priešprieša Baltijos regione

http://www.paleckis.lt       2012 metų gegužės 31 d. – birželio 1 d. įvykęs V.Putino vizitas į Baltarusiją ir jo derybų su A.Lukašenka rezultatai sukėlė padidintą dėmesį tiek kaimyninėje Lietuvoje, tiek ir Europos Sąjungoje. Lietuviams ir Vakarams ypač skausmingas buvo pirmos Baltarusijos AE statybos Astrave, esančiame netoli Lietuvos sienos, klausimas...

Read more...

Sirija, pasaulinis džihadas ir naftos kalifatas

http://www.4thmedia.org       Rugpjūčio pradžioje Vašingtonas oficialiai pranešė, kad Sirijos ekstremistų rėmimui skiria penkiolika milijonų dolerių, o prezidentas Obama pasirašė direktyvą, kuri CŽV ir kitoms JAV žinyboms leidžia padėti ginkluotoms antivyriausybinėms grupuotėms Sirijoje. Keletą dienų prieš tai Rusijos URM S.Lavrovas sakė, kad Vakarų atsisakymas pasmerkti liepos 18 d. kruviną teroristinį aktą Damaske „nesuprantamas Rusijai“, nes „paskutiniai Vakarų partnerių pasisakymai“ yra akivaizdus tarptautinio terorizmo pateisinimas...

Read more...

Afganistano narkodžihadas ir Pentagono žemėlapis

http://www.khaama.com       Liepos pabaigoje į žiniasklaidą pateko įdomi informacija. JAV Gynybos departamentas sudarė Afganistano mineralinių išteklių žemėlapį, kurio vertingų iškasenų klodai buvo nuskanuoti ir nufotografuoti iš kosmoso.

Read more...

Londonui gresia pavojus?

http://www.fondsk.ru       Neseniai Europolas (Europos sąjungos policijos tarnyba) oficialiai pranešė, kad Londone vyksiančioms pačioms brangiausioms per visą istoriją Olimpinėms žaidynėms „Al Qaeda“ rengia teroristinius aktus. „Al Qaedos“ motyvaciją britų specialiosios tarnybos aiškina paprastai: teroristai nori susigrąžinti sau svorį, kurį prarado po Osamos bin Ladeno likvidavimo. O dar 2010 metais tos pačios britų specialiosios tarnybos tvirtino, kad „Al Qaeda“ rengia branduolinę ataką prieš Didžiosios Britanijos sostinę – pačiame Londone centre pabandys susprogdinti „nešvarią bombą“ ir radioaktyvius izotopus paskleisti didelėje teritorijoje. Jungtinės Karalystės ataskaitoje, kuri pateko į laikraščio „The Daily Telegraph“ žurnalistų rankas, ypač buvo pabrėžiama apie žymų radioaktyvių medžiagų kontrabandos apimčių padidėjimą. Didžiosios Britanijos ministras Alanas Vestas, kuravęs kovos su terorizmu klausimus, tada pasakė, kad per paskutinius metus pasaulyje buvo užfiksuota daugiau kaip pusantro tūkstančio atvejų, kurie susiję su branduolinių medžiagų dingimu, be to, 65% iš jų pavogti radioaktyvūs elementai dingo be pėdsakų. Britų ekspertų nuomone, labiausiai tikėtina „nešvarių bombų“ gamybos vieta yra Afganistanas. Norėčiau paklausti: kuo visus tuos metus Afganistane užsiėmė didelis skaičius NATO karių, jei toje šalyje leido teroristams gaminti „nešvarias bombas“?

Read more...

Persijos įlankos infrastruktūra rengiasi karui

http://lt.wikipedia.org       Jungtiniai Arabų Emyratai atidarė magistralinį naftotiekį, apeinantį Ormūzo sąsiaurį, kurį Iranas grasina uždaryti.

       JAE energetikos ministras pareiškė, kad šis naftotiekis, kurio ilgis 400 kilometrų, sujungia Habšano telkinius vakaruose su rytuose esančiu uostamiesčiu Fudžeira.

