Oras

Apklausa

Kuri santvarka patinka?

Dienos informacija (day.lt)


Įvairenybės
Kūdikių lovelės - šaldytuvai

     Australijoje tėvams ligoninėje duoda loveles- šaldytuvus - cuddle cot, kuriose paguldomi mirę kūdikiai ir tėvai su jais gali pabūti. Adelaidės ligoninė suteikia tokią paslaugą, kad tėvams nereikėtų ligoninės personalo prašyti, jog iš lavoninės atneštų kūdikio kūną. Anksčiau tėvams mirusius vaikus atnešdavo supakuotus žaliame maiše, kuris kai kurioms mamoms iki šiol sukelia nemalonius prisiminimus.

Read more...

Japonijos mokslininkai kuria „kiauliažmogį“

       „BBC Russian“ informuoja, kad Tokijo Universiteto mokslininkai atlieka eksperimentą, kurio pagrindinis tikslas yra išmokti išauginti kiaules, turinčias žmogaus kasą ir kitus žmogaus organus.

Read more...

Sniego dviratis

       Nors Lietuvoje sniego kol kas nėra, bet tikėkimės, kad ir į mūsų kiemą ateis žiema. O tada mėgstantiems važinėtis dviračiais labai gali praversti kanadiečių išradimas – sniego dviratis KTRAK. Šis dviratis yra kažkas tarpinio tarp klasikinio dviračio ir sniegaeigio. Įrenginys turi galinių ratų pavarą, kuri įrengiama pagal specialią schemą. Ji pagaminta iš armuoto poliuretano, o rėmas – iš aviacinio aliuminio. Visa tai leidžia važiuoti nesmarkiai apsnigta vietove. 

Read more...

Dviratis ir vaiko vežimėlis viename

       „Eurobike parodoje“, kuri vyko rugpjūčio 28-31 d. Vokietijoje, buvo pristatytas įdomios konstrukcijos dviratis „Vagabond“, kuris išsiskyrė iš kitų įvairių formų, dizaino ir dydžių dviračių. Jo gamintojas Ispanijos kompanija „SmartBikes“. Kuo ypatingas „Vagabond“. Tuo, kad jis lengvai iš dviračio perdaromas į vaiko vežimėlį.

Read more...

Kiaušinių dažymas

http://ogogon.ru       Artėja Velykos. Tingite dažyti kiaušinius? Ne bėda, už jus kiaušinius gali nudažyti kiaušinių dažymo aparatas „Egg-bot‘as“.

Read more...

Mūšis elektros iškrovomis, kurias sukuria Teslos transformatoriai

    Specialūs efektai, kuriuos režisieriai labai mėgsta naudoti šiuolaikiniuose filmuose, demonstruoja mums fantastiškus dalykus: žmonės –X, tiesiai iš akių šaudantys lazerio spinduliais, kvapą gniaužiantys triukai, kuriuos atlieka Geležinis žmogus, kovos su lazeriniais kardais ir daugelis kitų neįprastų triukų, kurių realiame gyvenime nepamatysi. Nors kai ką galima išvysti ne tik filmuose. Štai šou, kuris vyko Belfaste (Šiaurės Airija), įvyko kova, kurioje du dalyviai, apsirengę specialiais apsaugos kostiumais, kovojo, panaudodami iš rankų išeinančius akinančius elektros iškrovų žaibus, kuriuos sukuria Teslos transformatoriai.

Read more...

Greičiausias vaiko vežimėlis

http://www.ridelust.com       Visi, kurie turi vaikus, žino, kad vienas iš svarbiausių pirkinių gimus vaikui, yra geras vaikiškas vežimėlis. Būdamas vežimėlyje kūdikis gauna saulės šviesą, gryną orą ir savo pirmuosius įspūdžius apie jį supantį pasaulį, kai vienas iš tėvų pasivaiksčiojimo po lauką metu, pamažu stumia vežimėlį. Bet toks lėtas pasivaiksčiojimas nežavi vieno tėvo, todėl jis nusprendė savo vaikui sukonstruoti specialų vežimėlį.  

