Oras

Apklausa

Kuri santvarka patinka?

Dienos informacija (day.lt)


Įvykiai, politika
Apie referendumus

       Kalba pasakyta Seimo spaudos konferencijų salėje gegužės 6 d. 

       Tikriausiai daug kas yra matę 1979 m. sukurtą Eldaro Riazanovo filmą „Garažas“. Mane nustebino filmo vienos veikėjos pasakymas: „siūlau gyventi pagal tarybinius demokratinius principus“.

Read more...

Sprendimas dėl peticijos

2016 m. gegužės 4 d. Peticijų komisija iš esmės nagrinėjo peticiją „Dėl Lietuvos Respublikos referendumo įstatymo ir Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso pakeitimų“, ir priėmė sprendimą atmesti joje pateiktus pasiūlymus:

Read more...

Dėdulė Landsbergis užsinorėjo VIP senatvės

       Savo moraliniam lyderiui Vytautui Landsbergiui Lietuvos konservatoriai ėmėsi garantuoti orią senatvę.

Read more...

Kreipimasis vardan Lietuvos!

       Artėjant Lietuvos atkūrimo 25-mečiui, grupė Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos akto dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo signatarų išplatino viešą kreipimąsi „Kreipimasis vardan Lietuvos!“, kviesdama pasirašyti visus savo bendražygius signatarus bei Lietuvos likimui neabejingus piliečius.

       Kreipimosi tekstas:

Read more...

Greitas maistas – Lietuvos arba Grybauskaitės politikos veiksnys

       „Lietuva nebijo Rusijos užpuolimo, nes yra NATO narė... – pasakė Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, apsilankiusi Kijeve. – Mes jau įėjome į visas mūsų Vakarų sąjungininkių bendrijas ir pasirengę save ginti taip pat, kaip savo gyvybę savo Tėvynės gynimui skiria Ukrainos piliečiai.

Read more...

L.Mosėdaitis: Kas toji valstybinė signataro renta?

       Koment.lt: tai yra senas straipsnis iš tinklalapio „Profsąjungų naujienos“, kurį verta prisiminti, ir kurį priminė Rolando Paulausko žodžiai apie signatarų išskirtinumą (nuo 8:55 min.), kurie parodo, kaip išgaruoja teisingumas, kai paliečiami asmeniniai žmogaus interesai. Tai viena iš priežasčių R.Paulausko temai „Kodėl mes niekada neišrinksime geros valdžios?“

Read more...

Ar pasiduosime melo ir priespaudos politikai?

       Pastaruoju metu Lietuvoje per kai kuriuos TV kanalus, interneto svetaines, laikraščių puslapius tiesiog plinta melo ir demagogijos banga, ribojama informacijos bei žodžio laisvė. Platinami mitai apie neva nepaprastai išaugusį ,, Rusijos grėsmingumą”, ,,ilgą Kremliaus ranką”. Jau uždrausta dviejų Rusijos TV kanalų-NTV ir RTR Planeta transliacija Lietuvoje. Aršiai puolami ir šmeižiami tie aktyvūs piliečiai, kurie pasisako prieš rusofobijos kurstymą, už draugiškus santykius su kaimyniniais kraštais. Vis labiau plintanti rusofobija-tai tarsi virusas. Atvirai meluojama-kad neva Rusija ir asmeniškai V.Putinas kursto neramumus bei susirėmimus Ukrainoje, tuo tarpu tikrovė kitokia-būtent Ukrainos neonacistų organizacijos pradėjo vykdyti masinius nužudymus bei padegimus. Lietuvoje plinta ir savo nuomonę atvirai pasakančių piliečių puolimas. Visaip smerkiami verslininkai Š.Marčiulionis, V.Kaikaris ir kiti piliečiai pasisakantys už draugiškus santykius su kaimyniniais kraštais.

Read more...

Neribota CŽV valdžia Lietuvoje

       Dokumentinio filmo „Agentas pagal iškvietimą“, kuris demaskuoja Lietuvos Valstybės saugumo departamento (VSD) darbo metodus, pagrindą sudaro šantažo būdu ir grasinimais užverbuotos damos „Irinos“ išpažintis. Iš pradžių „Iriną“ norėjo panaudoti Rusijos eksklavo teritorijoje, kuri yra tarp Lietuvos, Lenkijos ir Baltijos jūros, bet paskui planai pasikeitė. Kuratoriai iš VSD „Iriną“ nukreipė kompromato apie Lietuvos politikus, verslininkus, žurnalistus, diplomatinio korpuso narius rinkimui. Tarp šių kuratorių – buvęs Lietuvos konsulas Kaliningrade Mindaugas Jackevičius ir Renatas Petkus, dabar vadovaujantis VSD kontržvalgybai. Abu lygiagrečiai gauna atlyginimus iš CŽV. Lietuvos valstybės saugumo pagrindiniuose postuose yra ir kiti JAV specialiųjų tarnybų informatoriai.   