Read more...

JAV žaidimai su ugnimi

http://www.davidicke.com       „Arabų pavasaris“ amerikiečių pastangomis seniai jau perėjo į „islamistų rudenį“. Parlamento rinkimuose Tunise laimėjo islamistų partija „Ennahda" („Atgimimas“), o jos lyderis Rašidas Ganušis iš emigracijos Londone sugrįžo į Tunisą. Ganušis yra vienas iš įtakingiausių Europos „Brolių musulmonų“ tinklo narių. Pagal Džono Bredlio iš amerikiečių žurnalo „Foreign Affairs“ informaciją, „Ennahda" partija tam tikra dalimi finansuojama Saudo Arabijos ir Persijos įlankos valstybių“. Po Tuniso, „Brolių musulmonų“ organizacija atėjo į Egipto valdžią. Egipto prezidentu pirmą kartą išrinktas aršus islamistas, o paskutiniuose parlamento rinkimuose pergalę šventė taip pat „Broliai musulmonai“. Jiems už nugaros kvėpuoja dar radikalesnė salafitų partija "Salafi Al-Nur", kuri parlamento rinkimuose užėmė antrą vietą. Kaip rašo Džonas Bredlis, „viso regiono islamistų jėgos dirba padedant Rijadui“, o „Broliai musulmonai“ ir jų daug radikalesnis sparnas „Salafitų sąjunga“ „finansavimą gauna taip pat iš Saudo Arabijos“. Tai ir nestebina, įvertinus tai, kad Rijadas, remiamas JAV, dešimtmečius bendradarbiavo su „Broliais musulmonais“ dar nuo XX amžiaus 6 – ojo dešimtmečio – bendros kovos su Egipto prezidentu Gamaliu Naseru laikų.

Read more...

Sirijos krizės paaštrėjimas

 http://www.theaustralian.com.au      Sirijos krizė toliau lieka pasaulio politikos akiratyje. Pastarosiomis savaitėmis padėtis Sirijoje ir aplink ją vėl paaštrėjo. Pagrindine priešpriešos nuo 2011 m. kovo mėnesio priežastimi yra išorinių jėgų parama veikiančioms valstybėje antivyriausybinėms ginkluotoms grupuotėms, kurios vykdo teroristinius aktus prieš valdžios atstovus ir civilius gyventojus. Ginklai ir kovotojai šioms grupuotėms ateina iš Turkijos, Libano, Jordanijos teritorijų, tarpininkaujant NATO valstybių specialiosioms tarnyboms ir esant Persijos įlankos monarchijų finansinei paramai.

Read more...

Kinija stiprina pozicijas Centrinėje Azijoje

http://www.chinese-flag.org       Viena iš pastebimų tendencijų, kurios pasirodė per birželio mėnesyje vykusį (2012) Šanchajaus bendradarbiavimo organizacijos viršūnių susitikimą, yra Kinijos ekonomikos pozicijų sustiprėjimas Centrinėje Azijoje. Tuos planus pristatė KLR prezidentas Hu Dzintao (Hu Jintao), pranešęs apie Pekino ketinimus Centrinės Azijos ŠBO narėms skirti 10 mlrd. dolerių kreditų „dėl ekonominio bendradarbiavimo projektų paramos“. Šiuo metu Kinijos investicijų dydis Centrinėje Azijoje sudaro apie 20 mlrd. dolerių. Perėmusi transporto ir finansinius srautus, einančius per regioną, Kinija užims šių šalių stambiausios ekonomikos partnerės poziciją. 

Read more...

