Oras

Apklausa

Kuri santvarka patinka?

Dienos informacija (day.lt)


Išradimas
Fantastika tampa realybe

       Prancūzas Frenkis Zapata nesustojo ties savo išradimu, vadinamu Flyboard‘u (skraidymo lenta), kuriuo virš vandens galima pakilti iki 9 metrų. 2016 metais išradėjas pademonstravo naują savo išradimą – „Flyboard Air“.

Read more...

Skraidančiais automobiliais pradės prekiauti po dviejų metų

        Sena svajonė, kad automobilis ne tik važiuotų, bet ir skristų, gali išsipildyti po dviejų metų. Tokiais automobiliais slovakų kompanija „AeroMobil” planuoja pradėti prekiauti 2017 metais.

Read more...

Dirbtinės rankos, kurias galima valdyti mintimis

       Vienas iš būdų pakeisti prarastas galūnes yra pritaikyti robotizuotus protezus. Džono Hopkinso Taikomosios fizikos laboratorija užsiima tokių protezų kūrimu.

Read more...

Avalynės raištelių magnetinis surišimas

       Nutinka, kad avalynės raišteliai atsiriša netinkamiausiu momentu. Sako, kad San Francisko išradėjų raištelių magnetinis surišimas padės išvengti šios problemos.

Read more...

Plaukiojantis autobusas

       Amerikiečių kompanijos „Cool Ampibious Manufacturing International“ autobusas „CAMI Terra Wind“ yra ne paprastas autobusas. Tai yra namas ant ratų, kuris gali važiuoti sausuma, tai taip pat jachta, kuri gali plaukti vandeniu. Maksimalus greitis sausumoje apie 140 km/h, dyzelinis variklis „Caterpillar-3126E“. Vandeniu plaukia maždaug 13 km/h greičiu. Gali plaukti, kai bangų aukštis yra iki vieno metro.

Read more...

„Protinga“ liemenėlė

       Ko tik išradingi ir fantazijos pilni japonai neprigalvoja. Štai Japonijos apatinių gamintoja „Ravijour“ sukūrė „protingą“ liemenėlę „True Love Test”. Joje yra įmontuotas “tikros meilės patikrinimas”.

Read more...

Indai, kurie patys išsiplauna

       Gera naujiena žmonėms, kurie labai nemėgsta plauti nešvarius indus – švedų mokslininkai sukūrė indą, kuris išsiplauna pats.

Read more...

„Hyperloop“ – ateities transportas

       Elonas Maskas (Elon Musk, gimė 1971) - amerikiečių inžinierius, verslininkas, milijardierius, vienas iš „Space X“ įkūrėjų, pasiekęs reikšmingų pasiekimų informacinių technologijų srityje. Jis dalyvavo pradinėje „PayPal“ sistemos sukūrimo stadijoje, kuri 2002 metais buvo parduota už 1,5 mlrd. dolerių. Vadovauja “Tesla Motors” ir “SolarCity” direktorių tarybai.

Read more...

Ateities autobusas

        Kinijos kūrėjai, norėdami išspręsti miestų kamščių problemą, sugalvojo originalų autobusą arba oro autobusą. Jis skirtas dideliems miestams su dangoraižiais, kuriuose gyvena milijonai žmonių, nes autobusas gali sutalpinti 1200-1400 keleivių.

Read more...

Robotas voras

http://www.robugtix.com       Robotų kompanija „Robugtix“, kuri yra Honkonge, sukūrė robotą vorą, kurį pavadino T8. Pasaulyje robotų vorų yra sukurta daug ir įvairių, bet šis skiriasi nuo kitų. Šio roboto korpusas atspausdintas aukštos rezoliucijos 3D spausdintuvu. Todėl T8 išvaizda labai tikroviška ir jį labai lengva supainioti su tikru voru.

Read more...

Skraidantis dviratis

http://news.sky.com/       Neteisūs tie žmonės, kurie teigia, kad dviratis jau seniai išrastas ir jo nebereikia iš naujo išradinėti. Vis atsiranda žmonių, kurie ar šio posakio nežino, ar netiki juo, ir vis kažką naujo išranda. Štai Čekijos trijų kompanijų darbuotojai sukūrė elektrinį dviratį, kuris gali skraidyti.

Read more...

