Oras

Apklausa

Kuri santvarka patinka?

Dienos informacija (day.lt)


Komentarai
Grėsmė iš Vakarų. JAV planetą traukia į naują pasaulinį karą?

       Amerikiečių istorikas Viljamas Blamas (William Blum) kasmet publikuoja savo darbą „JAV užsienio politikos pasiekimų atnaujinta santrauka“. Jame parodyta, kaip nuo 1945 metų JAV bandė nuversti daugiau kaip 50 vyriausybių, daugelis iš kurių buvo išrinktos demokratiniu būdu, kaip Amerika kišosi į 30 pasaulio valstybių rinkimus, o taip pat bombardavo civilius gyventojus trijose dešimtyse valstybių, naudojo biologinį ir cheminį ginklą, o taip pat bandė nužudyti užsienio politinius lyderius.  

Read more...

Nauji barbarai ir jų priešai

       Štai dabar skaitau naujienų skiltį ir matau komentarus, ir nuomones tokia dvasia, kaip “Asadas jiems dar duos”, tuoj tuoj Sirijos kare bus lūžis. Kaip taisyklė, visi šie žmonės lygiai taip pat rašė karo Libijoje metu apie Kadafį. Ar prisimena jie, kas nutiko su Kadafiu? Arba su Centrinės Afrikos Respublikos prezidentu Bozize? Arba su Dramblio Kaulo Kranto prezidentu?

Read more...

12 kapitalizmo mitų

http://k-punk.abstractdynamics.org       Karti kritika, ir dažnai po rinkimų, kad „kiekviena tauta turi tokią valdžią, kurios nusipelno“.  Tai yra klaidinga kritika, kuri gali sukelti konformizmą ir inerciją, ir baudžia mažiausiai kaltus. Nėra blogų žmonių. Yra neišsilavinę, blogai informuoti, apgauti žmonės, kuriais manipuliuoja, apkvailinti agresyvios propagandos, kuri juos gąsdinair įtakoja mąstymą. Visi žmonės visada nusipelno geriausios vyriausybės.

Read more...

Liberalų pasakos ir realybė

www.ehow.com       Kokia nori pasirodyti Vakarų visuomenė (ir kokia ją mato liberali bendruomenė), ir kokia ji yra iš tikrųjų – tai visiškai skirtingos realybės, kurios tarpusavyje beveik nepersidengia.

Read more...

Apie Lukašenkos bjaurėjimąsi iškrypėliškumu politikoje ir gyvenime

       Apsilankius Baltarusijos prezidentui Aleksandrui Lukašenkai, daugelis iš mūsų pasijuto nuskriaustais – nuskriaustais dėl to, kad neturi charizmatiško, tikro tautos lyderio. Baltarusiams pasisekė, tai nepasakysi apie kitas posovietinės erdvės tautas.

Read more...

Raudonieji milijardieriai. Komunistinė Kinija sunaikinta

       Mes gyvename mirties epochoje, daugelio mirčių epochoje. Greitai vykstančio mirimo – įvairaus, keisto, visuotinio ir savanoriško. Dvidešimtas ir dvidešimt pirmas amžiai pagimdė daugybę formų, ideologijų ir koncepcijų. Komunizmas, kapitalizmas, socializmas, kubizmas, futurizmas, kinas, rokas ir t.t. Buvo įtraukti ir veikė visi jausmų organai ir visos veiklos sferos.

Read more...

Pasaulio vyriausybė: mitai ir tikrovė

       Šiandien daugelis iš mūsų yra girdėję tokius pavadinimus: Bilderbergo klubas, Trijų šimtų komitetas, Romos klubas, Pasaulio vyriausybė.

       Sąmokslo teorijose terminas „Slapta pasaulio vyriausybė“ – tai siauras žmonių ratas, valdantis stambiausius pasaulio bankus ir korporacijas, nuo kurio priklauso daugelis pasaulyje vykstančių įvykių, ir kuris turi tikslą sukurti Naująją pasaulio tvarką.

Read more...

M.Kadafio nužudymo paslaptis

       Paskutinėje „Pasaulio perdalijimo“ laidoje buvo prisiminta apie M.Kadafio nužudymą, panaudojant viešą, tačiau mažai pastebimą informaciją. Laidos kūrėjai įsitikinę, kad pulkininko suėmimas ir nužudymas buvo inscenizuotas, bet galutines išvadas siūlo pasidaryti patiems.  

Read more...

Kodėl aš neisiu į rinkimus

http://sr-week.ru       Artėjant parlamento rinkimų datai Ukrainoje vis dažniau girdžiu klausimą: - „Už ką tu balsuosi (patari balsuoti)?“. O mano atsakymas: - „Aš neisiu į rinkimus“ daugeliui žmonių sukelia neadekvačią reakciją. Pagrindine „kaltinimo“ tema yra: „jeigu tu nebalsuosi, tai tu padėsi laimėti regionų partijai“.

Read more...

Duonos kepalo metafizika

       Prie parduotuvės priėjo jauna pora ir mandagiai paprašė nupirkti duonos. Nupirkau. Paklausus, o kas yra, gavau atsakymą: atvyko iš provincijos pagal sutartį su darbdaviu, tačiau nepavyko. Dabar ieško darbo, pinigų nėra, o valgyti norisi. Taip, jie supranta, kad išmaldos prašyti yra negerai, bet tai laikinas reiškinys.

Read more...

Ar pasaulis išgyvens Vašingtono puikybę?

http://www6.almanar.com.lb       Kai Prezidentas Reiganas mane paskyrė Iždo sekretoriaus padėjėju ekonomikos politikai, jis man pasakė, kad turime atstatyti JAV ekonomiką, išgelbėti ją nuo stagfliacijos, išvesti ją į pilną galią, kad remiantis šia galia, sovietų vadovybę galima būtų įtikinti dėl „šaltojo karo“ pabaigimo. Reiganas pasakė, kad nėra jokio pagrindo gyventi esant branduolinio karo grėsmei.

Read more...

Globalistai: grobimo technologija

http://politicsforbreakfast.blogspot.com       Viršnacionalinis elitas, kuris JAV išnaudoja kaip savobase of operation, vykdo neo- imperialistinę politiką, naikindamas valstybes ir įstumdamas jas į chaosą, turėdamas tikslą - atsirandantį nestabilumą panaudoti ištisų valstybių ir tautų apiplėšimui.

Read more...

Andrejus Fursovas – invazijos kapitalas

  http://mercatoliberonews.blogspot.com       Dviejų įtakingiausių šeimų kapitalo susijungimo tikrąsias priežastis ir galimas pasekmes „Biznes Online“ paaiškino žinomas krizių tyrėjas ir istorikas Andrejus Fursovas.

Read more...

Demokratinis totalitarizmas

http://www.picshag.com       „Valdant vienarūšei ir doktrininei daugumai, demokratija gali būti ne mažiau tironiška nei blogiausia diktatūra“ (Frydrichas Augustas fon Hajekas, Austrijos ekonomistas ir filosofas).

Read more...

„Užimk Volstritą“: ką daryti toliau?

http://occupywallst.org       Ką daryti po „Užimk Volstrytą“ judėjimo (OWS), kai įvairiose vietose – Artimuosiuose Rytuose, Graikijoje, Ispanijoje, Didžiojoje Britanijoje – prasidėję protestai, pasiekė centrą, sustiprėjo ir dabar toliau rieda per visą pasaulį?

       2011 metų spalio 16 d. „Užimk Volstrytą“ judėjimo aidas San Franciske, vienas vaikinas į minią kreipėsi, kviesdamas dalyvauti protestuose, lyg tai būtų kalbama apie 7 –ojo dešimtmečio hipių stiliaus festivalį:

Read more...

Judas

http://lenin-kerrigan.livejournal.com       B.Berezovskio asmenybė, kaip ir jo veikla, mūsų visuomenėje visada kėlė daug ginčų. Vieni tikina, kad B.Berezovskis kruvino V.Putino režimo auka, kiti, kad Rusija Berezovskio veiklos auka. Man asmeniškai artimesnė antra versija. 