Vakarai Baltarusijai rengia Libijos scenarijų

http://en.wikipedia.org       Baltarusijos provakarietiškos opozicijos stovyklos reikalų padėties analizė rodo, kad šios jėgos taip ir neatsigavo po opozicinės infrastruktūros valymo, kurį Baltarusijos valdžios institucijos atliko po 2010 metų prezidento rinkimų. Judėjimas suskilęs, partinės ir kitos visuomeninės struktūros susilpnintos, bendri tikslai ir uždaviniai formuluojami neaiškiai, nėra vienos strategijos ir taktikos. Tokiam vertinimui pritaria ir daugelis ekspertų iš opozicijos. Opozicijos judėjimų nesugebėjo pabudinti net praėjusių metų Vakarų žvalgybų provokacija su Aleksejumi Beliackiu, kurio sąskaitas atseit netyčia atskleidė Lietuvos institucijos, dėl ko jis buvo Baltarusijos teismo nuteistas už mokesčių nemokėjimą. Bandymas iš Baltarusijos teisių gynėjo padaryti naują Lechą Valensą, Vaclavą Havelą arba naują Nobelio premijos laureatą akivaizdžiai sužlugo.

Read more...

Patriotizmas prieš euroatlantizmą

www.ce-authorizedrepresentative.eu       Euroatlantizmas, kaip Šiaurės Amerikos ir Vakarų Europos „bendro likimo“ politinė filosofija, skambant ekonominės krizės varpui rengiasi savo laidotuvėms. Būdinga tai, kad dabar jo aistringiausiomis šalininkėmis yra ne „senos Europos“ valstybės, kuriose vis garsiau skamba nacionalinio orumo balsai ir idėjos, o vakarykštės perbėgėlės iš Varšuvos sutarties – Lenkija, Rumunija, iš dalies Ukraina, pavėluotai siekianti pademonstruoti savo lojalumą Vakarams. 

Read more...

A.Lukašenkos metinė kalba Nacionaliniame susirinkime

     Gegužės 8 d. Baltarusijos prezidentas A.Lukašenka Nacionaliniame susirinkime, kuriame dalyvavo aukščiausio rango pareigūnai, vyriausybės nariai, valstybės valdymo institucijų, stambiausių įmonių vadovai, diplomatai, žiniasklaida, pasakė metinę kalbą.

Read more...

Argentina: dar vienas smūgis neoliberalizmo dogmai

http://www.diplomatija.com       Nestebina tai, kad Kristinos Fernandes vyriausybės sprendimą dėl 51% „Yacimientos Petroliferos Fiscales“ (YPF) kompanijos, kuri yra Ispanijos „Repsol“ „dukterinė“ įmonė, nacionalizavimo, Vakarai priėmė priešiškai. Apie tai Kristina pranešė balandžio 16 d. Po kelių dienų buvo paskelbta apie kompanijos „YPF Gas“ renacionalizavimo planus. Ir Ispanijai, ir visoms kitoms Vakarų valstybėms šis argentiniečių sprendimas tapo dar vienu iššūkiu jų interesams. Jeigu Argentinai bus leista tokia „savivalė“, tai jos pavyzdžiu gali pasekti ir kitos valstybės.

Read more...

Valstybė, kurioje valdžia bijo savo tautos

 http://www.rawstory.com      Neseniai Tarptautinio valiutos fondo (TVF) direktorė Kristina Lagard interviu laikraščiui „Le Monde“ pasakė, kad Europa dar neišėjo iš finansų krizės, nepaisant to, kad buvo priimtas solidus skaičius antikrizinių priemonių. TVF vadovė paragino ES valstybių lyderius ir toliau būti ryžtingais įgyvendinant ilgalaikius biudžeto deficito mažinimo planus, kurie, kaip ji mano, yra būtina sąlyga šio regiono ekonomikos atsigavimui.

Read more...

Jėgos transformacija

http://www.whatdoesitmean.com      Mūsų akyse pasaulio galios vektorius, kuris du dešimtmečius rėmėsi JAV, keičia kryptį ir atkakliai rodo į Kiniją. 

       Kinijos ekonominė galia kai kam vis dar atrodo spekuliatyvia, tačiau kinai į savo rankas jau paėmė, pavyzdžiui, retųjų žemės metalų pramonę ir dabar nustatydami jų pardavimo į užsienį kvotas, lengvai reguliuoja šių metalų kainas užsienio rinkoje. Kinijos dalis retųjų žemės metalų pasaulio gamyboje sudaro 97%. O retieji žemės metalai – tai ir elektronika, ir karo produkcija, ir energetika, kuri remiasi atsinaujinančiais šaltiniais.