3D spausdintuvas, kuris spausdins maistą

       JAV Nacionalinė aeronautikos ir kosmoso administracija pranešė, kad skiria finansinę paramą pirmojo pasaulyje 3D spausdintuvo sukūrimui, kuris spausdintų maistą. Tokį spausdintuvą kurs inžinierius mechanikas Andžani Kontraktorius (Anjan Contractor), kurio kompanija „Systems & Materials Research Corporation“ tam tikslui iš NASA gavo 125 tūkst. dolerių.

Read more...

„BIQ House“ energiją gamina iš dumblių

http://www.iba-hamburg.de       „BIQ House“ yra pirmas gyvenamasis namas pasaulyje, kuris statomas Hamburge (Vokietija), ir kuris elektros energija galės apsirūpinti iš dumblių, kurie auginami ant namo fasado, bioreaktoriuose. Namą planuojama atidaryti balandžio 25 d.

Read more...

Rašiklis, kuris rašo erdvėje

www.the3doodler.com       Kompanija„WobbleWorks“, kuri įkurta 2011 metais, pristatė rašiklį, su kuriuo ore galima kurti trimačias struktūras. Rašiklis vadinamas3Doodler. Pagal veikimo principą jis primena 3D spausdintuvą. „Rašalui“ naudojami „siūlai“ iš ABS plastiko, kuris naudojamas 3D spausdinime.

Read more...

Švedijoje sukūrė klijus kaulų klijavimui

       Švedijos Karališkojo technologijos instituto specialistai išrado klijus, kuriuos bus galima naudoti kaulų lūžiams gydyti. Klijai užnešami ant kaulų paviršiaus. Jie sutvirtėja apšviečiami halogenine lempa. Po to, kai kaulai suauga, klijai iš organizmo pradingsta.

Read more...

“Cappa” – mažos hidroelektrinės generatorius

www.diginfo.tv/      „Cappa“ – tai mažų hidroelektrinių generatorius, kuris vandens srautą, pvz., nedidelių upių, upelių, nuotekų kanalų ir t.t., gali paversti elektros energija. Generatorius yra Japonijos gamintojų - „Ibasei“ kompanijos.

Read more...

Spausdintuvas su rašalą panaikinančiu įrenginiu

http://techvesti.ru       Norite taupyti popierių, tai gali padėti kompanijos „Toshiba Tec“ unikalus spausdintuvas. Šis spausdintuvas iš kitų išsiskiria tuo, kad naudoja specialų rašalą, kurį galima iš popieriaus lapų visiškai pašalinti, todėl lapus galima panaudoti pakartotinai.

Read more...

Benzinas iš oro

       Laikraštis „Independent“ pasakoja, kad nedidelė britų kompanija „Air Fuel Synthesis“ esanti Stockton-on-Tees mieste, kuris yra Anglijos šiaurės rytuose, nuo šių metų rugpjūčio mėnesio sintezės būdu iš atmosferinio anglies dvideginio ir vandens garų pagamino pirmus penkis litrus benzino.

Read more...

Gaisro gesinimo robotas

http://www.howeandhowe.com       Šiais laikais daugėja sričių, kuriose robotai pakeičia žmones. Kompanija „Howe and Howe Technologies“ sukūrė ir gamina nedidelį robotą Thermite, kuris skirtas gaisro gesinimui.

Read more...

Vandens nebijanti klaviatūra

       Tikriausiai ne vienam teko kompiuterio klaviatūrą apipilti kava ar kitokiu skysčiu. Po to, dažnai ji sugenda ir tenka išmesti. Bet to negali atsitikti su  „Logitech“ klaviatūra, kuri vadinama „Washable Keyboard K310”. Ją galima panardinti į vandenį (iki 11 colių), ji lengvai plaunama, skystis išteka per specialias angas, kurios yra kitoje korpuso pusėje. Kadangi naujovė nėra belaidė klaviatūra, tai reikia saugoti, kad USB kabelis nekontaktuotų su skysčiais.

Read more...

Skraidantis motociklas

       Kalifornijos kompanija„Aerofex“ sukūrė skraidantį motociklą. Tai yra ne pirmas bandymas sukurti panašų įrenginį. Bet skirtingai nuo ankstesnių bandymų, „Aerofex“ motociklas gali pakilti nuo žemės ir skristi.

Read more...

Ore kabanti lemputė

http://www.dailytechinfo.org       Daugelyje mokslinių ir fantastinių filmų žmonės apsupti skraidančiais objektais ir įrenginiais, tiek buityje, tiek darbe arba pramogų pasaulyje. Tačiau paskutiniu metu skraidantys objektai atsiranda ir mūsų gyvenime. Ši „levituojanti“  lemputė demonstruoja vieną ateities technologiją – bevielę elektros perdavimo technologiją. Gaila, tačiau kol kas negalima paprasčiausiai nueiti į artimiausią parduotuvę ir nusipirkti porą tokių lempučių savo namams, bet šis išradimas turi visai neblogas perspektyvas tapti pelningu verslu.