Read more...

JTO iš „taikos stabilizatorės“ pavirto į „karo katalizatorę“

        Pastaraisiais metais JTO aktyviai vykdo politiką, kuri iš esmės nukreipta tarptautinės padėties destabilizavimui, ir pasauliniu mastu palaiko tiek karų eksportą, tiek ir separatizmą. Šiuo metu tai gerai matoma pagal Sirijos situacijos vertinimą, bet apie viską iš eilės.

Read more...

Afganistane ir Irake JAV naudojo taktinius branduolinius ginklus

http://worldofweirdthings.com/       Po aukščiausio lygio susitikimo branduolinio saugumo klausimu Seule tapo aišku, kad JAV vykdo seną kursą, kuris nustatytas dar 1945 metais – monopolizuoti sau teisę naudoti branduolinį ginklą, tarptautinėje teisėje įvedant jo neplatinimo programą ir priimant naujas ribojimo priemones, tame tarpe ir Rusijai. Visa tai kartu turėtų vėl įtvirtinti JAV branduolinę visagalybę pasaulyje.

Read more...

Demokratijos pergalė – tai teroras

http://www.foreignpolicy.com       Nepaisant to, jog pasaulio žiniasklaida vykdo informacijos apie Libiją blokadą, į internetą vis tik praslysta fragmentiška informacija apie realią padėtį toje šalyje, kurią JAV ir NATO padarė neatpažįstamai „laiminga“ ir „demokratizavo“.

Read more...

Sudiev Kiški, labas Drakone!

http://lburmaster.hubpages.com     Išeinantys Triušio metai, neramaus ir nervingo gyvūno, iš esmės pateisino savo pavadinimą, pademonstravę, kad santykinio stabilumo ir nekintamų standartų laikai visur nueina į praeitį. 

       Nueinančiuose metuose neramumai, kurie apėmė ne tik tautas, kurios pavargo gyventi nekeičiamuose režimuose, tačiau ir demokratinių valstybių piliečius, žymi epochos pabaigą. Akivaizdu, kad senos visuomeninės sutartys jau nustoja dirbti, o naujos dar nesukurtos.

Read more...

Zbignevas Bžezinskis apie naują pasaulio pertvarkymą

http://02varvara.wordpress.com   Vienas iš įtakingiausių JAV ir pasaulio politologų Zbignevas Bžezinskis padarė pareiškimą labai tiksliai apibūdinantį naują pasaulio pertvarkymą, cituoju: „Pasaulinio politinio pabudimo doktrina nereiškia, kad šio pabudimo rezultatas būtinai bus demokratija. Politinis pabudimas gali turėti daugybę išraiškų, kurios priklauso nuo valstybės arba regiono istorinės patirties“.

Read more...

„Balta juosta“ - užduotis pralieti kraują

http://cuamckuykot.ru       Vakar man parašė pažįstamas, kuris visada neigiamai pasisakė apie valdžios partiją ir mūsų valstybės (Rusijos) vadovybę. Jį pakvietė į mitingą „Balta juosta“ („Belaja lenta“), įvyksiantį gruodžio 10 d., o jis atsisakė. „Man nepatinka, kai žmonės išeina tiesiog apimti neapykantos“, - jis papildė. Sąžiningai pasakius, aš buvau nustebintas. Nustebintas tuo, kad ginčuose amžinai prieštaraujantis branduolinės fizikos specialistas, susimąstė apie vykstančių procesų esmę.

Read more...

Liberalių demokratijų ruduo

                 Bet kuri išvystyta teorinė chimera bumerengu sugrįžta atgal. 

                                                                                    (Autorius nežinomas)

                                                                                                             

                                        Kapitalo motyvacijos dėsnis

       Vieno iš politinės ekonomikos klasikų taiklus pastebėjimas apie tai, kad esant 300 procentų pelnui, kapitalui „nuvažiuoja stogas“ ir jis pasirengęs daryti bet kokius nusikaltimus, vėl pasitvirtina pasauliniu mastu. Ir nuo laikinos sėkmės išprotėję šio pasaulio galingieji vėl griauna savo klestėjimo pagrindus.

Read more...

Londone palaidojo Rusijos demokratiją

       Oranžinių“ provokacijų ir jų paramos Vakaruose sinchroniškumas stebina. Kai Dž.Makeinas ir H.Klinton džiugiai ploja rankomis už jaunųjų revoliucionierių bandymus tarpusavyje supjudyti Rusijos piliečius – tai dėl jų seniai viskas aišku. Bet štai anglai apie įvykius pateikia kur kas subtiliau.

Read more...

Kodėl Vakarai mirtinai bijo Muamaro Al-Kadafio

        Už laisvę reikia pastoviai kovoti, norint ją išsaugoti; tame ir yra triūso džiaugsmas (Muamaras Al-Kadafis)

 africanglobe.net      1. Analizuojant valdžios struktūrą Libijos Džamahirijoje, jos tikslus ir „diktatoriaus“ pagalbos libiečiams skaičius, ir lyginant mūsų „demokratus“, kuriems vadovaujant Rusija išmiršta, o alkanos senutės vagia maistą ir miršta iš gėdos, supranti, kad Libiją bombarduoja ne paprasčiausiai dėl naftos. Libiją bombarduoja ir Kadafį daro „atstumtuoju“ tie, kurie bijo realaus gyvenimo Libijoje, bijo tos tautos savivaldos ir tikros demokratijos, kuri ten yra, kas negali Libijoje realizuoti transnacionalinių korporacijų ir pasaulinio finansinio kapitalo, kurio kūriniai yra TVF ir PPO, tikslus.

Read more...

M.Kadafio nužudymas inscenizuotas?

http://znanie-vlast.ru      Pusmečio epopėja pasiekė dar vieną, bet akivaizdu ne paskutinį etapą. Paskelbtas pulkininko Kadafio nužudymas, įvyko kitą dieną po labai keisto ir skubaus valstybės sekretorės H.Klinton atskrydimo.

       Nužudymo dieną NATO Taryba turėjo kažką nuspręsti dėl pernelyg užsitęsusio karo. O kitą dieną turėjo įvykti kitas tautos pasipyktinimo sprogimas prieš okupantus. Todėl „atsitiktinė kulka“ pasirodė pačiu laiku.

Read more...

Neskubėkite laidoti M.Kadafio

http://mathaba.net      Neskubėkite laidoti M.Kadafio, šiame pasaulyje jis turi dar daug ką padaryti: išvaduoti savo protėvių žemę iš Al Qaedos banditų ir Vakarų okupantų, atstatyti sugriautą Libiją. Žinoma, kai kurios karo nusikaltėlių padarytos žalos jau niekas nebeatitaisys: tūkstančiai NATO ir Vakarų „sukilėlių“ nužudytų ir fiziškai bei dvasiškai suluošintų Libijos gyventojų, sunaikintas ir išvogtas istorinis paveldas, kuriuo daugiau niekada nebegalės gerėtis atvykę į šią šalį kitų valstybių gyventojai. 

Read more...

Pasaulinio tinklo ataka prieš globalistus

Londonas, http://occupywallst.org       Praėjusį savaitgalį daugelį Vakarų valstybių užpludo demonstracijos prieš valdančių sluoksnių ekonominę politiką. Nepasitenkinimas finansinės oligarchijos turtėjimo būdais, kurie sukėlė finansų krizę išsiliejo naujomis formomis – savarankišku protestuotojų organizavimusi tarptautiniu lygiu.

Read more...

Karas prieš terorizmą – apgaulė?

http://weblogs.wpix.com       Per pastaruosius dešimtmečius Vašingtonas nužudė, suluošino, išvijo iš tėvynės ir padarė našliais, ir našlaičiais šešių valstybių musulmonus, ir visa tai „karo prieš terorizmą“ vardu. Vašingtono įvykdyti įvairių valstybių užpuolimai yra atvira agresija ir pirmiausia nukreipti prieš civilius gyventojus ir infrastruktūrą, o tai yra kariniai nusikaltimai, už kuriuos baudžiama pagal įstatymus. Naciai buvo baudžiami už tokias veikas, kokias dabar daro Vašingtonas.