Read more...

Argentinoje nacionalizuojama stambiausia naftos kompanija

http://es.wikipedia.org       Kaip balandžio 16 d. pranešė Associated Press, Argentinos prezidentė Kristina Fernandes Kiršner (Cristina Fernandez de Kirchner) šalies parlamentui pateikė įstatymo projektą dėl šalies stambiausios naftos kompanijos „Yacimientos Petroliferos Fiscales“ (YPF), kuri yra Ispanijos kompanijos Repsol dukterinė įmonė, nacionalizavimo. Nacionalizuojamas YPF 51 procentas.

Read more...

JAV: nuo iliuzinės demokratijos prie realios diktatūros?

http://www.davidmcelroy.org       Kovo 16 d. JAV įvyko įvykis, kuriam verta skirti ypatingą dėmesį. Kalbu apie Baltųjų rūmų potvarkį, kuris vadinamas „Nacionalinės gynybos išteklių parengtis“. Dokumentas numato, kad karo arba ypatingosios padėties atveju valstybėje JAV prezidentas ir jo administracija gauna praktiškai neribotus įgaliojimus vykdyti griežtą visų visuomenės ir valstybės gyvenimo sričių kontrolę.

Read more...

Slovakijos „sūpuoklės“ – atskiras bendro demokratijos „lochatrono“ atvejis

http://www.newsobserver.com       Nepraėjo ir du metai nuo to, kai Ukrainos kaimynėje, nedidelėje slavų valstybėje Slovakijoje vėl įvyko parlamentiniai rinkimai, šį kartą pirmalaikiai, kuriuose kairieji įtikinamai nugalėjo dešiniuosius. Ankstesniuose, eiliniuose rinkimuose viskas buvo atvirkščiai – dešinieji laimėjo prieš kairiuosius, nors ir ne taip įtikinamai. Tokios slovakų „sūpuoklės“, yra vietinis, atskiras bendro Vakarų demokratijos „lochotrono“ atvejis. Dauguma Vakarų demokratijų pasižymi tuo, kad jose su pavydėtinu pastovumu kairiuosius pakeičia dešinieji, respublikonus – demokratai, leiboristus – konservatoriai, krikščionis demokratus ir krikščionis socialistus, kažkodėl Vokietijoje laikomus dešiniaisiais, - socialdemokratai, kurie yra kairieji. O paskutiniu metu priimta, kad vienas kitą keistų net ne kairieji ir dešinieji, o kairės centristai ir dešinės centristai, nors surasti skirtumą tarp jų sunku net mikrobiologui, turinčiam ultra modernų mikroskopą. Dėl vienų pakeitimo kitais niekas ypatingai ir nepasikeičia, ir tas beprasmis sukimasis ratu primena anekdotą: mes ne dešinieji ir ne kairieji, todėl, kad mes veltiniai!

Read more...

JAV leidimas gyventi Rusijos revoliucinei chimerai

http://eaq.sk       Prieš mane vieno iš seniausių „kovotojų prieš režimą“ Rusijoje paso kopija. Paso numeris - 7 10160620. Išduotas 2002 metų gruodžio 23 d. Nacionalinio paso centro Portsmute, JAV, dokumento savininko pilietybė – Jungtinės Amerikos Valstijos. Savininkės vardas – Aleksejeva Liudmila. Ta pati, gimusi 1927 metais, Maskvos Helsinkio grupės vadovė, kurios veiklą Rusijos žemėje apmoka „Ford Foundation“, „Mac Arthur’s Foundation“, „National Endowment for Democracy“ (NED), USAID ir „Open Society Institute“ (legendinio finansinio sukčiaus Sorošo kūriniai) kartu su Europos Sąjunga. Vien tik praėjusiais metais JAV pilietei Liudmilai Aleksejevai NED skyrė dvi dotacijas už jos darbą Rusijoje, kurių bendra suma 105 tūkst. dolerių.   

Read more...