Read more...

„Quadski“ – sausumos ir vandens transporto priemonė

http://www.dailytechinfo.org/       Šiandien jau nieko nenustebinsi automobiliais amfibijomis, kurie gali judėti ir sausuma arba oru,  ir vandeniu. Tačiau daugelis egzistuojančių amfibijų pasižymi tuo, kad judėjimo greitis skirtingomis sąlygomis skiriasi. Pavyzdžiui, jeigu toks automobilis gerai juda sausuma, tai jo judėjimas vandeniu yra žymiai prastesnis. Transporto priemonė, kuri pavadinta „Quadski“ nuo kitų amfibijų skiriasi tuo, kad ji vienodai gerai juda tiek sausuma, tiek vandeniu.

Read more...

Plaukiojanti vonia

http://www.hottug.nl        Ar norite sėdėti karštoje vonioje viduryje ežero ir gėrėtis gamtos vaizdais? Tai yra įmanoma, turint HotTug nepaprastą valtį.

Read more...

Ar norėtumėte turėti uodegą?

       Ko tik japonai neprisigalvoja: tai ragus ant galvos pasidaryti, tai dabar sugalvojo dirbtines uodegas užsidėti.

Read more...

Spermos paėmimo įrenginys

       Pagal Kinijos socialinę programą Nankino miesto, kuris yra Dziangsu provincijos sostinė, ligoninėje diegiami automatiniai spermos paėmimo įrenginiai. Urologijos skyriaus Džengdžou centrinės ligoninės direktorius sako, kad įrenginys naudojamas nevaisingiems pacientams.

Read more...

Automatiniai kačių tualetai

www.litter-robot.com      Daug žmonių mėgsta laikyti kates, ypač šiuos gyvūnus myli vaikai. Bet be meilės ir švelnumo, gyvūnais reikia rūpintis: pamaitinti keletą kartų per dieną ir reguliariai valyti katės išmatų dėžę. Valymas ir yra pats nemaloniausias užsiėmimas. Kad pastoviai nereikėtų terliotis su kačių kraiku buvo sukurti automatiniai kačių tualetai.

Read more...

Ginklas musėms šaudyti

http://bugasalt.com       Musės maži ir simpatiški vabzdžiai. Jeigu jos retai matomos ir jų mažai. Bet žmonėms gyvenantiems kaimuose, kuriuose šių vabzdžių pilna ir jų negalima atsiginti, musių įkyrus zvimbimas ir sukimasis aplinkui, teigiamų emocijų nekelia. O sveikiausias, priešingai negu nuodai, ginklas prieš muses yra musgaudis. Bet dažnai užmuštos musės liekanos negražiai „papuošia“ sienas ar kitus daiktus, o ir pats musės užmušimas nemaloniai nuteikia. Šią problemą išsprendžia druskos ginklas, kuris atrodo, kaip tikras šautuvas: patraukiamas užraktas, taikomasi į taikinį, nuspaudžiamas nuleistukas, ir musė, pasiekta druskos užtaiso, krenta negyva.

Read more...

Galingiausios bangų elektrinės projektas

http://techvesti.ru       „Ocean Power Technologies“ – kompanija, kuri yra bangų energijos technologijos pradininkė, šioje srityje turinti 15 metų patirtį, ir „Lockheed Martin” susitarė dėl 19 megavatų (gali būti padidinta iki 100 megavatų) bangų elektrinės projekto. Tai yra vienas iš didžiausių tokio pobūdžio projektų. Jam Australijos federalinė vyriausybė skyrė 65,3 mln. USD dotaciją pagal REDP programą, skatinančią naujas atsinaujinančios energijos technologijas. Tikimasi, kad bus sukurta nemažai darbo vietų, susijusių su įrangos gamyba ir priežiūra.

Read more...