Read more...

Išplėstinis kvietimas – paaiškinimas dėl Žemės gynėjų suvažiavimo

http://www.referendumailietuvos.info/       Žemės gynėjų suvažiavimas – labai bendras pavadinimas, rodantis esminį tikslą šiuo mūsų gyvavimo laiku. Lietuvos žemę būtina suvokti kaip teritoriją, kurioje gali gyventi lietuvių tauta, kartu su kitais piliečiais, pripažįstančiais suvereno principą. Ir kurti savo valstybę, kurioje veiktų savarankiškas ūkis, būtų puoselėjama savita kultūra bei švietimas. Tokia apsirūpinusi ir išprususi žmonių bendruomenė regėtų prasmingą ateitį, nuolat atsinaujinančią darniose tradicinėse šeimose. Tai doro gyvenimo paprastas paaiškinimas, kurį turėtų vertinti ilgaamžes tradicijas turinti tauta. 

Read more...

„Vilnijos“ draugijos ir Lietuvos Sąjūdžio konferencijos kreipimasis dėl Konstitucijos ir valstybės gynimo

www.sajudis.com          Lietuvos Respublikos Prezidentei

Read more...

Dar kartą apie landsbergizmą

       NAUJA – TAI GERAI UŽMIRŠTA SENA – byloja liaudies išmintis. Gyvenant totalaus melo, kreivųjų veidrodžių karalystėje, kur mūsų vaikams ir vaikaičiams metų metais sekamos pasakos apie gerąjį tėtušį „išvaduotoją“, prof. V.Landsbergį ir kitus „geriečius“ – šalį valdančios reitingų favoritės D.Grybauskaitės Mokytoją AMB, „šlepetinį“ Konstitucijos garantą V.Adamkų, „krizių premjerą“ A.Kubilių, „populiariąją“ Seimo pirmininkę I.Degutienę bei kiek žemesnio rango sisteminius veikėjus, užaugusi naujoji dvidešimtmečių-trisdešimtmečių karta paprasčiausiai nebežino, o vyresnieji, dėl vienokių ar kitokių priežasčių, tiesiog „užmiršo“ – nuo ko gi iš tikrųjų viskas prasidėjo? 

Read more...

Disidentas Stasys Stungurys: „Iš tiesų tai baisi valstybė ir aš nejaučiu jokio pasididžiavimo tokia Lietuva!..”

www.politikosaktualijos.lt       Buvęs politinis kalinys, pogrindžio kovotojas už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę, publicistas, apybraižų rinkinio „Rūškano laiko godos“ autorius Stasys STUNGURYS, 2001 metais prezidento V.Adamkaus dekretu Nr. 1460 apdovanotas Vyčio Kryžiaus ordinu, nuoširdžiai prisipažino, jog iki šiol neprisisegė šio garbingo valstybės apdovanojimo, nes esą jam gėda dėl to, jog visą savo gyvenimą pašventęs disidentinei veiklai, deja, taip ir neiškovojo to, ko labiausiai troško: „O ką mes iškovojome?.. Tokią baisią socialinę nelygybę, daugumos žmonių materialinį skurdą, dvasinių vertybių, kultūros nuosmukį?.. Man yra gėda dėl to, kad mes nesukūrėme tokios Lietuvos, kokios norėjome. Ką gero ši valstybė davė žmonėms, jeigu vos ne kiekviename žingsnyje aš girdžiu keikiant tokią Lietuvą?.. Be abejo, asmeniškos kaltės neturėčiau jausti, bet tam tikra kaltė tenka mums visiems, kovotojams už Lietuvos laisvę, rezistentams, kadangi lemiamu momentu, vis dėlto, mes nesugebėjome pasipriešinti, mus nustūmė į šalį pašaliniai, savanaudiški žmonės, apsišaukėliai patriotai, landsbergizmo ideologijos apologetai. O juk būtent ši ideologija, išplitusi kaip vėžys, sukompromitavo nepriklausomą valstybę. Štai kodėl šiandieninėje Lietuvoje tiek daug landsbergizmo ideologijos propaguotojų - nekompetentingų karjeristų, nusėdusių šiltose vietelėse valstybės tarnyboje, deja, kur kas labiau besirūpinančių savo asmenine gerove, o ne valstybės reikalais!..

Read more...

Archyvas