Read more...

„Katastrofų kapitalizmas“

http://tonyseed.wordpress.com       Karas – pelningas verslas. Ypač jeigu priešininkas turi daug vertingų išteklių ir jo ginkluotosios pajėgos nepajėgios apginti šių išteklių. Tada nugalėtojo visos išlaidos atsiperka su kaupu. Profesorius Mišelis Chosudovskis neseniai publikuotame straipsnyje apie socialinius ir ekonominius Libijos pasiekimus vadovaujant Kadafiui, ir NATO agresiją prieš šią valstybę, be įspūdingos statistikos pateikia tokį faktą: NATO glaudžiai bendradarbiauja su Tarptautiniu valiutos fondu ir Pasaulio banku, o taip pat tyrimo centrais Vašingtone. Atitinkamai, „rekonstrukcijos“ programos, kurias kuria Pasaulio bankas ir TVF, derinamos su kariniais JAV ir NATO planais (1).

Read more...

Valstybės gyvenimo lygio sunaikinimas: ką pasiekė Libija, kas buvo sunaikinta

http://www.scoop.co.nz        „Tai ne rytojus“ po NATO remiamų „Al Qaedos“ sukilėlių.

       Kai „prodemokratinė“ sukilėlių vyriausybė buvo patvirtinta, valstybė buvo sugriauta.

       Karinės propagandos fone ekonominiai ir socialiniai Libijos pasiekimai per paskutinius tridešimt metų buvo smarkiai ir visiškai pakeisti:

Read more...

Nikolajus Sologubovskis: negaliu tylėti!

 http://realprimetime.tv      Libijos Centrinis bankas, kurį užgrobė Pereinamosios nacionalinės tarybos sukilėliai, paskelbė apie 29 tonų aukso pardavimą. Šia priemone bankas pasinaudojo tam, kad “piliečiams būtų išmokėtas darbo užmokestis”. Naujas CB vadovas Gasemas Azozas pasakė, kad karo metu banko aktyvai buvo išsaugoti, niekas nebuvo pavogta! Niekas! Irniekoniekurneišvežė!

Read more...

Amerikietiška svajonė. Nusikaltimas be bausmės (III)

http://www.enduringamerica.com/           Dalis I             

           Dalis II             

       JAV, Anglijos ir Izraelio slaptoms draugijoms 9/11 operacija buvo sėkminga. Rugsėjo 11-osios teroristinio akto rezultatas - sukurtos visos reikalingos prielaidos galutiniam pokarinės sistemos pusiausvyros likučių sunaikinimui ir NATO išėjimui iš savo atsakomybės ribų į pasaulines erdves. Vienas iš svarbiausių 9/11 efektų buvo tas, kad pasaulinės isterijos fone, kaltųjų nubaudimas net nebuvo pateikiamas į JTO Saugumo tarybai. Naujas NATO ir prie šios organizacijos prisijungusių savanorių „kryžiuočių žygis“ vyko be JTO mandato, tačiau pritarus daugeliui vyriausybių, lyg pamiršusių prie ko priveda atsisakymas nuo tarptautinės teisės normų. Ir nors Džordžiui Bušui jaunesniajam pagal visus rodiklius toli iki Romos popiežiaus Urbono II, kuris siuntė pirmąjį kryžiaus žygį į Palestiną, jo karingumas ir agresyvumas priminė aistringas popiežiaus enciklikas.

Read more...

Amerikietiška svajonė. Nusikaltimas be bausmės (II)

           I dalis

       Stulbina tai, kad teroristinis aktas, kuris įvykdytas JAV 2001 metų rugsėjo 11 –ąją, neturi galutinės versijos, kuri sustatytų visus taškus ant i. Dar daugiau, administracijos paskirtos komisijos išvados nedavė prasmingo atsakymo net į akivaizdžius prieštaravimus, kurie yra tragedijos epizodų vyriausybės traktavime. Iki šiol 9/11 virš amerikiečių visuomenės kabo, kaip didelis klaustukas...

Read more...

Amerikietiška svajonė. Nusikaltimas be bausmės (I)

http://nidalsakr.com       Eilinis masonų ložės „Kaukolė ir kaulai“ posėdis „Numirėlio namuose“, kurie yra Jeilio universiteto kieme, vykęs po Džordžo Bušo jaunesniojo inauguracijos 2001 metų pradžioje, pritraukė besidominčių apie tai stebėtojų dėmesį, tačiau kaip visada nieko konkretaus apie susirinkimą jie nesužinojo. Galėjo tik numanyti, kad aukštus laipsnius turintys masonai pasveikino brolį Džordžą su paaukštinimu ir, tikriausiai apsvarstė jo prezidentavimo perspektyvas. Tiesa, kai kas iš jų jau tada suvokė, kad po to pasaulyje turi įvykti kažkas neįprasto. Juk į ložę „Kaukolė ir kaulai“ įeina ne tik Bušų klanas, tačiau ir daugelis kitų Jeilio universiteto JAV vadovaujančių kadrų kalvės absolventų, ir tokie ložės susirinkimai visada turi toli siekiančias pasekmes. Taip pat nesuklysime, jeigu spėsime, kad broliai su Džordžu Bušu kalbėjo apie amerikiečių svajonę – apie tai, kaip Ameriką padaryti dar stipresne ir tuo pačiu užsidirbti dar daugiau pinigų. Juk tai yra amžinos problemos, ir ateinant bet kuriam naujam JAV prezidentui, jos turi būti tikslinamos.

Read more...

Batkos žaidimas su Vakarais ir Rusija

http://rt.com       Pakalbėsime apie Baltarusiją. Apie padėtį valiutų rinkoje.

      Rugsėjo viduryje Baltarusija pradės išeiti iš valiutos krizės. Prezidentas Aleksandras Lukašenka pažadėjo, kad atsinaujins valiutos prekyba biržose ir užsienio pinigais bus laisvai prekiaujama. Iždo ekspertai aukštai vertina valstybės vadovo paviešintą priemonių išėjimo iš krizės programą, nepriklausomi - kalba apie pusines priemones.

Read more...

„Arabų pavasaris“ tampa musulmonų gaisru

http://www.greenoptim.com       Galinga informacinė Vakarų agresija musulmonų pasaulyje negalėjo nesukelti tradicinių vertybių praradimo arabų jaunimo tarpe, o tai tam tikru momentu sukėlė jo aktyvų politinį protestą. Tai, kad prie protesto organizavimo ranką pridėjo Vakarų ideologiniai centrai ir specialiosios tarnybos yra visiškai akivaizdu. Ypač ryškiai tai pasireiškė ginkluotos kovos Libijoje baigiamajame etape.

Read more...

Kas laukia Libijos artimiausiu metu?

       Trumpai apie rugpjūčio 26 d. geras naujienas.

       Vėl pradėjo dirbti Libijos televizija.

     Agentūra Reuter pranešė, kad Afrikos sąjunga nepripažįsta Pereinamosios nacionalinės tarybos. Tačiau kurios Afrikos valstybės tam prieštarauja, nepranešama. Kol kas individualiai šią kolaborantų tarybą pripažino 20 Afrikos valstybių. Prieš pripažinimą pasisako Pietų Afrikos valstybės prezidentas Džeikobas Zuma, kuris visą laiką stengėsi, kad konfliktas būtų sureaguliuotas taikiu būdu.

Read more...

Laisvo žodžio varžymai spaudoje, internete

http://times.am       Pabandykite YouTube prie Vakarų ar Libijos sukilėlių propagandinių vaizdo įrašų parašyti komentarą, jis nepasirodys, kadangi komentarai nėra iš karto praleidžiami. Pirma, jie praeina aprobavimą, nors teisingiau būtų sakyti, kad nepraeina, jeigu tik pasisakoma prieš NATO ir pan. Prie kai kurių vaizdo įrašų išvis neleidžiama rašyti komentarų. Štai tokia sukilėlių, kurie pretenduoja valdyti Libijos valstybę, ir juos remiančių jėgų demokratija. Nepavydėtina padėtis laukia Libijos gyventojų, jeigu šioms „dermokratinėms“ jėgoms pavyks palaužti Libijos tautos pasipriešinimą.