Medžių persodinimo mašina

       Ne taip retai būna, kad medis auga ne vietoje. Jeigu tai yra jaunas, neseniai pasodintas medelis, tai jo persodinimui užtenka kastuvo. Bet jeigu reikia persodinti jau suaugusius medžius? Kastuvas jau negalės padėti. Tokiu atveju reikia naudoti sunkvežimį, kuris turi metalinius kastuvus – peilius.

Read more...

Osmosas: Japonijos ateities energetika

       Kai atominėje elektrinėje „Fukušima -1“ įvyko avarija, iškart atsiskleidė akivaizdi Japonijos priklausomybė nuo energijos išteklių importo, juk savo jėgomis valstybė energiją gamina tik atominėse elektrinėse. Tačiau Japonija siekia savarankiškai pasigaminti kaip galima daugiau energijos ir dėl to atlieka įvairius tyrinėjimus.

       2011 metų rugpjūčio 9 d., praėjus mažiau nei pusmečiui po žemės drebėjimo ir avarijos atominėje elektrinėje, mokslininkai iš Nagasakio universiteto ir „Kyowakiden Industry“ kompanijos paskelbė apie savo tyrimų rezultatus vienoje iš perspektyviausių pasaulyje energetikos krypčių. Tai yra apie, taip vadinamo, osmoso slėgio panaudojimą.

Read more...

Įspūdingiausi mikropasaulio vaizdai

http://mirnt.ruKiekvienais metais „Nikon“ kompanija rengia „Nikon Small World“ konkursą, kuriame atrenkami geriausi mikropasaulio vaizdo įrašai. Kiekvieną kartą mokslininkai pateikia gražias ir keistas nuotraukas bei vaizdo įrašus, padarytus mikroskopo pagalba.

Read more...

Naujas žaidimas elektros šoko mėgėjams

http://www.topnews.in       Naujas žaidimas, kuris pavadintas šokerbolu („Ultimate Tazer Ball”, sutrumpintai UTB) atsirado JAV. Jį sugalvojo trys draugai: Leifas Kelenbergeris ( Leif Kellenberger), Erikas Vunšas (Erik Wunsch) ir Erikas Prumas, norėję, kad įprastas sportas būtų labiau intriguojantis ir kovingesnis.

       Šokerbolą žaidžia dvi komandos, turinčios po 4 žaidėjus. Kiekviena komanda stengiasi kamuolį įmesti į priešingos komandos vartus. Žaidimo taisyklės panašios į regbio, ledo rutulio ar futbolo, tačiau yra vienas skirtumas – kiekvienas žaidėjas turi elektros šokerį ir gali panaudoti prieš priešininkų komandos žaidėjus, kurie turi kamuolį.

Read more...

Povandeniniai laivai

http://www.uboatworx.nl       2005 metais Olandijoje įkurta kompanija U-Boat Worx, kurios tikslas buvo sukurti povandeninį laivą, kurio kokybės ir kainos santykis būtų optimalus. Šiandien kompanija gamina povandeninius laivus, kurių panaudojimas yra platus: asmeniniam plaukiojimui, moksliniams tyrinėjimams, turizmui ir kt.

Read more...

Per sienas galima praeiti, bet ne visiems

http://mirnt.ru       Jeigu jūs kada nors bandėte pereiti per sieną, tai jau žinote, kad tai yra neįmanoma. Nepaisant to, subatominės dalelės tai gali daryti dėl efekto, kuris turi pavadinimą - kvantinis tuneliavimas.

       Dabar fizikai kalba, kad šį procesą galima bus stebėti ir žmogaus sukurtame objekte, nors kiti mokslininkai tuo labai abejoja.

Read more...

Tekstilė padengta auksu

http://www.empa.ch       Šveicarijos Medžiagų mokslo ir technologijų federalinės laboratorijos (EMPA) specialistai sukūrė poliesterio pluošto padengimo labai plonu, vos 1 nanometro aukso sluoksniu technologiją. Tokio pluošto pagaminimui naudojama plazmos kamera, kurioje didelio greičio jonų srautas iš aukso gabalo išmuša atomus. Šie atomai nusėda ant pluošto, kuris lėtai traukiamas per kamerą. Auksas prisitvirtina taip tvirtai, kad toliau perdirbant pluoštą – leidžiant per audimo stakles, lankstant, plaunant - nepažeidžiamas padengimo vientisumas.