Read more...

Skrajojantis automobilis, tai ne haliucinacija

www.technologicvehicles.com       Nors ir neįtikėtinai atrodo projekto„People’s Car Project“ konceptas, bet tai ne haliucinacija. Tai ore skrajojantis automobilis.

Read more...

Savaime išsivalantis takelis

http://techvesti.ru       Japonijos kompanijos „Paionia Furyokuki“ inžinieriai pasauliui pristatė elektroninį savaime išsivalantį takelį „Paionia Furyokuki“, kuriame įmontuotas siurblys. Žmogui einant šiuo takeliu, kuris turi specialią dangą, nuo jo batų ir pačio takelio pašalinamas purvas ir dulkės.

Read more...

„Lit Motors“ elektrinė transporto priemonė

http://www.beautifullife.info       „Lit Motors“, kuri yra San Franciske, sukūrė elektrinę miesto transporto priemonę „Lit C-1”. Tai kartu yra ir nedidelis motociklas, ir saugus automobilis. „Lit Motors“ nuomone, „Lit C-1” yra pirmas pasaulyje važiuojantis išmanusis telefonas (“Rolling Smartphone”), kadangi jis gali prisijungti prie interneto. Bet tai ne svarbiausia. Pagrindinė transporto priemonės naujovė elektroniniu būdu kontroliuojami giroskopai. Giroskopinis efektas elektromobiliui suteikia stabilumą, todėl jam nereikia atramos, jis gali vertikaliai stovėti išlipant ir įlipant į transport priemonę bei lieka vertikalioje padėtyje nelaimingo atsitrenkimo į kitą daiktą metu.

Read more...

„Segway“ riedį pakeis „Hondos“ įrenginys UNI-CUB?

http://phys.org/       "Honda Motor" pristatė judėjimo įrenginį UNI-CUB. Įrenginys yra kompaktiškas ir turi sėdėjimui patogų balną. „Hondos“ įdiegtos technologijos vairuotojui leidžia kontroliuoti įrenginio greitį, judėti bet kuria kryptimi, apsisukti ir sustoti. Kadangi galima laisvai judėti į priekį, atgal, į vieną pusę ir į kitą pusę, ir įstrižai, todėl nesunku manevruoti tarp kitų einančių žmonių.

Read more...

Vandens vidaus degimo variklis

       Apie tai, kad vietoj benzino vidaus degimo variklis gali naudoti vandenį kalbama jau seniai. Prisiminkime dar kartą.

       Vandens baterijų technologija yra pati efektyviausia vandens pavertimo į dujas, dar vadinamas Brauno dujomis, technologija. Šios technologijos koncepcija atsirado XX a. 10 – ame dešimtmetyje. Ypač ji išgarsėjo po to, kai Stenlis Mejeris gavo patentą vandens baterijai ir bandymu pademonstravo, kad galima pagaminti dujas, panaudojant standartinę 12 V įtampą ir šių dujų pakanka automobilio įprasto kuro pakeitimui. Taip pat buvo atskleista, kad šiuolaikinė vandens elektrolizės teorija yra nepilna, nepaaiškinanti realiai vykstančių procesų.

Read more...

Skraidantis automobilis

http://www.drive.ru     Netolimoje ateityje gatvėse galėsime pamatyti skraidančius automobilius. Planuojama, kad kompanijos „Terrafugia“ dviejų vietų automobilius pirmieji pirkėjai galės įsigyti jau 2013 metais, t.y. beveik po 100 metų nuo pirmojo skraidančio automobilio sukūrimo. Pirmą hibridą, kuris galėjo važiuoti keliu ir skristi, 1916 metais pastatė amerikiečių išradėjas Glenas Kurtis, o į dangų jis pakilo 1917 metais. Automobilis atliko tik keletą skrydžių.

Read more...

Viską naikinantis saulės spindulys

       2010 metais Erikas Džekmeinas (EricJacqmain) pademonstravo savo kūrinį R5800. Jis padarytas iš paprastos palydovinės antenos, kuri padengta maždaug 5800 veidrodžio gabalėlių, kurių dydis 3/8" (9,525 mm). R5800 gali dienos šviesos intensyvumą padidinti 5000 kartų. Toks šviesos intensyvymas yra daugiau nei pakankamas plieno išlydymui, betono degimui, paverčiant į lavą, ir greit sunaikina bet kokią organinę medžiagą.