Sirija: vox populi prieš para bellum

http://www.parakhi.com       Vakarai nusprendė atmesti referendumą dėl konstitucijos Sirijoje, kaip kažką, kas nėra vertas dėmesio. Aseit, apie ką kalbėti, kai „visa valstybė protestuoja“. Nors, kodėl referendume dalyvavo 89% gyventojų, Vakarų propagandistai įtikinamai paaiškinti negalėjo. Ir pagal nusistovėjusią tradiciją, viskas, kad netelpa į Vakarų kuriamą įvykių paveikslą, iš to paveikslo išėmė.

Read more...

Europos imperijos botagas ir Graikijos nubaudimas

http://community.tradeking.com        Prancūzijos kariai užima stambius Italijos miestus. Rusija, neiškentusi rusų teisių pažeidimų Latvijoje, stoja ginti žmogaus teises ir įveda į Rygą kariuomenę. Vyksta ES visiškas transformavimasis į autoritarinę Europos imperiją, kuri žemyną su Rusija pasidalins maždaug pagal „Molotovo- Ribentropo pakto“ liniją. Tai ne fantastikos romanas, o 38 metų anglo Dominyko Sendbruko, praeityje – Oksfordo universiteto dėstytojo, o dabar vieno iš 25 “Ateities autorių”  (Authors for the Future) iš britų knygų tinklo Waterstone's, prognozė.

Read more...

Pulkas Sirijos „draugų“

http://www.nation.com.pk        Vasario 24 d. Tunise įvyko grupės valstybių, kurios save pasivadino „Sirijos draugais“, konferencija. Į gupę įėjo JAV, Anglija, Prancūzija, kaip pastovios JTO Saugumo Tarybos narės (be Rusijos ir Kinijos), AŠL (Arabų šalių lyga) valstybės ir keletas dešimčių prie jų prisidėjusių valstybių. Apskritai forumas atrodė įtikinančiai – 70 dalyvių. Tiesa, pagrindinės reikalo figūros – Sirijos – nepakvietė. Su ja nusprendė „draugauti“ be jos.

Read more...

Darbininkai sustabdė atleidimus, užėmę savo gamyklą

Micah Uetricht nuotrauka       Darbininkai, susidurę su atleidimais Čikagos langų gamykloje, šventė pergalę po 11 valandų gamyklos užėmimo. Po tiesioginių bendruomenės veiksmų, įskaitant „Užimk Čikagą“ paramą, darbininkai ir jų sąjunga neleido uždaryti gamyklos dar 90 dienų. Darbininkai tikisi, kad tai suteiks jiems laiko išlaikyti neuždarytą gamyklą, galbūt jiems pavyks ją įsigyti ir sukurti darbininkų kooperatyvą. „Mes galime padaryti, kad ši kompanija  veiktų“, - spaudai pasakė Chuanas Kortezas, kuris gamykloje dirba daugiau nei 23 metus. „Mes turime protingų žmonių valdyti pinigus. Mes galime rasti klientų. Mes žinome, kaip turi dirbti kompanija“. „Užimk Čikagą“ nariai buvo solidarūs su darbininkais ir suteikė jiems paramą.

Read more...

Graikijos teismo diena

http://www.michianavoice.com       Naktį iš vasario 10 į 11 d. Graikijos ministrų kabinetas patvirtino kredito sutarties dėl naujos finansinės pagalbos suteikimo valstybei iš Europos Sąjungos ir TVF sąlygas.

Read more...

Lenkijos „pagalba“ Baltarusijai

http://lt.wikipedia.org       Vasario 12d. Baltarusijos televizija „Belarus-1“ parodė filmą „Lenkijos pamokos“.

       Kaip teigiama filmo pradžioje, jo tikslas yra rasti atsakymus į šiuos klausimus: kokius žingsnius Lenkija darė dėl draugiškų santykių su Rytų kaimyne plėtojimo; ką iš tiesų reiškė pareiškimai apie „Baltarusijos pilietinės visuomenės“ palaikymą; kokią įtaką tarpvalstybiniam bendradarbiavimui turėjo Europos Sąjungos forposto statusas.