Read more...

Kofeino inhaliatorius

       2012 metų pradžioje Niujorko ir Bostono parduotuvėse turėtų pasirodyti cilindro formos plastikinis inhaliatorius, kuris pavadintas AeroShot. Jis sukurtas, kaip nekaloringa alternatyva kavai ir energetiniams gėrimams.

       Šio produkto autorius yra Harvardo universiteto profesorius Davidas Edvardsas (David Edwards), aktyvus įkvepiamo maisto propaguotojas“, ir kurio analogiško veikimo produktas – „šokolado įkvėpimas“, buvo pradėtas pardavinėti 2009 metais.

Read more...

Virtualių 3D daiktų lietimo rankomis iliuzija

http://www.physorg.com       Microsoft Research sukūrė interaktyvią sistemą, kuri vartotojui sudaro iliuziją, jog jo rankos patenka į kompiuterio trimatį pasaulį ir liečia, judina, kilnoja virtualius daiktus. Įrenginys, kuris vadinamas HoloDesk susideda iš palinkusio pusiau skaidraus ir pasidabruoto veidrodžio, erdvės po stiklu ir juodo fono už jos. Kamera Kinect filmuoja bet kuriuos daiktus, kurie patenka į erdvę.

Read more...

Žmogaus veido ir galvos kopijos

http://real-f.jp       Ko tik japonai neprigalvoja. Štai kompanija REAL-f sugalvojo gaminti 3D veido kopijas, kurios yra labai tikroviškos. Tiksliau jau gamina tokias kaukes žmonėms, kurie nori prisiminimui turėti savo arba mylimo žmogaus veido, arba visos galvos kopiją. Ir veido kopija ir galva daromi natūralaus dydžio.

       Savo produkciją japonai vadina 3DFP, o tai reiškia – trimatė nuotraukos forma.

Read more...

Dviejų dirbtinių intelektų pokalbis

          Apie ką susitikę kalbėtųsi du dirbtiniai intelektai?

       JAV Kornelio universiteto aspirantai –Igoris Labutovas ir Džeisonas Josinskis sujungė nešiojamus kompiuterius ir leido dirbtinio intelekto botams vieniems paplepėti. Kas iš to išėjo, galima pamatyti vaizdo įraše.

 

Read more...

Kiborgai jau tarp mūsų

http://eyeborgproject.com     Kiborgas (angl. cyborg) – organizmas, kurio natūralios biologinės galimybės papildytos nebiologiniais organais, panaudojančiais techninės kibernetikos galimybes. Tokiais nebiologiniais organais gali būti: smegenis ar nervų sistemą, jutimo organus papildantys ar sustiprinantys kibernetiniai įtaisai; atramos – judėjimo sistemą papildantys ar sustiprinantys įtaisai; širdies veiklą ir kraujotaką optimizuojantys įtaisai ir kt.

Read more...

Bangomis valdomos žuvys

http://airswimmers.com       Norite nustebinti ir pralinksminti vaikus, ir ne tik, išleiskite žuvis į patalpą ir tegul jos plaukioja ore.

Read more...

Ko tik gamintojai neprigalvoja

http://wearabletowel.com                    Nešiojamas rankšluostis

       Ar nenorėtumėte turėti rankšluosčio, kuris gali būti ne tik rankšluostis, bet ir stilinga apranga po dušo ar pliaže.

Read more...

Interneto grynieji pinigai Bitcoin gali mesti iššūkį bankams ir vyriausybėms

http://www.3dnews.ru      Praėjusių metų pabaigoje, kai WikiLeaks pradėjo skelbti JAV Valstybės departamento dokumentus, daugelis norėjo grupei parodyti solidarumą, ją dotuodami, Tačiau jie pamatė, kad daugelis mokėjimų sistemų WikiLeaks nepervesdavo pinigų, - sklinda gandai, kad tai dėl JAV vyriausybės spaudimo PayPal net užšaldė grupės sąskaitas ir ji prarado priėjimą prie jau pervestų pinigų.