Read more...

Šveicarų apsaugos kojinės

http://www.gizmag.com       Gera naujiena mėgstantiems vaikščioti basomis – alternatyvaus apavo kompanija „The Swiss Barefoot Company“ jiems siūlo apsaugos kojines (Swiss Protection Sock). Jos gaminamos iš specialaus trikotažo. Audinio sudėtis: 50% kevlaro, 32% poliesterio, 8% Spandex, 10% - medvilnės. Padas pagamintas iš laminuoto, ekologiško polivinilchlorido.

       Šios kojinės apsaugo kojas nuo aštrių akmenų, stiklų, koralų ir pan. Jos ypač naudingos žmonėms, kurie serga ligomis, pavyzdžiui, hemofilija, kai sužeidimas gali sukelti pavojų sveikatai ir gyvybei.

Read more...

Mėsos gamybos iš išmatų technologija

www.ne-em.ru       Atrodo, kad mokslininkams pagaliau pavyko išspręsti maisto problemą, kuri darosi vis aštresnė, žemėje sparčiai didėjant žmonių skaičiui. Jie sukūrė mėsos gaminimo iš išmatų technologiją.

       Japonijos mokslininkas Mitsuiukis Ikedas siūlo paragauti „mėsos“, pagamintos iš žmogaus išmatų. Pasak mokslininko, jam pavyko iš išmatų išskirti baltymus, reikalingus produkto pagaminimui. Tokiam maistui pagaminti tinka ne tik žmogaus išmatos, tačiau ir bet kurio mėsėdžio gyvūno išmatos.

Read more...

Skraidymas virš vandens

http://zapata-racing.com       Norite paskraidyti virš vandens, kaip delfinas panerti ir iššokti iš vandens, tai galite padaryti su kompanijos „Zapata Racing“ gaminamu Flyboard‘u (skraidymo lenta).

       Į orą žmogų iškelia galingos vandens srovės, kurios veržiasi iš dviejų vandens patrankų, kurios yra ant platformos, prie kurios tvirtinamos žmogaus kojos. Vanduo iš vandens telkinio pumpuojamas vandens motociklu, kuris važiuoja paskui žmogų. Nuo jo iki skraidymo aparato eina ilga žarna, maitinanti aparato variklius. Dar viena mažesnė žarna prijungta prie kuprinės, kuri yra ant žmogaus nugaros. Ji tiekia vandenį į du antgalius, pritvirtintus prie žmogaus riešų. Jie reikalingi papildomam skridimo stabilizavimui.

Read more...

Motociklininko saugos kostiumas

       Dažnai girdime apie į avariją patekusio motociklo vairuotojo sunkų susižalojimą ar mirtį. Kanados išradėjas Redžinas Neronas (Rejean Neron), kuris labai mėgsta važinėtis motociklu ir mano, kad ši transporto priemonė, galinti važiuoti dideliu greičiu, ir kuri yra palyginus mažo dydžio bei turi didelį manevringumą, gali išspręsti didelių miestų transporto problemas, sugalvojo kaip išspręsti važiavimo motociklu saugumo problemą. Jis sukūrė saugos sferos (Safety Sphere) kostiumą, kuris kartu yra ir saugos pagalvė, kuri gali apsaugoti motociklininką avarijos atveju.

Read more...

Žmogus - paukštis

http://www.acceleratingfuture.com       Nuo senų senovės žmonės, žiūrėdami į danguje skraidančius paukščius, svajojo skraidyti, kaip pauksčiai. Atsiradus lėktuvams žmonės įgyvendino savo svajonę - pakilti į dangų ir skristi. Bet žmogui to negana.

Read more...

Krovimo darbų robotas

http://www.ksl.com       Kompanijos "Raytheon" padalinys "Raytheon-Sarcos" (Solt Leik Sitis) žurnalistams pademonstravo statybų ir krovimo darbų robotą. Šio roboto paskirtis - palengvinti žmonių darbą sunkiose ir pavojingose sąlygose.

Read more...

Keturkojis robotas

http://www.bostondynamics.com       „Boston Dynamics“ kūrinys – BigDog (didelis šuo) laikomas tobuliausiu keturkoju robotu. Kompanija jį sukūrė 2005 metais kartu su „Foster-Miller“, Reaktyvinio judėjimo laboratorija (NASA) ir Harvardo universitetu. Roboto projektą finansuoja DARPA – JAV Gynybos departamento agentūra, kuri atsakinga už naujų technologijų kūrimą ir panaudojimą ginkluotose pajėgose.