Read more...

Samdiniai – nauja NATO kariavimo taktika

indymedia.org.uk      Žiniasklaidos pateikiamoje informacijoje apie įvykius Libijoje girdime, kaip šios šalies sukilėliai kariauja prieš M.Kadafio kariuomenę, užima miestus. Tuo pačiu metu, Libijoje gyvenantys žmonės kalba, kad, taip vadinami, „sukilėliai“ nėra Libijos gyventojai. Štai keletas paskutinių dienų pastebėjimų.

Read more...

Rugpjūčio 21-23 d. įvykiai Tripolyje

http://trueinform.ru       Ir taip, praėjusios paros tapo „civilizuotos“ žiniasklaidos Tiesos paromis. Nėra reikalo pasakoti apie vykusią bakchanaliją, mes visi esame jos liudininkais. Pasauliui, tiesiogine žodžio prasme – išoperavo smegenis. Tačiau nepavyko. Melo banga non– stop sudužo į žmogišką valią ir didvyriškumą, ir „civilizuoti“, nesišluostydami, atsitraukia atgal, ir šiandien, kaip pagal komandą (nors, kodėl „kaip“?) pradėjo eiti normalios naujienos.  

Read more...

Libijos paėmimas: Kataro Holivudas

       Kad prieš Kadafį ir Libiją vykdoma informacinė ataka, nieko jau nestebina. Plunksną durklui propaganda prilygino dvidešimto amžiaus pradžioje, o tai, kad moralinis priešo palaužimas yra pusė pergalės, žinojo dar prieš mūsų erą. Tačiau brutalus ir nesustabdomas melo tekėjimas galiausiai sukelia tai, kad žiūrovas nustoja jį suvokti. Protas turi tokią rūpestingą reakciją, įgytą ir išvystytą, kaip tik naujais laikais, kai atsirado visa pramonė, skirta vartotojo smegenų naikinimui. Daug efektyvesnė yra impulso taktika. Išmetimas – išmesto paskleidimas – vieni panikoje, kiti spragėsius valgo – užgesimas- tyluma. Išmetimas – ir vėl viskas iš naujo.

Read more...

Tripolis ant slenksčio

 http://www.sott.net      Daugelis užsienio stebėtojų ir, žinoma aš, sėdintis Tripolyje, paskutines aštuonias savaites, nelabai rimtai priima žiniasklaidos prognozes, kad į Tripolį netrukus įsiverš „NATO sukilėliai“, jeigu NATO valstybės nupręs išlaipinti savo sausumos pajėgas.

       Jų nuomonė grindžiama tuo, kad Libijos gyventojai vis labiau pyksta dėl NATO nužudytų šeimos narių ir genčių, tuo metu NATO teigiant, kad „gina civilius gyventojus“.

Read more...

„Baltarusija – smūgių taškai“

http://businessmsk.livejournal.com       Daugelis politikų ir didelė dalis žiniasklaidos Baltarusijos krizės priežastimi laiko Baltarusijos ekonominio ir politinio modelio „visišką neefektyvumą“:

    - Lenkijos URM Radoslavas Sikorskis: „Ekonominių ir politinių sunkumų priežastys Baltarusijoje yra „lukaekonomikos“ sistemoje, nuo kurios pasitraukti galima tik Aleksandrui Lukašenkai atsisakius valdžio s“.

Read more...

Demokratinės bendruomenės pyktis

http://telecomnewspk.com       Visi prisimena, už ką demokratiniai aktyvistai pasodino Al Kaponę?

       Baltarusijoje veikia vadinamasis „žmogaus teisių gynimo centras „Vesna“, niekur neregistruota kontora, skirta siauros asmenų grupės siaurų, specialių interesų teisiniam aptarnavimui, egzistuojanti, kaip patys lietuviai pripažino nuorodose žemiau: „...iš piniginių lėšų, kurias pervesdavo užsienio fondai...“.

Read more...

Revoliucija ateina į JAV

http://motherjones.com          Iki masinių riaušių Niujorko gatvėse lieka pusantro mėnesio

      „Oranžinės“ revoliucijos, pastaruosius metus apėmusios arabų pasaulį, sukėlė nekokį jausmą dėl savo nesibaigiančio judėjimo po valstybes ir regionus. Kadrai iš Tuniso ir Egipto aikščių, reportažai apie Libijos opozicijos maištą, Sirijos neramumai ir sušaudymai Jemene iškėlė tik vieną klausimą: kas sekantis?

Read more...

Apie JAV defolto tikimybę

http://antaeus.newsvine.com/      Goldenfront: Gerbiamas komentatorius iš Didžiosios Britanijos laikraščio „Telegraph” mūsų puslapiuose pasirodo ne taip dažnai, kaip turėtų, – užpildome spragas.

       Ambrozas (Evans-Pritchard, Ambrose): Nusiraminkite. JAV nepraleis palūkanų mokėjimo už savo 14,3 trln. dolerių skolas ateinančią savaitę.

       Tikras defoltas taptų, pasak buvusio iždo sekretoriaus Lario Samerso(Larry Summers), “banko Lymano žlugimu veikiant steroidams”. Būtent dėl šios priežasties prezidentas Obama nenuspaus gaiduko, net jeigu derybos dėl skolos lubų pakėlimo pateks į aklavietę.

Read more...

Apie susidorojimą su D.Strosu-Kanu

http://www.finchannel.com        Iškart po to, kai žlugo Niujorko „byla“ prieš Dominiką Strosą –Kaną ir jis laimėjęs turėjo grįžti į Paryžių, buvo pradėtas elinis smogiamosios informacinės operacijos etapas, nukreiptas prieš šį politiką. Liepos 8 d. Paryžiaus prokuratūra pagal prancūzų rašytojos Tristanos Banon ieškinį prieš Dominiką Strosą –Kaną pradėjo ikiteisminį tyrimą, pranešė radijo stotis France Info. T.Banon, po Niujorko kambarinės, taip pat Strosą –Kaną apkaltino seksualiniu priekabiavimu. Anot jos, incidentas įvyko 2002 metais (!!!) Paryžiuje, kai rašytoja iš TVF vadovo ėmė interviu. Senaties terminas tokioms byloms yra 10 metų ir Banon bylos atveju jis nėra pasibaigęs.

Read more...

Norvegijos „vienišo teroristo“ paslaptys

http://www.optuszoo.com.au       Andersas Breivikas dabar vienas iš žinomiausių XXI amžiaus teroristų. Su kiekviena diena jis tampa vis populiaresnis ne tik tarp Europos radikalų, bet ir tarp gana „garbingų“ žmonių.

       Tragedija Osle ir Utojos saloje tapo pasaulio žiniasklaidos tema Nr.1, pastebimai nustumusi pranešimus apie galimą Graikijos defoltą, techninio defolto riziką JAV po rugpjūčio 2 d., apie NATO pajėgų nusikaltimus ir Libijos sukilėlių marodieriavimą Šiaurės Afrikoje. Net jeigu akimirką įsivaizduoti, kad Breivikas iš tiesų yra vienišas teroristas (kaip tvirtino jis pats ir dalis žiniasklaidos), tai teroristinis aktas daugeliu požiūriu labai jau „laiku“ įvyko. Tokie „atsitiktinumai“ sukelia mažiausiai nepasitikėjimą.

Read more...