       “Ei, Visa, Mastercard, Paypal:tai MANO pingai“, tuo metu Twitter‘yje rašė žiniasklaidos kritikas Džefas Džarvisas (Jeff Jarvis). “Kaip jūs DRĮSTATE man sakyti, kur aš galiu ir negaliu juos išleisti”.

Read more...

„Žaisliukas“ vaikams

       Kompanija Sakakibara Kikai vaikams pagamino robotą, kurį pavadino Kid‘s Walker. Robotas pagal formą ir judesius kažkiek panašus į žmogų. Judėti jis gali dėl jame įmontuoto, garsiai užiančio benzininio motoro. Susidaro toks įspūdis, kad robotas eina kojų pagalba, bet iš tiesų tai yra tik ėjimo imitavimas. Apačioje yra paslėpti ratukai, ant kurių jis važiuoja. Bet štai roboto rankos tikrai veikia: jos gali truputį susilenkti, sukiotis per riešą, gali susiglausti ir atsidaryti.

 

Read more...

Ir katės naudojasi iPad‘u

       Net katės naudojasi iPad‘u. Galėtų būti visai nebloga reklama iPad‘ui.

       Kompanija Purina iPad ir iPad 2 naudotojams sukūrė priedus, kuriais gali žaisti katės. Sukurti trys žaidimai. Kuriant juos buvo tiriama kačių reakcija, tam tikrų formų ir spalvų suvokimas. Žaidimai yra padaryti taip, kad katėms būtų įdomu ir linksma žaisti su iPad‘u.

Read more...

Protingas klozetas

      Pasaulyje žinoma santechnikos įmonė Kohler sukūrė klozetą Numi, kuriame įdiegtos šiuolaikinės technologijos.

      Klozetas turi įmontuotą automatizuotą bidė. Viską galima nustatyti pagal savo poreikius: reguliuoti vandens kryptį, srovės stiprumą, trukmę ir vandens temperatūrą. Klozetas valdomas valdymo pultu, kuris turi sensorinį ekraną. Nustatai klozeto veikimo parametrus ir jis automatiškai veikia. Žmogui belieka tik prieiti, atsisėsti, atlikti savo reikalus ir išeiti. Visa kitą klozetas atliks pats: jis pats nuleis vandenį, išvalys sienutes, atšviežins orą. Jeigu patalpa bus šalta, jis pašildys sėdynę.

Read more...

Ateities technologijos

       1972 metais JAV atsirado pirmi sensoriniai ekranai. Nors jie buvo mažo tikslumo, tačiau naudotojas, spausdamas atitinkamą ekrano vietą, galėjo pasirinkti atsakymą.

       Bėgant metams, vystėsi mikroelektronika ir pastoviai buvo tobulinamos sensorinių ekranų charakteristikos, didėjo jų tikslumas. Šiuo metu yra įvairių tipų sensorinių ekranų, kurių veikimas pagrįstas įvairiais fizikiniais principais. Ir naudojami jie daug kur: mokėjimų terminaluose, bankomatuose, kompiuteriuose, mobiliuose telefonuose, operatorinėse panelėse pramonėje ir kt.

Read more...

Laivas povandeninio plaukiojimo mėgėjams

 http://raonhaje.com/      Pietų Korėjos kompanija Raonhaje sukūrė pusiau povandeninį laivą EGO, kuriuo galima plaukti po vandeniu. Tiesa, šis laivas nėra skirtas plaukimui į atvirą jūrą, taip pat juo negalima panerti giliai į vandenį. EGO išorė panaši į pontoną, viduryje turi permatomą, vandens nepraleidžiantį skyrių, kuriame sėdint, galima gėrėtis jūros pasauliu.

Read more...

Archyvas