Read more...

Rusijos opozicija ir Vakarai. Gatvė ir „flešmobas“

http://www.novayagazeta.ru       Ir internetas, ir Vakarų spauda pilnėja liudijimais, kad Rusijos opozicija ir jos įkvėpėjai „oranžinio scenarijaus“ savanoriškai neatsisakys. Norint tą suprasti, pakanka 15 minučių susipažinti su „Echo Moskvy“ komentarais,kuriuose šiomis dienomis įvairiais  būdais kartojama apie tą patį – apie „oranžinio scenarijaus“ tęsimą Rusijoje. Tačiau televizijos ir radijo agitacijomis, stovėjimu aikštėse, nedidelėmis eitynėmis arba net marazmatiškais „baltojo žiedo“ važiavimais, automobilių languose demonstruojant baltus balionus ir kelnaites, opozicija neketina apsiriboti. Iki rinkimų likus mažiau nei keturioms savaitėms, paskelbta apie naujų „agitacinio transporto“ rūšių įsisavinimą. Geležinkeliu "Drang nach Osten" iš Maskvos vasario 12 d. išvyks „baltai oranžinių“ agitacinis traukinys. Kaip praneša rusų ir amerikiečių naujienų interneto šaltinis newsru.com, agitacinis traukinys su dainininkais, rašytojais, naujai iškeptos „rinkėjų lygos“ aktyvistais kompanijoje su Nemcovu, Ryžkovu, Udalcovu ir „Pasipriešinimo – street–art“ grupe vyks į Nižnij Novgorodą, Permę, Jekaterinburgą, Omską, Novosibirską, Irkutską. Ten nuomotose salėse kelionės dalyviai susitiks su vietiniais studentais ir aktyvistais. „Jiems ne tik paaiškins Maskvos protesto judėjimo priežastis ir tikslus, - rašo newsru.com, - bet ir padės vietose organizuoti grupes, panašias į Maskvos“. Ir tuo viskas neapsiribos. Prancūzijos ir JAV spauda, su nuoroda į agentūrą "RIA-Novosti", anonsuoja padėties destabilizavimo Rusijoje tęsimą. „Rusijos opozicija jau sekmadienį, vasario 5 d., parengė naujas akcijas prezidento rinkimų išvakarėse. Vienas iš organizatorių, buvęs deputatas Vladimiras Ryžkovas, pranešė, kad nauja akcija įvyks vasario 26 d., likus savaitei iki rinkimų, greičiausiai tai bus „flešmobas“... Masinis mitingas įvyks kovo 11 d., kadangisukčiavimų skaičius bus didelis“, - Ryžkovo žodžius cituoja prancūzų kalbos interneto portalas (1) .

Read more...

ES – Graikija: šantažo ir ultimatumo kalba

presstv.ir       Net jeigu susitarimas dėl antros tarptautinės finansinės pagalbos Graikijai bus pasiektas, jis valstybės padėties kardinaliai nepakeis. Analitikai sako, kad graikams jau reikės ne 130, o mažiausiai 145mlrd. eurų. Toliau besitęsiantis socialinės ir ekonominės situacijos blogėjimas gali priversti peržiūrėti ir šiuos skaičius.

Read more...

Pasaulio aklavietės: ar yra išeitis?

       Šimtmečio pradžioje žmonės visada turi naujų lūkesčių. Tačiau eina jau 2012 metai, o pokyčių teigiama linkme pasaulyje nesimato. Gilėjant skolos krizei ES valstybėse, vyksta Europos „sutramdymas“. Karų ir konfliktų skaičius toliau auga. Bet kurią dieną gali suliepsnoti visi Artimieji Rytai ir Vidurio Rytai. Atotrūkis tarp turtingųjų ir vargšų didėja. Tuo tarpu, žmonijai labai reikia tikrai teisingos pasaulio tvarkos, kurioje nebūtų vietos skirstymui į „auksinį“ ir likusius milijardus.

Read more...