Panašu, kad mes visi baltarusiai

http://www.thepeoplesvoice.org      Ar daug amerikiečių žemėlapyje pajėgtų surasti Baltarusiją? Aš, pavyzdžiui, neblogai žinau tarptautinę politiką, tačiau radau tik iš antro bandymo. Nors panašu, kad ta Baltarusija dabar tapo taip svarbi, kad Jungtinių Valstijų Kongresas svarsto Akto apie demokratiją termino 2011 metais pratęsimą, palikęs nuošalyje federalinio biudžeto problemą. Pagal įstatymo projektą, siūloma „teikti pagalbą ir padėti Baltarusijoje vystytis demokratijai ir pilietinei visuomenei. Įstatymas įpareigos JAV prezidentą plėtoti radijo, televizijos ir interneto transliacijas Baltarusijai, o taip pat finansuoti jos vidaus alternatyvią žiniasklaidą“. Pabrėžiu: kalbama ne apie Irana, ne apie kokį teroro centrą šiaurės Meksikoje. Kaip JAV pilietis ir mokesčių mokėtojas, aš savęs klausiu: kokį ypatingą interesą Kongresas turi toje tolimoje valstybėje, ir tokį svarbų, kad Kongresas pasiruošęs mesti jai nemažus pinigus ir pastangas, į veiklą įjungdamas patį prezidentą ir Valstybės departamentą?

Read more...

Europos „ramus užutėkis“ teroristų taikinyje

       Vandenskyra pasaulio viešosios nuomonės didelio masto teroristinių aktų vertinimuose tapo 2001 metais rugsėjo 11 d. bokštų dvynių Niujorke sprogimas. Nors ir stengėsi JAV administracija ir pavaldi jai propagandinė mašina, o taip pat „globalinė žiniasklaida“ ir paprasčiausiai suklaidinti autoriai įrodyti, kad tai yra „Al Qaedos“ rankų darbas, tačiau visa vėliau sekusių įvykių grandinė rodė į įtakingų užkulisinių grupuočių (greičiausiai, JAV, Didžiosios Britanijos ir Izraelio), sumaniusių istorijos judėjimą pasukti reikiama kryptimi, stambaus masto ir gerai sukurtą planą. Ir istorijos ratas buvo pasuktas - pradėti karai Afganistane ir Irake. Dvigubas šių karų tikslas - labai didelių pelnų gavimas iš karo ir Artimųjų bei Vidurio Rytų geopolitikos pakeitimas.

Read more...

Teroristiniai aktai Osle. „Ar dega Reichstagas?“

       Norvegijoje, vienoje iš labiausiai išsivysčiusių ir klestinčių pasaulio valstybių, įvykdyta teroro aktų serija. Visą pasaulį apskriejo forografijos ir televizijos reportažai apie sugriautus namus, žuvusius ir sužeistus žmones. Tarptautinė bendruomenė sukrėsta piktadarystės, kurią įvykdė teroristai.

       Reiškiu nuoširdžią užuojautą žuvusiųjų ir sužeistųjų norvegų šeimoms. Įsitikinęs, kad nusikaltėliai vykdytojai bus sugauti, perduoti teismui ir nubausti. Tikiuosi, kad nusikaltimo organizatoriai taip pat bus rasti, suimti ir teisiami.

Read more...

Kada pasibaigs nafta

http://commons.wikimedia.org, autorius Dirk Ingo Franke      Labai dažnai mūsų liberalai, kai jie neturi argumentų, pateikia savo paskutinį argumentą. O ką darys Rusija, kai pasibaigs angliavandeniliai? Nesijaudinkite, gerbiamieji. Yra labai didelė tikimybė, kad nafta... nepasibaigs niekada.

       Iškart noriu pasakyti, kad Rusijos biudžeto priklausomybė nuo naftos – tai labai didelis blogis ir didelė problema. Kurią būtina spręsti. Čia, kaip sakoma, ir ginčytis nėra dėl ko. Kitas dalykas, kad suvokiant priklausomybę nuo angliavandenilių, reikia blaiviai ir aiškiai įsivaizduoti, kokie yra jų ištekliai ir kas su šiais ištekliais vyksta.

Read more...

Bjauri tiesa: video, kaip Libijos sukilėliai nupjauna galvą Kadafio kareiviui ir kiti NATO nusikaltimai

http://current.com       NATO pumpuoja propagandą iš Libijos, siekdama pateisinti savo „humanitarinį karą“ prieš Muamaro Kadafio vyriausybę. Iki šiol NATO šiame reikale labai sekėsi, kadangi visame pasaulyje paprasti piliečiai neturi priėjimo prie tiesioginių žvalgybos duomenų, kuriais vadovaujantis galėtų susidaryti savo nuomonę.

       Kaip buvusi CŽV agentė, užsiėmusi Libijos tema JTO nuo 1995 iki 2003 metų derybose Lokerbio procese, aš privalau nutraukti šią propagandą faktiniais įrodymais.

Read more...

Libijos moterys

http://newsru.com       Tuo metu, kai į Vilniuje vyksta moterų konferencija, į kurią iš įvairių valstybių pakalbėti susirinko įtakingus postus užimančios moterys, kitame žemyne moterims į rankas tenka imti ginklus.

       Apie Libijos moterų karinį parengimą ir jų išleidimo ceremoniją po apmokymų aprašė „The Guardian” korespondentas Davidas Smitas. Jį nustebino šios Afrikos valstybės moterų karštas M.Kadafio palaikymas ir ryžtas ginti Libiją.

Read more...

Baltarusijos opozicija: kartu su Vakarais prieš savo valstybę

http://charter97.org/       Varšuvoje kuriamas Baltarusijos demokratinės opozicijos ir baltarusių opozicionierių paramos fondo informacinias centras. Jo užduotis – lenkų „Solidarumo“ patirties skleidimas. Ten pat, į Varšuvą, perkeltas televizijos kanalas „Belsat“, kurio 90% biudžeto sudaro lenkų pinigai, ir kurio programą žiūri apie 800 tūkst. baltarusių. Iš Varšuvos transliuojamas Europos radijas Baltarusijai. Prie Balstogės (prie Baltarusijos sienos) laidas transliuoja „Radio Racyja“, ten pat veikia Pilietinio mokymo centras „Lenkija – Baltarusija“, Krokuvoje dirba diskusijų klubas „Laisva Baltarusija“...

Read more...

Libija Vakarų nusikaltėlių apsuptyje

 http://dailycensored.com      Jau daugiau, kaip tris mėnesius Vakarai bando nuversti suverenios valstybės – Libijos vadovą: bombarduoja miestus, žudo civilius gyventojus. Žusta tiek M.Kadafio šalininkai, tiek sukilėliai. Karas nesirenka, kas yra teisus, o kas neteisus, visi tampa karo aukomis, karo, kurį sukėlė Vakarai, prisidengdami demokratijos nešimu, lygiai taip pat, kaip jų protėviai kryžiuočiai, prisidengdami krikščionybe, nešė karus ir nelaimes Europoje ir Artimuosiuose Rytuose. Kaip ir viduramžių laikų kryžiuočių, taip ir šių laikų kryžiuočių tikslai yra tie patys - kitų tautų turtų užgrobimas ir savo galios bei valdžios pasaulyje įtvirtinimas. Todėl bet kokie M.Kadafio siūlymai taikiai sureguliuoti konfliktą negirdimi. Jis siūlo Libijoje surengti demokratinius rinkimus, kuriuos stebėtų ES, JTO, Afrikos Sąjunga ir kitos tarptautinės organizacijos. Vakarai negirdi, jiems neįdomu, nes tikrasis jų tikslas ne demokratijos šioje valstybėje įtvirtinimas, bet jos turtų užvaldymas.

Read more...

Sudužusi „Čilės stebuklo“ vitrina

http://ru.wikipedia.org, Patagonija       Didėjanti socialinė įtampa Čilėje dabar nekelia abejonių net įsitikinusiems neoliberalaus šalies vystymosi modelio šalininkams. Labai išaugo protesto demonstracijų ir akcijų skaičius, kurių leitmotyvu yra siekis nutraukti „rinkos diktatūrą“, kurią Čilės gyventojams primetė karinis Pinočeto režimas.

Read more...