Read more...

CityCar elektromobilis

       Inžinierių laboratorija (Media Lab) prie Masačusetso technologinio instituto sukūrė elektromobilį CityCar. Tai yra automobilis miestui, sprendžiantis kelias miestuose esančias problemas: jis visiškai neteršia aplinkos, ir kadangi yra lankstomas, jo parkavimas užima mažiau vietos, kurios taip trūksta automobiliais pripildytuose miestuose.

Read more...

Japonai sukūrė įrenginį imituojantį bučinius

       Gal japonai ir nesugeba suvaldyti branduolinės energijos, bet technologijų srityje jie įvairių įdomių prietaisų, aparatų, robotų prigalvoja. Kad ir pavyzdžiui, bučinio perdavimo internetu įrenginys.

       Kajimoto laboratorijos prie Tokijo elektrokomunikacijos universiteto mokslininkai pademonstravo bučinių imitavimo įrenginį, kurio pagalba žmonės esantys toli vienas nuo kito galės naudotis ne tik dabar esamomis galimybėmis – kalbėtis, matyti vienas kitą, bet ir bučiuotis.

Read more...

Energetika, kuriai nereikia kuro. Išradimai

      Ar gali būti energetika, kuriai nereikėtų kuro, ir kuri aprūpintų statinius, transporto priemones ir kitus įrengimus šiluma ir elektros energija? Verslo konsultantas, kelių knygų autorius ir išradėjas Kęstutis Usevičius teigia, jog tokia energetika yra galima. Pasak jo, aplinkoje yra energijos, tik reikia išmokti ją pasiimti. O geriausias mokytojas yra pati gamta. K.Usevičius, turintis biochemiko diplomą, aiškina, kad gamtoje egzistuoja daug pavyzdžių, gamtos dėsnių, kuriuos galima pritaikyti kuriant naujus objektus, procesus ar būdus. Jis, kaip geras mokinys, tą ir padarė bei sukūrė išradimus, kuriuos pristatė UAB „Sweco Lietuva“ darbuotojams.

Svajonė, virtusi realybe

www.thethaovanhoa.vn     13 amžiaus vidurio Kelnas. Viename iš teologijos mokymo centrų dirbo Tomas Akvinietis ir jo mokytojas Albertas fon Bolštedtas (Albert von Bollstädt), kuris dėl mąstymo platumo bei genialumo dar buvo vadinamas Didžiuoju. Albertas Didysis dažnai dirbdavo savo dirbtuvėje, kurioje kurdavo įvairius sumanius įrenginius bei mechanizmus. Vieną dieną pas jį į svečius užėjęs Tomas Akvinietis pamatė moterį, kurios kūnas švytėjo kažkokia nežemiška šviesa. Moteris pasuko į jo pusę galvą, pakėlė ranką ir pasisveikino. Joje buvo kažkas baisaus ir negyvo. Pamaldus ir dievobaimingas Tomas Akvinietis iškart suprato, kad tai yra velnio apsėdimas. O velnią juk reikia sunaikinti. Todėl jis nedvejodamas lazda sudaužė geriausią to meto inžinerinį kūrinį – lėlę panašią į žmogų, kuri galėjo judėti ir kalbėti.

Read more...

Išradimas – šlapimo rinktuvas

      Tikriausiai ne vienam teko patekti į situaciją, kai nori, bet negalima. Roderick‘as Calhoun‘as išsprendė šią problemą. Jis sugalvojo Gota' Goasmeninės apsaugos įtaisą, kurį naudojant visada būtų įmanoma patenkinti fiziologinį poreikį -šlapintis. Šis išradimas skirtas vyrams. Prie išradimo rašoma, kad jis gali būti taikomas dirbantiems tam tikrose pareigose, kurių darbas trunka ilgą laiką, neturint poilsio ir laiko nueiti į tualetą - policijos ir kitų teisėsaugos institucijų pareigūnams, ugniagesiams, tolimųjų reisų vairuotojams ir kt. arba užsiimantiems tam tikromis sporto rūšimis. Kita grupė, kuri gali naudotis šiuo įtaisu – tai vyrai, turintys prostatos problemų ar pagyvenę vyrai, kurie turi poreikį dažnai šlapintis ar turi šlapimo nelaikymo problemų.

Read more...

Archyvas