Libijos pasipriešinimas 2012 metų sausio 25-27 d.

http://gordeyd.livejournal.com         Pastarosios dienos rodo, kad Pasipriešinimas suaktyvėjo. Tai matoma net iš žiniasklaidos informacijos. Iš genčių vienas po kito ateina pranešimai - "Mes pasirengę". Gentys praneša, kad praėjo "savarankiškus mokymus" "žiurkių" gretose. Ir dabar visiškai pasirengę kovai.
    Tripolis: Libijos išlaisvinimo armijos kovotojai LNT Ministerijos rajone apšaudė keletą "žiurkių" automobilių.
     Vakar, "žiurkėms" zenitiniais ginklais šaudant kur papuola, buvo pažeistas civilinis lėktuvas. Buvo sugadinta kuro sistema ir lėktuvas, kad galėtų atlikti avarinį nusileidimą, privalėjo sukti ratus.

Read more...

Rinkimų sistema JAV arba „Freedom House“ savo repertuare

http://downwithtyranny.blogspot.com       Kuo geras mokytojas skiriasi nuo blogo? Bent tuo, kad pirmasis sugeba pats išspręsti uždaviniį, kurį pateikia mokiniams. Todėl autorių visada glumina tai, kad amerikiečiai, visame pasaulyje „diegdami demokratiją“, patys vengia įprasto tokiu atveju pedagoginio metodo „daryk, kaip aš“. Jie nurodo, kas teisinga, o kas neteisinga kitų valstybių rinkimų sistemose, kas demokratiška, o kas nedemokratiška ir net – ką rinkti, o ko, Vašingtono nuomone, neverta. Nors atrodytų, kad turėtų būti paprasta ateiti ir pasakyti: „Vaikinai! Pas mus viskas puikiai veikia! Darykite, kaip mes, ir būsite laimingi!“ Ne, nesako. Ir kyla klausimas: kodėl?

Read more...

JAV provokuoja Iraną karui..., kaip Ruzveltas Japoniją 1941 metais

http://deathby1000papercuts.com       Stiprėjantis eskalavimas aplink Ormūzo sąsiaurį tarp Irano ir JAV, rodo, kad amerikiečiai vėl žaidžia strategiją, kurią pritaikė 1941 metais Japonijos atžvilgiu.

       Spaudos konferencijoje Niksonas pasakė, kad jis ne apgavikas. Teisme Klintonas pasakė, kad neturėjo jokių seksualinių santykių su ta moterimi. Prieš karių įvedimą į Iraką Bušas pasakė, kad jam žinoma, kur yra masinio naikinimo ginklas. Man atrodo, amerikiečių prezidentai, šie labai gerbiami žmonės, galėtų lengvai nugalėti bet kurį tarptautiniame melagių konkurse (Ričardas Giras).

Read more...

„Kruvinas sprogstamas mišinys“

http://www.apk2000.dk       Prieš savaitę Kaspijos jūroje Irano specialistai atrado 50 trilijonų kubinių pėdų gamtinių dujų telkinį. Telkinys slūgso 700 metrų gylyje ir yra Irano teritoriniuose vandenyse. Tas pranešimas, kurį padarė Irano Islamo Respublikos naftos ministras Rostamas Kasemis, Vakarų politinei mašinai tarytum davė signalą naujam Islamo Respublikos puolimui. Tą pačią dieną JAV įstatymų leidėjai parėmė įstatymo projektą dėl sankcijų Iranui išplėtimo – už jį balsavo 410 JAV Kongreso Atstovų rūmų narių, 11 prieš. 

Read more...

4 valandų A.Lukašenkos spaudos konferencija

http://news.tut.by      Gruodžio 23 dieną Nacionalinėje bibliotekoje įvyko Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos spaudos konferencija, kurioje prezidentas atsakė į žurnalistų klausimus. Konferencijoje dalyvavo apie 400 žurnalistų, atstovaujančių daugiau kaip 300 Baltarusijos valstybinių ir nevalstybinių, o taip pat užsienio žiniasklaidos priemonių. 

Read more...

Archyvas