Bilderbergo klubo susirinkimo rezultatai

http://bilderberg2011.com       Kaip žinome, daugiau kaip prieš savaitę Šveicarijos Sankt Morico mieste, viešbutyje “Suvretta“ vyko eilinis Bilderbergo klubo narių susirinkimas, kuriame dalyvavo įvairių valstybių bankų, stambių korporacijų vadovai, užsienio reikalų ministrai ar viceministrai ir kt. Iš Europos Sąjungos susirinkime dalyvavo: Europos Vadovų Tarybos Pirmininkas Hermanas van Rumpėjus (Herman Van Rompuy),Europos Komisijos pirmininko pavaduotojai Žoakinas Almunia (Joacquin Almunia) ir Neelie Kroes, Europos Tarybos pirmininko tarnybos vadovas, Europos centrinio banko prezidentas Žanas Klodas Trišė (Jean Claude Trichet). Iš tarptautinių organizacijų dalyvavo: Pasaulio prekybos organizacijos generalinis direktorius Paskalis Lami (Pascal Lamy), JT Pasaulio maisto programos vykdančioji direktorė Žozetė Širan (Josette Sheeran), Pasaulio banko prezidentas Robertas Zelikas (Robert B. Zoellick), Pasaulio ekonomikos ir geopolitikos ESADEgeo centro prezidentas Chavjeras  Solana Madariaga.

Read more...

Libiečiai – tauta, kuri nepasiduos

       Birželio 7 d. Libijos vadovas Muamaras Kadafis (Muammar Gaddafi) pasakė kalbą. Tą dieną jam sukako 69 metai. Kalba buvo tikro valstybės vadovo, tikro valstybės patrioto, kuris pasiryžęs apginti savo žemę, kurią likimas jam lėmė atstovauti. Jis pakvietė tautą nepasiduoti, kovoti, atlikti pareigą:

       „Jūs esate bailiai! Jūs niekada nesurengsite Didžiojo teroro akto prieš Libiją! Jūs nepajėgūs terorizuoti Tripolį, jis jums neprieinamas! Tripolį daužė ispanai, Maltos ir Bizantijos riteriai, romėnai, italai – visi jie buvo sudaužyti į Tripolio uolas!

Read more...

Lenkijos ir JAV geopolitinis balansas

http://commons.wikimedia.org/       Barako Obamos vizito į Varšuvą lenkai laukė seniai. Vašingtono dėmesio nukreipimas į Artimųjų Rytų regione vykstančius procesus, ir, kaip pasekmė, tam tikras Rytų Europos segmento nepaisymas lenkų elitui sukėlė baimę, kad priešpriešoje su „rusų meška“ liks vieni.

Read more...

JAV rengiasi Venesuelos naftos išteklių užgrobimui

http://commons.wikimedia.org/, Bolivaro aikštė       Vis labiau svarstoma mintis, kad Venesuela bus kitu JAV globalaus kryžiaus žygio objektu, siekiant įtvirtinti naftos ir dujų išteklių kontrolę. Atrodo neįtikėtina, kad po daugelio kruvinų Pentagono ir JAV žvalgybos tarnybų operacijų naftą išgaunančiose Azijos ir Afrikos valstybėse, Venesuelos strateginės angliavandenilių atsargos vis dar nėra Imperijos kontroliuojamos. Pagal apytiklius skaičiavimus esant intensyviam naudojimui jų užtektų 100-150 metų.

Read more...

Mladičiaus suėmimas ir tarptautinė teisė

http://okasimtoday.com/        Bosnijos serbo generolo Ratko Mladičiaus suėmimas gegužės 26 d. iškėlė ne tik politinio ir moralinio pobūdžio klausimus, bet ir grynai teisinius. Būtent dabar apie juos nutylima, nes kaltinimų nepakankamumas bado akis.

       Visi pažymi, kad Belgradui buvo daromas spaudimas, R.Mladičiaus išdavimą susiejant su Serbijos stojimu į Europos Sąjungą. Buvo ir tarptautinio – teisinio pobūdžio reikalavimų, kurių pasekmės daug rimtesnės negu nepriėmimas į ES.

Read more...

Dovilis. Darbotvarkėje pasaulinė vyriausybė

http://www.fondsk.ru        Naujiena apie Bosnijos serbų lyderio Ratko Mladičiaus ekstradiciją Tarptautiniam tribunolui, skirtam būvusiai Jugoslavijai, atėjo kartu su žinia: Rusija Dovilyje prisijungė prie „didžiojo aštuoneto“ rezoliucijos, joje kalbama, kad „Kadafis privalo pasitraukti“, o Libijos revoliucijos lyderio „nusikalstamos veikos neturi likti nenubaustos“. „Didžiojo aštuoneto“ galutinė rezoliucija pažymėjo, kad „sveikina Tarptautinio baudžiamojo teismo (TBT), tiriančio nusikaltimus Libijoje, darbą“  ir „atkreipia dėmesį į gegužės 16 d. prokuroro prašymą“, kuriame yra trys orderiai - pačio Kadafio, jo sūnaus ir Libijos slaptosios tarnybos viršininko suėmimui. „Kadafis ir Libijos vyriausybė nesugebėjo įvykdyti savo pareigos apginti Libijos gyventojus ir prarado savo legitimumą“ (1).

Read more...

Ką Egiptui atnešė „arabų pavasaris“?

       Nuo taip vadinamos sausio revoliucijos Egipte, nuvertusios Hosnį Mubaraką ir šalyje įtvirtinusios karinę valdžią, praėjo keletas mėnesių. Į audringą įvykių sukurį įtraukti jos dalyviai tikėjosi geresnio gyvenimo, policijos papročių sušvelnėjimo, Egipto atsigręžimo į arabų pasaulį. Ar yra tikimybė, kad nors dalis šių vilčių išsipildys?

Read more...

Ar galėjo Obama „išduoti“ Izraelį?

http://www.fondsk.ru        JAV prezidento Barako Obamos kalboje, skirtoje „arabų pavasariui“, įspūdingiausiu buvo raginimas Izraeliui sugrįžti prie 1967 metais nustatytų sienų, tai yra atsisakyti kontrolės okupuotose Palestinos teritorijose. Obama pareiškė, kad siena tarp Izraelio ir būsimos Palestinos valstybės „turi eiti ties 1967 metų linija, esant tarpusavyje suderintam teritorijų apsikeitimui taip, kad būtų nustatytos saugios ir abiejų valstybių pripažintos sienos“. Kaip žinoma, Gazos sektorius ir Jordano upės Vakarų krantas Izraelio yra okupuoti nuo 1967 metų karo. Nuo to laiko Vakarų krante apsigyveno apie 300 tūkst. izraeliečių. Dėl Palestinos valstybės sukūrimo ir palestiniečių teritorijų išlaisvinimo kovojama, bet kol kas nėra rezultatų.

Read more...

Triukšmingas „Vašingtono konsensuso“ arba Stroso Kano finalas

http://www.tressugar.com/       Tarptautinio valiutos fondo vadovo Dominiko Stroso Kano (Dominique Strauss-Kahn) suėmimas Niujorke, lėktuvo salone, kuris po dešimties minučių turėjo išskristi į Paryžių, sukrėtė pasaulio žiniasklaidos bendruomenę ne mažiau negu „teroristo numeris vienas“ Osamo bin Ladeno nužudymas Pakistane. Ar tai reiškia, kad ir tas ir kitas, kiekvienas savaip kėlė vienodą pavojų Jungtinėms Valstijoms?

Read more...

Nusikalstamumas – vienas iš naujos pasaulio tvarkos požymių

http://www.mathaba.net   Žurnalistas Konstantinas Gordejevas straipsnyje “Organizuotas nusikalstamumas, kaip „naujos pasaulio tvarkos“ pagrindas” rašė, jog visose valstybėse, kuriose pasidarbavo Vakarų pasaulio taikdariai ir įvykdė savo “demokratijos nešimo” misiją, suklestėjo nusikalstamumas: Afganistane smarkiai išaugo narkotikų gamyba, Kosove vyko prekyba žmonių organais. 

Read more...

N.Sologubovskis: libiečiai nenori kariauti

       Nikolajus Sologubovskis yra „Moskovskii komsomolec“ korespondentas, dirbantis Šiaurės Afrikoje. Jo pateikiama medžiaga iš „karšto taško“ nieko nepalieka abejingais: vienus žavi jo publikacijos, kiti į jas žiūri neigiamai ir kaltina, jog jis parsidavė Kadafiui. Kaltintojams Nikolajus atsako: „Mano amžiuje, kam? Aš noriu būti sąžiningu reporteriu. Aš manau, kad man tai pavyko“. Ir atrodo, kad jis neveidmainiauja. Nemaža dalis jo amžiaus žmonių, praėję didžiąją gyvenimo kelio dalį, visai kitaip pradeda žiūrėti į gyvenimą. Tame amžiuje prisimenamos tikrosios vertybės, kurios jaunesniame amžiuje dažnai pamirštamos.

Read more...

Vakarų siriškas pokeris

       Viskas vyksta pagal ekspertų, kurie gerai išanalizavę Vakarų politiką „neišsivysčiusio pasaulio“ valstybių atžvilgiu, prognozes. Apie tai, kad sankcijos prieš Siriją fatališkai neišvengiamos, mes rašėme dar prieš savaitę. Ir štai gegužės 18 d. sankcijos įvestos.

Read more...

Apie Libiją

       Apie Libiją pasakoja arabistas Sergejus Rudasiovas, savo akimis matęs tai, kas jau keletą mėnesių vyksta šioje Šiaurės Afrikos valstybėje. Jis pateikia gana netikėtą požiūrį. Jo nuomone vyksta virtualus karas, Vakarai bombarduoja virtualiai, bombas mėto kur papuola, net dykumoje. Jis teigia, kad Vakarai tiesiog pateko į aklavietę, pradėję agresiją prieš Libiją, ir dabar tik daugiau imituoja bombardavimą ir treniruojasi nei rimtai kariauja.

Read more...

Tarptautinėje, alternatyvioje globaliam diktatui darbotvarkėje...

       Mums duotas laikas gynybai nuo „globalaus užpuolimo“ beveik išnaudotas. Valstybėms, kurios dar nepraradusios vilties išsaugoti nepriklausomybę ir teisę naudoti savo gamtinius turtus, išėjimas į tarptautinę areną su savo darbotvarke tampa gyvenimo ir mirties klausimu.

Read more...

Ar Didysis brolis išėjo iš proto?

NavyChief.com       „Sustiprės broliai musulmonai ir tam dirbs visos mano lėšos“,- sako D.Sorošas.

       Pentagonas sako, kad „Al Qaeda“ bloga, broliai musulmonai ir Talibanas yra geri.

       JAV valstybės departamentas sako, kad broliai musulmonai turi būti jų dialogo partneriais.

Read more...

Valstybės vadovų nužudymai ir tarptautinė teisė. Libijos precedentas

       NATO valstybių agresija prieš Libiją iškėlė eilę svarbiausių tarptautinės teisės klausimų. Vienas iš jų ypač aštrus, - Libijos vadovo nužudymas. Muamaro Kadafio rezidencija ne vieną kartą buvo apšaudoma raketomis. Per vieną eilinį  apšaudymą gegužės 1 d. naktį buvo nužudyti Kadafio sūnus ir trys jo anūkai...

Read more...

JAV: per 121 metus daugiau kaip 130 įsiveržimų į 50 valstybių

        Siekdama įtvirtinti savo viešpatavimą pasaulyje ir parodyti savo karinę galią, dėl korporacijų pelno, Amerika įsiveržė į ne mažiau kaip 50 pasaulio valstybių reikalus, daugiau kaip 130 kartų per paskutinius 121 metus.

Read more...

Amerikai vėl prisireikė Osamos

 

       Paskutines savaites Vakarams, ypač JAV, situacija pasaulyje klostėsi ne per geriausiai. Amerikoje įvyko  galingiausios nuo ХХI amžiaus pradžios protesto demonstracijos, kuriose kartu su socialiniais – ekonominiais reikalavimais skambėjo šūkiai „Šalin oligarchų diktatūrą!”. Neramumai Šiaurės Afrikoje ir Artimuosiuose Rytuose įgavo  antiamerikietišką spalvą. Doleris balansuoja ties riba, Jungtinių Valstijų užsienio skola neįtikėtinai didelė, specialistai prognozuoja naują krizę, pasitikėjimas Baraku Obama ir jo administracija grėsmingai mažas.

Read more...

„Al Qaedai“ ir Obamai Osama įsakė ilgai gyventi?

 

     Likvidacija, apie kurią visą laiką kalbėjo D.Bušo administracijos bolševikai, įvyko. Ir tai padarė ne baisūs pačio D.Bušo muškietininkai ir jo kardinolų – Čeinio, Vulfo ir vėliau prie jų prisijungusios Kondalizos Rais gvardiečiai. O taikus B.Obama, kurį kaltino vegetarizmu, perkrovimu, slaptu islamo tikėjimu, gimimu už JAV ribų, nuolaidžiavimu Rusijai ir Iranui, sąjungininkų arabų pasaulyje ir Rytų Europoje išdavimu ir, pagaliau, bandymu pasikėsinti į švenčiausią – uždaryti specialų kalėjimą Guantaname. Kalėjimą pavyko apginti.

Read more...

Ar Osama bin Ladenas jau išnaudojo paskutinę gyvybę

 

       Ar Osama bin Ladenas jau išnaudojo paskutinę gyvybę? - klausia vienas komentatorius. Panašu, kad taip. Tai jau septintas kartas, kai skelbiama apie jo mirtį. Prieš tai net šešis kartus žiniasklaida laidojo O.bin Ladeną. Pirmą kartą jis žuvo Afganistane per Toro Boros bombardavimą. Antrą kartą mirė Pakistane, susirgęs vidurių šiltine. Apie trečią mirtį pranešė Pakistano ministrė pirmininkė Benazir Bhutto, 2007 m. lapkričio 2 d. duodama interviu TV kanalui Al Jazeera ir įvardydama žudiką – Omarą Šeichą.

Read more...

Muamaras Kadafis ir Vakarų cinizmas

 

       Tai, kas vyksta Libijoje ir aplink ją, įtikinimai parodo, kad šiuolaikinis pasaulis juda link tarptautinės teisės nesilaikymo, rasinių - fašistinių pasaulio procesų valdymo metodų atstatymo. Dar niekada šiuolaikinėje istorijoje tarptautinės teisės normos nebuvo naudojamos prieš tautas, kurias jos patvirtino, taip ciniškai ir be ceremonijų. JTO Saugumo tarybos Rezoliucijos 1973 priėmino istorija ir jos taikymas – tai cinizmo viršūnė: vietoj tarptautinės taikos palaikymo garsioji Saugumo taryba (jau ne pirmą kartą) duoda sankciją ginkluotam plėšimui, nacionalinės nuosavybės perdalijimui Vakarų kompanijų ir bankų labui, suverenių valstybių naikinimui, ištisų tautų naikinimui.

Read more...

Irakas, Libija ir „Chosudovskio sąrašas“

 http://commons.wikimedia.org, autorius Javier Blas      Melas, kaip propagandos instrumentas, – ginklas nėra naujas. Jis veikia ir netgi tada, kai visi arba beveik visi žino, kad jiems kiša melą. Tačiau tarp tiesos žinojimo ir kovos prieš blogį visada kažkas atsistoja. Savo laiku, kare su Iraku, Vakarų melagingai apkaltintu, kad gamina masinio naikinimo ginklą, tuo kažkuo buvo būvusi Didžiosios Britanijos užsienio prekybos ir investicijų ministrė, baronienė Elizabetė Saimons (Elizabeth Symons).

Read more...

„Trys storuliai“ ir amerikietiška svajonė

 

http://globalist.org.ua       Sunku Baraką Obamą, Nikolia Sarkozy ir Davidą Kameroną pavadinti „storuliais“. Visi trys yra liekno kūno sudėjimo džentelmenai, normaliai kiekiais vartojantys maistą. Apskritai į žinomos Jurijaus Olešo pasakos „Trys storuliai“ personažus jie nepanašūs. Bent išoriškai. Tačiau savo elgesiu tarptautinėje arenoje tam tikras asociacijas su paminėtomis figūromis jie sukelia. Žinomi storuliai įsiminė savo neribotu apetitu, peraugančiu į apsirijimą (vienas norėjo net kito ausį suėsti).

Read more...

Organizuotas nusikalstamumas, kaip „naujos pasaulio tvarkos“ pagrindas

 

        Vėl, jau ne vieną kartą per 12 metų, mes esame liudininkais eilinės, JTO sankcionuotos tarptautinių karinių pajėgų intervencijos į dar vieną suverenią valstybę, ir vėl vardan „demokratijos ir humanizmo“.

Read more...

Kova už laisvą Baltarusiją arba vienos provokacijos istorija

 

    Aš specialiai savo straipsniui palikau britų „The Observer” straipsnio pavadinimą, kuriame žurnalistė Kerolė Keduoladr (Carole Cadwalladr), - jauna, malonaus veido moteris – skaitytojams entuziastingai pasakoja, kaip Vakarai “kovoja už baltarusių laisvę”. Ši kova – tai ne juokai, ir ji iš tiesų vyksta…

Read more...

Planinis tarptautinės teisės demontavimas – globalios valdžios nauja strategija

 

 http://lt.wikipedia.org/wiki/Vaizdas:Cote_dIvoire_coa2001.png        Griaudėjant karui prieš Libiją, įvyko nauja agresija, kuri liudija apie tai, kad žmonijos istorijoje prasidėjo naujas tarptautinės teisės etapas. Balandžio 5 d. prasidėjo nauja karinė operacija - teisėto Dramblio Kaulo Kranto prezidento Laurento Gbagbo suėmimas. Operaciją vykdo prancūzų kariai. Vieni šaltiniai skelbia, kad L.Gbagbo apsuptas ir pasirengęs pasiduoti, kiti paneigia pranešimus, kad jis valdžią ruošiasi atiduoti sukilėliams, vėl ir vėl, teigdamas, kad prezidento rinkimus jis laimėjo teisėtai.

Read more...

Neramumai Šiaurės Afrikoje ir sueigų Šota Rustavelio, Lyhnų aikštėse obalsis. Nevienadiktatūrinis establišmentas

 

http://commons.wikimedia.org         Kas ir kodėl  nutylima?

        Paskutiniais mėnesiais labai daug kalbama apie įvykius Tunise, Egipte, Bachreine, Jemene, Libijoje, Sirijoje, Jordanijoje. Egipto sostinės Kairo Tahriro  aikštės įvykiai  pasaulyje dar bus ilgai aptarinėjami ir karts nuo karto bus prie jų grįžtama.

       1989-aisiais, na ir vėliau  pasaulis kalbėjo, ir dabar dar labai dažnai mini balandžio 9-osios kruvinuosius įvykius Gruzijos sostinės Tbilisio Šota Rustavelio prospekto aikštėje. Tik  labai mažai kas težino pagrindines šių įvykių tikrąsias priežastis. Skelbiama tai, kas palanku establišmentui.

Read more...

Dar viena Libijos karinio užpuolimo versija

http://commons.wikimedia.org/      Daugiau, kaip prieš dešimt dienų, Vakarai prieš Libijos valstybę pradėjo karinius veiksmus. Kadangi šį kartą įsiveržimui į suverenią valstybę nėra tokios rimtos ir įtikinamos priežasties, kaip Irako atveju, kai vakariečiai buvo gasdinami, jog S.Huseino režimas turi masinio naikinimo ginklus, tai keliamos įvairios versijos, pradedant nafta ir baigiant civilių gyventojų gynimu nuo M.Kadafio (M.Gaddafi) žiauraus režimo. Labai įdomią Vakarų karo prieš Libiją versiją tinklaraštyje livejournal pateikia Varing. Savo rašinyje „Libijos revoliucija“ ir vandens ištekliai jis rašo: „Dar 80-aisiais metais Kadafis pradėjo stambų vandens išteklių sistemos, kuri turėjo apimti Libiją, Egiptą, Sudaną ir Čadą, sukūrimo projektą. Šiandien šis projektas beveik įgyvendintas“.

Read more...

Libija: daiktus vadinkime savo vardais

 

http://en.wikipedia.org/      Pasaulio žiniasklaida nepavargdama skleidžia pergalingas žinias apie „sukilėlių“ pergales, kurie po Vakarų „taikdarių“ nepertraukiamų karinių ir civilinių objektų bombardavimų, dabar „atmuša“ „strateginius punktus“, kurie Vakarų koalicijos apjungtomis jėgomis buvo sulyginti su žeme. Britų „Independent“ sekmadienio reportaže, iš įvykio vietos, beveik su sadistiniu malonumu skaitytojams skelbė apie Kadafio šalininkų sudegusius arba sudarkytus kūnus, kuriais buvo nuklotas kelias prie Bengazo. „Koalicijos“ bombardavimai,- pergalingai perdavinėjo reporteris,- užklupo Kadafio pajėgas atvirame lauke ir žmonėms telikdavo tik degti tankuose, o bandant pabėgti nuo bombų į kelią, juos „pasiekdavo šrapnelis“ (šrapnelis - artilerijos sviedinys, pripildytas rutulinių kulkų ir sprogstantis nustatytame trajektorijos taške ore).

Read more...

Versija apie įvykius Libijoje

 

http://commons.wikimedia.org/       Rusijoje žinomas verslininkas Germanas Sterlingovas iškėlė dar vieną versiją apie Vakarų karinę operaciją Libijoje. Tai yra ne noras apginti taikius Libijos gyventojus nuo pulkininko M.Kadafio režimo ar siekimas kontroliuoti Libijos naftos gręžinius, bet siekimas išsaugoti dolerio viešpatavimą pasaulyje (žiūrėti "Neįkainojamas doleris"),- taip mano G.Sterlingovas.

Read more...

Prieš 12 metų bombardavo Jugoslaviją...

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:War_in_kosovo_1999_2.jpg      Šiomis dienomis sukanka 12 metų nuo siaubingų įvykių. Neturėdama JTO leidimo NATO užpuolė Jugoslaviją (Serbiją ir Juodkalniją) ir 78 dienas bombardavo šalį. O prieš tai, kaip ir šiandien Libijoje, virš šalies uždarė oro erdvę tam, kad serbų aviacija negalėtų pasipriešinti ir NATO galėtų nebaudžiama mėtyti bombas. Pateisinti šių veiksmų negalima.

    Visos pasaulio masinės informacijos priemonės 1998-1999 m. rašė, kad tarptautinės organizacijos, panaudodamos NATO, turi įsikišti į Jugoslavijos įvykius, kadangi Kosove pažeidžiamos albanų teisės, Serbijos valdžia vykdo etninius valymus, naikinami taikūs gyventojai.

    Įsikišimo į Kosovo konfliktą pateisinimui, o faktiškai NATO iškeltų uždavinių sprendimo pateisinimui, Vakarų propaganda naudojo keturis argumentus:

  1. Kosovo albanai neturi autonomijos.

Read more...

Kokį žaidimą žaidžia A.Lukašenka?

 

http://commons.wikimedia.org       Tuo metu, kai Japonija stovi ant didžiulės branduolinės katastrofos slenksčio, ir daugelyje pasaulio valstybių plinta nepasitikėjimas branduoline energetika bei peržiūrimi branduolinės energetikos vystymo planai, staiga, kaip tik tuo metu, kai atrodytų, kad yra nepalankiausios sąlygos kalbėti apie atominės elektrinės statybą, Baltarusijos ir Rusijos vyriausybės sudaro bendradarbiavimo sutartį dėl AE statybos Baltarusijoje, kurios statyba, pasak Sankt Peterburgo „Atomenergoproekt“ spaudos tarnybos, galėtų prasidėti 2011 m. spalio mėnesį.

Read more...

Archyvas